Jump to content
Българският форум за музиканти

Tочни упътвания за Дранье ?!


daozealot

Recommended Posts

...

... макар че не бях особено полезен.

 

така е :godbless:

Според мен всеки може да каже по нещо за това как се дере и би имало полза ако има адски много мнения. Все някое ще свърши работа.

Знам че е трудно ... малко хора могат да обясняват, но пък вече има написани мнения и могат да се ориентират по тях !!! (да допълват, да махат съвети ... и т.н.)

 

P.S. Същото нещо съм го написал по различен начин в първия ми пост. Ако трябва по трети начин ще ви обясня какво точно ми трябва ;)

Редактирано от daozealot
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Спокойно навсякъде ги чувам тези работи...

(то е ясно че ако ме боли няма да го правя ... )

Кажи сега по темата. КАК се дереш ??? Дай някое записче !?

 

P.S. Ти също Yiwigi ! Сега като си се включил в темата дай по същество.

Стига с тея Warning-и все едно ще гледам пиратски филм. :)

 

 

Кратък семпъл от мен можеш да чуеш на myspace-a на Ювиги - Въпросите на града, на средната джангърестата част. Това е демо правено преди 2 години може би и повече...и тогава нещата звучаха така...сега мисля, че е поне една идея по-добре!

 

Най-лаишкото обяснение на това как човек се "дере" е че въздухът от диафрагмата се прекарва през ларинкса където става продирането...и озвучаването и даването на точен тон става от устните резонатори и/или малко по-горните! Лично за мен най-трудно е да се стигне висок дерящ тон - нещо което Анселмо, Дани Фийлд и тн правят непрекъснато поради наличието на една камара вокална техника.

НИКОЙ обаче не може да ти го обясни как точно се случва това, как се усеща и тн... трябва да опитваш от леко към малко по-силно в присъствието на педагог, за да може някой да ти каже какво правиш в действително!

И един личен съвет от препатил - ако имаш желание да се занимаваш по-сериозно с пеене (още повече дране) не подценявай тия предупреждения за вредните неща които могат да се получат ако сам си си вокален педагог :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.