Jump to content
Българският форум за музиканти

Fender или Gibson


Hriskoq

Recommended Posts

Е как да каже сега човек, Фендер или Гибсън?!

Ами и двете да го е..! :D ...мноу ясно!

Браос Хилбили! Много мазнярско свирене - точно по мой вкус! :drummer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 96
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Между другото Страта е китара , която ,според мен, е страшно добра що се отнася точно до шред. Има свойството да запазват дефиниция и тон при хай гейн положения и макар и да се свири доста по трудно с такава, отколкото с със спортен Ибанец например ( акцията е обикновено по висока, а адаптерите са слаби на половина, което всъщност и дава добрата дефиниция ), мисля, че качеството на саунда компенсира неудобствата.

 

Ето още един семпъл от Страта ми с мръсния канал на Енгъла. Този път посока хай гейн/шред

 

Опит за шред със Страт

 

 

 

п.п. Хилбили, супер яко свирене и страшно готин блус саунд :happy::bravo: : . Още едно потвърждение , че саунда идва до голяма степен от ръцете на свирещия, не само от китарата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евтим си го каза - тези, които плюят Ибанец просто не са имали достатъчен опит с тях. Това, че китаристи като Гилбърт или Вай не им харесват, не означава, че китарите им не стават.

 

Да, ама не обичам, когато ми се вадят думите от контекста си. Това, което казах е, че Ibanez са имали и имат и модели, които не са суперстрат. От суперстратовете пък имат модели, които са от липа, такива от махагон и други материали.

Казах го също така за да напомня, че Ibanez не са само липови китари и имат модели суперстратове, които по нищо не остъпват на "метлите" на конкурентни фирми.

 

Иначе за разликата между суперстратовете и класики като Гибсън и Фендер, напълно споделям мнението на kolio_k и Hillbilly.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото Страта е китара , която ,според мен, е страшно добра що се отнася точно до шред. Има свойството да запазват дефиниция и тон при хай гейн положения и макар и да се свири доста по трудно с такава, отколкото с със спортен Ибанец например ( акцията е обикновено по висока, а адаптерите са слаби на половина, което всъщност и дава добрата дефиниция ), мисля, че качеството на саунда компенсира неудобствата.

 

100% съм съгласен с това за шреда. От скоро свиря на страт копие с мейпъл фингърборд и алнико адаптери и ми прави впечатление, че наистина звука е по-прозрачен, чуват се дори акорди през драйва, както и се запазват "звънчетата" в звука дори при доста кривоч.

 

Мисля, че дефиницията идва не само от по-слабия аутпут на адаптерите.

По-скоро мисля, че понеже алнико синглите имат доста звънък саунд, а и самите Фендер-стратове често звучат доста балансирано, затова звука е някак по-звънък и красив, дори през драйв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой беше пуснал това легендарно парче, та пак се сетих за тая тема.

 

Фендер или Гибсън? Един красноречив отговор, мисля, има тук.

 

(В оригиналния студиен запис са панирани в средата, но е пределно ясно кой кога свири :rockon: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.