Jump to content
Българският форум за музиканти

Fender или Gibson


Hriskoq

Recommended Posts

  • Отговори 96
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Според мен пък Ибанез са супер бозливи китари и това че на Сатриани или Вай им дават чувал пари да свирят на тях не значи че не биха си свирили на нещо доста по добро а пък на Гилбърт тряа да му обяснят хора като Клептън и Слаш че музиката не е състезание по формула 1 .

 

Горките Сатриани и Вай налага им се да се мъчат с ''бозливи'' китари заради някакъв си чувал с пари. А на Гилбърт най-добре да му обясни някой професор от нашия форум как да свири.

Не мога да се начудя на някои изказвания :girl_cray2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ба*и дървените китари :girl_cray2:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

:rockon:

Редактирано от Black Bird
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

темата е яка. причината да са хубави такива теми е, че всички я плюят и всички заедно с това си изказват мнението от типа на "ебати тъпия въпрос много ясно че Гибсън са по яки защото...", след което някой казва "ее ти луд ли си фендера е по-як защото..." и накрая такива зевзеци като мен, които не са хващали такива маркови китари за повече от минута започват да си изграждат някакво впчеатление какво точно да очакват от двата типа китари. да не говорим, че вече се изписаха 3 страници и то не спам, ами се изказаха точни мнения. това е като темата за ЦСКА и Левски - никога няма едната страна да се съгласи с другата, но темата не е безмислена, просто победител няма да има. това не значи, че мненията на двете противоположности не са важни и интересни. това е дискусия, а не въпрос на който трябва да се зададе конкретен отговор и да се приключи :)

 

виж, съгласен съм, че ако темата беше например "разлики между Гибсън и Фендер" щеше да се приеме по-леко :)

Редактирано от noflip
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^А според теб колко от хората, от които твърдиш, че черпиш информация, са свирили някога на такива китари, че да изказват дори и мнение по темата?

Или може би преди да пишат, броят любимите си китаристи и си вадят статистика, кое важи и кое не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

съдя по мненията на хора на които им имам уважение спрямо коментарите които са дали по други теми и които са доказали че са професионалисти и си знаят от работата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, на познавачите колко време им е достатъчно, за да оценят предимствата и недостатъците на някоя китара(предполагам и 5 минути им стигат :lol: ) На мен лично ми е неоходимо доста време(месеци че и повече) и не бих бил категоричен в преценката си. Работата е там обаче че не мога да видя и да чуя по далеч от там, докъдето виждам и чувам :curse:

 

Навлизайки в :greenangel: ще кажа, че предпочитам да започна да свиря така, както бих искал да мога , дори да нямам точно китарата, която бих искал да имам :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата shite яко, няма никво място да се сравняват тея марки, тва не са коне на хиподрум. Всичко опира до вкус. Аз съм с Фендер ,понеже от ранна детска възраст исках да имам бял фендер, познайте като кой? :) Тва не значи ,че не ми харесват и Гипсън , Мюзик Мен, Ибанец, Шур, Греч итн. Изобщо има страшно много прекрасни китари, които човек е хубаво да има. Но ако можех пръсти и талант да си взема ... :recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dremmind@ От моята уста, все едно. И все пак човек трябва да не спира да търси и в същото време, да се учи от грешките си. Аз например винаги съм мечтал за бяла китара, като на .....абе,за която и ти. Имам подобна, защото нивото ми е такова , че ако имах другата, по- добрата, едва ли бих могъл да разбера, че е такава. Ама искам и от другите, като на Слаш и ...абе да не ги изброявам. Сега от и бей си взех подобно корейско копие.Скромния ми вече натрупан опит показва, че нещо не наред в нея. Адаптери ли не са свързани, както трябва или просто са shit, потенциометри ли?! Грифа е коренно различен и сега свиквам с него, но пък си изпълних жеканието да имам и от ДРУГИЯ ТИП. Може би след време ще преценя, че съм достигнал до момента да се разделя с тези и да си купя една ( или и двете :crying: ) от тези , за които иде реч в тема, а дотогава и тези ме устройват. Така че, :nono: към пълното щастие да напредваме стъпка по стъпка, а?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо като VW Golf на китарите :godbless:

Не убиждай фендерите,моля те. :thumbs_up:

Мхм...да, гледайки снимките от фестивала, стигнах до заключението, че Голфът при китарите е

Ibanez. :cheers2: T.e., всеки трети НЕ Е с Айбанез. :thumbs_up:

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.