Jump to content
Българският форум за музиканти

Дайте едно ухо


Recommended Posts

Скоро ще записваме вокалите и се опитвам да го наглася да мяза на песен вече...

Ето една накълцана версия - по принцип е 8 минути парчето, та за да не ви мъча отрязах повечето и оставих 3-те минути, където е по-натруфено.

 

Надайте едно ухо, че вече 2 дни го мъча това и хич не знам къде се намирам :greenangel:

 

http://www.box.net/shared/lg5779q6b5

 

P.S. Пианото и оркестралните инструменти нарочно са дръпнати - търсих subtle ефект. Кажете, ако съм попрекалил.

Редактирано от Valserp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много харно парче ,чакам с нетърпение да стане. Иначе на мен ми звучи добре не мога да дам съвет. Тази композиция с този саунд,според мен си пасват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Парчето е добро :mellow: Барабаните като че ли са ми малко напред .Аз бих ги дръпнал съвсем малко да потънат..и като че ли кика и соло барабанчето малко изпъкват.Освен това баса се чува малко неясно/размазано/...но го слушах на слушалки , така че може да има малко разминаване :pray:

 

Успех !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен хол/ривърба на солото не ми звучи добре.За колонки на офис компа толокова.Парчето е яко.А това Интерсептора ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми звучи много добре,барабаните трябва да се намалят малко и туй то.Иначе соло китарата,която влиза на 0.26с малко ми се чува "пластмасова",но не звучи зле.П.П-струва ми се че има един фалшив тон в 0.45с, в края на пикинга,който е по-скоро от лоша настройка на китарата...

Редактирано от sardaesox
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък барабанките не са ми силни, по-скоро са прекалено "изцъклени" - може да се поомажат малко, мисля. Басът пък може да се поизбистри. Китарите ме кефят, с изключение на ефекта на солото - би трябвало да има по- подходящ. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста добре ми се струва!

Относно дали дръмса да е 2мм напред или назад - както те кефи. В никой случай няма свински звучащи неща като при моя микс, който мъча... :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарско на всички.

Барабаните определено ги исках малко по-"изцъклени", защото парчето започва с по-поп звучене и исках нещо да "намеква" какво предстои. Ще пробвам да им дръпна малко презънса и ще видя как ще се получи.

 

Интерсептора ли е?

 

Интерсептора, я :)

Мамка му, ще си купя още 2 Agile-та! :recourse:

 

Баса съкс, защото е от Рийзън 2.5 :beer: Ще се пробвам да го избистря.

А като казах Рийзън - бият ли ви прекалено много на MIDI инструментите?

 

Фалшивият тон на солото си е изцяло моята некадърност. Може да запиша само този тон и да го наложа отгоре. Да живее 21-ви век - златен век за псевдо-китаристите.

 

Парчето като го запишем - задължително ще го споделя. Надявам се - до края на месеца.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единственото което тряя да направиш е, да намалиш още малко касата през средата (500 Hz) а соло барабана да го вдигнеш малко там, щото за такъв аранжимент си го заврял много отзад, другото е по вкус, може да вдигнеш малко чинелите като ниво и на края на мастера преди да отива в клипъра сложи едно крайно EQ което да реже през 10 000, но ги вдигни фус и чинели, и оправи соло барабана. <_< Просто съвет :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен не ми хареса касата как звучи ,със този реверб.И перваза е на барабанчето нещо много ми се струва пичнат във -5 поне

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен ми звучи като миди пуснато през телефон и след това по средновълново радио.

освен това барабаните се разминават като време. Не съм го слушал на хубави монитори но си има много работа по това парче.

Като начало всеки от инструментите трябва да се пипне честотно и да се компресира. Има и едно ехо ли е или кофти ревърб което не е кратно на БПМ-а и звучи гадно. Някой май е слагал ефекти колкото да не заспи :girl_cray2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

 

:(

 

Съгласен, и добре казано. А аз се излъгах, та го чух на монитори (нямаше защо).

 

Като излезе, се въздържах от коментар, за да не засегна някого. Помислих - по-добре нищо, отколкото лоша дума на човека...

 

Сега си давам сметка, че е по-честно да се каже истината - и сигурно по-полезно за питащия, ако е склонен да го приеме като обективно и безпристрастно мнение.

 

Има много работа по този запис; да не връщаме чак от тракинга (самия запис), но микса - от АБ и (много) по-внимателно. Много по-обичам да хваля - дай ми повод!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с последните две мнения (Pif и Бицев).

 

И ще добавя следните неща (надявам се да не звуча заядливо - опитвам се да дам градивна критика):

 

Звукът на всички неща (без изключение) определено не става за друго, освен за запис на идеи вкъщи. Соло китарата е плоска и има някакъв странен ривърб, който я скапва допълнително.

Барабаните са с кофти семпли - пластмасови са и не знам доколко може да се изкара нещо читаво от тях.

Пианото е ужасно - като от евтина свирка е.

Баса не го чувам изобщо - има нещо дето бумти, но е омазано и недефинирано.

Единствено от ритъм китарите би могло да излезе нещо, ако поработиш върху блендата.

Като цяло инструментите звучат малко всеки за себе си - някакси "отлепени" един от друг - парчето не звучи хомогенно и цялостно, което се причинява основно от лошите семпли.

И понеже видях, че ползваш Reason - не знам останалите на какво мнение са, но мисля, че много малко неща от тази програма могат да се ползват за сериозни продукции.

 

Ако искаш читави семпли - Native Instruments и East West. Поне за мен това е най-доброто.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега си давам сметка, че е по-честно да се каже истината - и сигурно по-полезно за питащия, ако е склонен да го приеме като обективно и безпристрастно мнение.

 

Радвам се, че си променил мнението. Прекалено много "освестяваща" критика се губи просто защото хората ги е страх да не засегнат подателя.

 

Той BlueZone още преди 2 години ме беше нахранил за един друг микс и оттогава следвам някои насоки :)

 

Звукът на всички неща (без изключение) определено не става за друго, освен за запис на идеи вкъщи.

 

Радвам се, поне, че го приемате като нещо по-сериозно от това.

 

Единствено от ритъм китарите би могло да излезе нещо, ако поработиш върху блендата.

...

Ако искаш читави семпли - Native Instruments и East West. Поне за мен това е най-доброто.

 

Би ми било интересно какво не ти харесва в блендите. Просто съм записал любимите си пач-ове и съм им добавил малко EQ и компресия, така че да застанат в микса(явно има още накъде :) ).

 

Определено ще опитам да окомплектовам финалната версия с по-добри семпли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.