Jump to content
Българският форум за музиканти

Fender или Gibson


Hriskoq

Recommended Posts

  • Отговори 96
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Темата ти плаче за коша. :)

 

Отговорът е ясен - и двете.

Кой, коя от двете марки предпочита, си е лично негово виждане и няма смисъл да има тема.

Съгласен?

 

Естествно, няма личен офенс към теб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към автора на темата: Просто не знаеш с какво си се захванал като си напраил тая тема.

 

По-темата... Фендър имат хубави и лоши модели, същото важи и за Гибсън, но една огромна част от хората във форума са по-скоро фенове на Ibanez, защото някак си по-метъл са или защото не могат да си позволят Гибсън или Фендър. Аз лично съм за Гибсън и Ibanez.

 

P.S.: Тая тема ще стане няк'во меле и що обиди ще падът, просто го усещам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

TONY е казал отговора. Няма никакъв смисъл точно от тази тема, пък и китарите на Фендер и Гибсън имат съвсем различни звукови качества, направени са от различни материали и предполагам по различна технология. Според мен няма никакъв смисъл от съревнованието м/у 2те марки. Всеки си има вкус и едната марка отговаря на вкуса на едни, другата на други и така... Просто са различни китари, запомнете го!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен пък Ибанез са супер бозливи китари и това че на Сатриани или Вай им дават чувал пари да свирят на тях не значи че не биха си свирили на нещо доста по добро а пък на Гилбърт тряа да му обяснят хора като Клептън и Слаш че музиката не е състезание по формула 1 . Все пак аз казвам фендер и то телекастер .

 

 

П.С - Хайде да сложите анкета

А)фендер

Б)гибсън

В)Друго

 

ще е интересно да видим как мисли масата от хората Все пак има жени красиви много но според всеки една му харесва най-много , може би така е и с китарите (разбира се да не се ограничаваме с ценови класи а с това което бихме си зели "безплатно " от магазина ако имахме само 1 избор )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:greenball: Gender v/s Fibson! :rulez: Garvin v/s Cretch :) Мноо яки теми във форум китара! Ше се бият ли тия китари, какво ли...

Има хубави китари и хубави модели на страшно много фирми. Всеки си избира подходяща за неговият си стил и звук. Това става според финансовите и други възможности.

Аз, например, съм си харесал една "Карвин" щото прилича на малко тигърче. Това са ми критериите. И очички ще му нарисувам. После ще си го сложа на постамент и ще го показвам на гостите, но няма да я пипат, защото ще е под стъклен похлупак! Ще я лъскам по цял ден със специални препарати.

Иначе китара не ми трябва, защото не мога да свиря.

Извинявайте за поста, но както съм заявил съм офтопик по принцип. :greenball::cheers2:

Който чете м/у редовете, може и да ми схване мисълта...

Редактирано от yotzzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П.С - Хайде да сложите анкета

А)фендер

Б)гибсън

В)Друго

1+ И фендер и гибсън са най-добрите.Нямат копирани модели и са просто the best.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросът би следвало да е поставен така

 

Какво предпочитате

Качествена китара със сингъл коил саунд или също толкова качествена със Хъмбъкър саунд. Предвид , че двете имат съвършено различен звук, така да се каже лявото и дясното в китарния саунд, мисля, че отговорът очевидно е и двете.

 

Колкото до Ибанец, те имат страшно качествени инструменти в съответния ценови диапазон и по нищо не отстъпват ( както и не са по добри, освен според нечий личен вкус) от всяка друга качествена китара (била Гибсън или Фендер или която и да е друга) в съответния рейндж.

 

А иначе реално погледнато, въобще не може да се каже дали сингълкоил е по добър или хъмбъкърът. Това е изцяло подчинено на нуждите на музиката, която правим в момента, аз лично харесвам и двата напълно по равно и се грижа винаги да имам под ръка китари и от двата вида

 

За мен електрическите китари се делят на следните видове

 

Фендер с класическите си модели( и всички които ги имитират, някои от които са значително по добри от оригинала )

Гибсън с класическите си модели(същата работа )

Ибанец, що се отнася до собствените им модели, междувременно също станали класика( RG, S и тн ) , както и всички, които пък се правят на тях

 

Знам , че има много други марки, но те всички са или нещо подобно на горните или са някакви странни метли, които не ми допадат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Самото понятие китара е много общо за да се каже коя е по-добра. Пък и много зависи от това какъв стил ще свириш, начина на свирене и въпрос на вкус главно казано.

Звука зависи от няколко неща (дърво,адаптери,струни,гриф и цялостна изработка, както и качеството на частите). А още повече като се каже марка стават много мащабни нещата и е почти невъзможно да се определи с точност. Fender си имат страхотни модели , Gibson също, но и двете като марки си имат силни и слаби черти като всяко нещо.

 

Някои споменаха Ibanez ... според мойте наблюдения , хората които си купуват Ibanez са си соло и shredding фенове и точно Ibanez им дава всичко в тази насока (става въпрос за RG,RG Prestige,JEM,JS и S сериите). По-същата аналогия, феновете на чистия и по-традиционен звук си взимат Fender , Fender за тях им дава всичко. За Gibson не мога точно да коментирам , защото съм бегло запознат с историята им и моделите им , но това което забелязах като минус при тях е ужасно високата цена и се търсят най-вече заради име. Някои по-запознат ако може да коментира тях :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен пък Ибанез са супер бозливи....

 

Сигурно го казваш като човек, пробвал 2-3 Ибанец-а от ниския клас....

Ние отдавна не ядеме доматите с колците. Имай предвид, че ибанец имат липови, елшови и махагонови модели на метлите си. Отделно имат и серии не-метли. Затова недей да правиш генерални обобщения.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Самото понятие китара е много общо за да се каже коя е по-добра. Пък и много зависи от това какъв стил ще свириш, начина на свирене и въпрос на вкус главно казано.

Звука зависи от няколко неща (дърво,адаптери,струни,гриф и цялостна изработка, както и качеството на частите). А още повече като се каже марка стават много мащабни нещата и е почти невъзможно да се определи с точност. Fender си имат страхотни модели , Gibson също, но и двете като марки си имат силни и слаби черти като всяко нещо.

 

Някои споменаха Ibanez ... според мойте наблюдения , хората които си купуват Ibanez са си соло и shredding фенове и точно Ibanez им дава всичко в тази насока (става въпрос за RG,RG Prestige,JEM,JS и S сериите). По-същата аналогия, феновете на чистия и по-традиционен звук си взимат Fender , Fender за тях им дава всичко. За Gibson не мога точно да коментирам , защото съм бегло запознат с историята им и моделите им , но това което забелязах като минус при тях е ужасно високата цена и се търсят най-вече заради име. Някои по-запознат ако може да коментира тях :greenball:

 

 

Във връзка с Гибсън, мога ли да питам, ако искаме да избегнем купуване, заради името и високата цена, към какво да се насочим? В смисъл, че да поспестим някой лев, а да не загум от качеството

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.