Jump to content
Българският форум за музиканти

Форма на тялото


pacman

Recommended Posts

  • Отговори 74
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Личната тояга, втора серия (този път - завършен):

 

 

Това е, само че сега е с черни копчета на потенциометрите.

:wow: :)

:););)

Лели малииииииииииииииииииииииии!!!!!!!!

;):D:)

:headbang:

 

Айде дай някакво инфо молим!!! Какви дървета, finish и т.н., колко време ти отне... имам 100000 въпроса ама айде да не те засипвам още отсега :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мене пък не ме кефи тая форма особено много. Не знам защо. Сигурно защото е доста стандартна. Не си ли е нещо от B.C.Rich или ESP Ltd...

 

 

За това има толкова различни фирми - всеки търси "своя" бас.

 

Това е същия бас, който бях постнал преди в тази тема, тук вече е завършен.

Тялото е орех и ясен, грифът - клен (с графитни шини), ф-борд - Pau Fero (Morado), струнник от бронз (тип Spector със заключване), адаптери бартолини, пасивна електроника (вол.-вол.-тон).

 

Майсторът е един тип от Пловдив, басист, готин пич, работи много прецизно. Моделът е на Michael Tobias Design, само че моя е с мензура 34" и буксата за кабела е на гърба, а не отстрани.

 

Много съм доволен, единствено лакирането не е това което трябваше да стане (на снимката изглежда по-добре отколкото на живо).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Майсторът е един тип от Пловдив, басист, готин пич, работи много прецизно. Моделът е на Michael Tobias Design, само че моя е с мензура 34" и буксата за кабела е на гърба, а не отстрани.

Ааааа, аз пак недоразбрал както винаги... аз си помислих че ти си го правил :rolleyes:

А всичките джаджи ти ли си ги намирал или майстора? Може би са ти ги внесли отнякъде?

Специално много ме интересува за графитните шини и готиния струнник :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ааа, не, моя е само концепцията - материали, форма и пр. Не се чувствам достатъчно добър в дървообработването. Има си хора които могат и такива които не могат.

 

Адаптерите , ключовете са внос, струнника е правен от незнаен стругар

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еййй аз имам отдавна такава идея да дам на някой да ми направи на фреза струнник 100% ще излезе много по-евтино отколкото масивните напр. Gotoh и пр.

Ама проблема е в никелирането... незнам къде мога да дам да ми го никелират

 

Бартолинитата колко ти излезнаха? Аз съм си харесал едно адаптерче тяхно MMC, ама ше гледам да намеря кой да ми го внесе... Те май нямат вносител за BG

 

пао ферото също е внесено отнякъде предполагам?

Редактирано от pacman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мои приятели мотористи непрекъснато носят разни неща за никелиране. Мога да питам за координати.

 

За Бартолини най-добрите цени са в www.bestbassgear.com

Ако има кой да ти го донесе - добре, ако не мисля че доставят и до БГ.

 

Пао феро и графит взех от www.lmii.com

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси :D

 

аз за никелирането ще взема да питам в мойто родно МЕИ, че там някъде имаше някаво цехче/работилница където правеха разни покрития

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още малко по темата... един сайт, който отдавна ми е един от любимите :headbang:

Предполагам, че повечето го знаете, но съм длъжен да си кажа :headbang:Alembic Custom Archive

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

крава,а..а аз си мислех 4е някои от тия по-горе са малко 6 без 10..те наистина са малко..а кога ще направят бик бас?B)..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.