Jump to content
Българският форум за музиканти

Fender или Gibson


Hriskoq

Recommended Posts

  • Отговори 96
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Говорим като характеристики, визия и друго, дори да нямаме реално мнение от самите китари. Принципно на мен ми харесват LP тялото и хъмбъкърите, а страта и телето са ми доста неприятни на вид и на звук, но пък грифът който се ползва при тях е страшно удобен, но един гриф просто не компенсира звукът. Също така, някой ще каже сигурно за сиг на Дейв Мъри, който има хъмове или за телетата и шоумастърите, които имат хъмбъкъри, но пак не звучът толкова плътно като Гибсъните.

 

P.S.: Няма нужда да се впрягаш толкова много, само си прецакваш излишно мозъчните клетки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И горното е твърде субективно.

 

Както фендера(страт) би бил почти безполезен на китарист, който търси плътен тон с много дълъг състейн и равномерно плато на тона по високите позиции, така гъбсъна(лес пол) би имал ограничено или никакво приложение там, където се гони типичния "дрънкоч" на стратовете.

 

Двете китари имат коренно различен звук и поради тази причина е абсурдно да правим паралели между тях, когато говорим за звук. Фендера просто няма гибсънското плътно среднисто-басово звучене. От друга страна, с гибсън посмъртно няма да можем да изкараме звънливия дрънкоч, който се получава със страт(особено при стратове с мейпъл фингърборд, снабдени с единични алнико адаптери).

 

И двата типа звук си имат своята собствена красота и приложение.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И двете, за съответните случаи.

 

Осен това като говорим за Фендер, за кой точно говорим ?

 

За Ягуар, Джазмастър, Страт, Теле, Мустанг, Джагстанг ?

 

А ако е Гибсън ?

 

ЛП, СГ, мелоди мейкър, джуниър, дъ поул ?

 

Китари колкото искате за каквито искате цели. У нас имам едно теле и един страт и с най-голямо удоволствие ще прибавя едно лп на по-късен етап.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с Евтим на 100%. Но все пак въпросът е "каква предпочитате", а не коя е по-добра.

Въпросът коя е по-добра е крайно невъзможен - въпрос на предпочитание.

 

Най-добре е да имаш от двете по няколко модела. :girl_cray2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мхм...да, аз така направих за да се убедя, че и двете марки са готини, удобни и пълноценни инструменти.

И все пак ако трябва да избирам между двете...аз избрах вече.

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, интересно този фен (Doug Blair ) между кои модели се е колебаел?

 

WASP1.jpg

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kolio_k, това на фотошоп ли е правено или наистина има такива китари? :girl_witch:

По темата:

За мен - Фендър и по-точно стратовете със семиър дънкън адаптери и флойд, които ползва Дейв Мъри от Мейдън. Също така мисля, че точно тези стратове са по-различни от останалите и нямат този дрънчащ тон и също така имат голям състейн, по което може би приличат на Гибсън.

И по подтемата, която се образува за Ибанец:

Евтим си го каза - тези, които плюят Ибанец просто не са имали достатъчен опит с тях. Това, че китаристи като Гилбърт или Вай не им харесват, не означава, че китарите им не стават.

Редактирано от Janick_Gers
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

kolio_k ... китарите(или само 1та) имат някои глобални недоразумения, които биха възпрепядствали нормалното им функциониране

1) на страт главата не пише gibson

2) трябва да има китара с 21 прага !!!!

3) трябваше да има китара с точки, а не "блокове", в краен случай ричиСамбора звезди

... и т.н.

 

темата ми прилича ... Hummer или Ferrari принципно ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Lamborghini VS Ferrari

БедВелю, преполагам знаеш каква лудница е ( или се досещаш) във форумите за спортни автомобили.

И въпреки, че спецовете казват, че Ферари са дъ бест ( ей само казвам какво съм чул по кабелната,

не се нахвърляйте веднага), феновете на Ламобргини няма да ги убедиш.

 

lamborghini_diablo.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.