Jump to content
Българският форум за музиканти

Форма на тялото


pacman

Recommended Posts

Причината за този топик е една картинка :)

bp154A.jpg

 

понеже един бас или китара е добре да носи и радост за укото освен за охото :D , та тоз приятен j-bass ме накара да се замисля... по принцип не съм фен на копирането от всички фирми ня някаква повтаряща се от 50 години форма, но от друга страна не мога да кажа че харесвам и онези странни (прекалено екстравагантни) творения от 80-те с ръбати форми...

 

Абе истината е,с две думи просто исках да постна тази картинка! :):):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 74
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Първото тяло е яко, ама второто нещо не ме кефи...

 

Иначе цвета на второто е един от възможно най-готините цветове за бас, поне по мое мнение :)

А и просто като видя 5-струнен фретлес... бе аз съм си обещал, че един ден ще си купя такъв, ама да има някакви inlays, че иначе с ориентирането ще съм :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои от моделите са грозни уекинко, но тези plume мноо ми фащат окото :no:

малко като Warwick Dolphin :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента много съм си аресал като визия ей тези френски басчета

 

bgrdhome5.jpg

Бас с тая форма има басиста на Subtierra (fretless) убииствен е наистина :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.modulusguitars.com/v2/gallery/images/F5bluFlk.jpg

Ей това е перфектното тяло за мен.....и главата е супер....ако беше и 4 струнен.......и лилав, но пак с flakes! щеше да е уникален..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бас с тая форма има басиста на Subtierra (fretless) убииствен е наистина

 

Баса на Марто от Subtierra си е негов дизайн (човекът това му е образованието) и е доста по-крив. Крив до степен че не мога да свиря на него, ама хич - като си седнал няма баланс, като си прав грифа бяга в няк'ва невъзможна посока. Иначе може да се каже че напомня малко на други инстр. ама то няма начин, в тая навалица . . . .

 

 

Аз се кефя на по-класически неща - вж. аватара ми, или пък www.lakland.com, но харесвам и криви форми. Според мен тела които имат ясен контур (или като ръб, напр. първото тяло което показа Пакмен, или като контрастни дървета) седят много по-добре на сцена от разни заоблени, които пък седят добре на снимка :(

 

давам адрес от който можете да дръпнете снимка на тялото на последния ми бас. Тук е незавършен, но за съжаление нямам по-нови снимки.

 

http://mail.dir.bg/~razboinikovi/moi.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбойник дис ис грейт! :(

 

Орех/ясен изглежда? или греша?

 

btw не мога да повярвам колко много си приличат с тялото на моя бас, онзи на който ще му сменям грифа... пак е с такъв bolt-in pocket. исках да постна снимки отдавна, ама се чудя къде да ги сложа. в data.bg нещо не става...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Апселютно вярно, орех и ясен. Много съм доволен, стана добър инструмент, само с лакирането не сме на необходимото ниво, ама следващия път . . . . . . . .

 

Ще пусна снимки на готовия бас, но така да се каже друг път <_>

 

Целия бас е MTD отсякъде. Исках да избягаме от оригинала, ама се съобразих с майстора, който пък не знам защо, държеше да го копираме точно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тялото кефи B))

дай щи го снимам с апарата :blink:

ще викнем пички да позират голи покрай баса :bravo:B):lol:

Ето това вече е идея! B)B)

 

:green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.