Jump to content
Българският форум за музиканти

Пак ми бражди струна..


jorko123

Recommended Posts

благодаря на всички.. Аз знаех, че да махам всичките струни едновременно не е много добра идея, но се реших да го направя, защото не беше почиствана повече от два месеца и рискувах..

Значи казвате да изчакам.. ще го направя щом така ще се оправи.. Само да не се стига до пипане на тръс-рода, че не ми се мисли..

 

Благодаря на всички отново :hysterical:;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми ще се стигне. Няма как. Ама то не е толкова страшно. Иска се мааалко акъл. Няма да постигнеш огромни резултати, но все пак...ако толкова те е шубе или искаш всичко да е на мах - лютиер. (или поне някой, който разбира повече).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята китара не е с флойд, но когато смених от дебели на тънки магарето спадна и започна да бръжди. Не знам дали може да стане и на флойд. :hysterical: Но щом има тремоло предполагам може и така да е. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като ползвам Еликсир и сменям струни един път на 5-6 месеца, всеки път почиствам фретборда с една лимонена джвъчка на Дънлоп. Съответно махам всички струни и то без да подпирам отзад бриджа. Никакви разсетъпванки нямам, явно зависи много и от китара/хардуер цялата тази работа... :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги, като като сменям струни, махам всички и чистя основно китарата. Правя както на такива с твърдо окачване, така и на такива с тремоло или флойдове. Никога не съм имал какъвто и да е проблем, а и не би трябвало да има проблем. Грифа се опъва от шиша, но след това като сложим новите струни, си се връща на изходна позиция ( ако разбира се струните са същия размер ). Колкото до тръс рода, аз и без това обичам много да си играя с него. Различният опън на грифа променя сериозно и саунда на инструмента, и в много случаи противодейства на глухи ноти и т Хубаво да се експериментира, за да се намери идеалното му положение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също не ги сменям последователно и също не съм имал проблеми, но ми е интересно, защо все пак се препоръчва такъв метод.Повечето басисти, които познавам при по-продължително отсъствие, даже разхлабват струните на инструментите си.

От къде идва това противоречие?Има ли "официална" версия по въпроса?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не може и да има официална версия, защото проблеми няма при всички инструменти, а обикновено човек няма 100 инструмента, за да е категоричен. Понеже аз имах 12 по едно време, имах проблем само с една китара. Другите нямаха проблем. Но при хора, които обичат да свирят с по 1мм екшън, предполагам ще се усети повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами и аз принципно повечето пъти ги сменям наведнъж и никога не съм имал проблеми със сетъпа след това, дори и при китарите с не особено качествени флойдове, които съм имал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хората, които обичат да свирят с по 1мм акция, би следвало или да са добри в поддръжката на инструмента ( в смисъл всякакви видове настройки и профилиране при нужда ) или могат да забравят за тази акция след не повече от няколко месеца по сериозно свирене. Да не забравяме , че позициите си имат живот и са перфектни само в самото начало му, когато са нови.

 

Иначе , имал съм доста много китари и никога не съм имал проблем с едновременната смяна на струните им, независимо от системата. Предполагам, че до известна степен е свързано с това, че обикновено са в добро състояние

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A aз предпоалгам, че е свързано и с това, че са качествени, направени от добри материали, а също и от това,че твоите китари рядко са от онези с грифчето, дебело само 18-20мм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A aз предпоалгам, че е свързано и с това, че са качествени, направени от добри материали, а също и от това,че твоите китари рядко са от онези с грифчето, дебело само 18-20мм.

 

Да, определено си прав, особено що се отнася до тънките грифове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.