Към съдържанието

Снимка

Samplitude/Sequoia

• Please log in to reply
104 отговора на тази тема

#91 Steppenwolf

Steppenwolf

0.775

• Mods
  • 3221 Мнения:
  • Инструмент:mind, keys, 

Публикувано 20 октомври 2011 - 21:25

Принципно мисля подобно, но... Явно обаче ще се инсталира поне пробно, тъй като ми стана интересно.

a59f29e076.png      a5fb1d7e80.png     c9a0025cad.png    c986e2fdf2.png

#92 Steppenwolf

Steppenwolf

0.775

• Mods
  • 3221 Мнения:
  • Инструмент:mind, keys, 

Публикувано 21 октомври 2011 - 23:08

След като изпробвах новата версия, трябва да отбележа, че съм много впечатлен и приятно изненадан. Интерфейсът е излъскан спрямо по-старите версии, в които го намирах за малко дървен и дразнещ. Score editor ми липсваше, а за десерт целия пакет на МИДИ редактора намирам за сравнително удобен, поне на този етап. Да не говорим, че се доближих и до някои от наличните (и интуитивни) функционални удобства спрямо Cubase. От MAGIX са свършили страхотна работа, но тепърва следва да опитам повече от нея.

a59f29e076.png      a5fb1d7e80.png     c9a0025cad.png    c986e2fdf2.png

#93 Petar

Petar

Навъртащ се

• Members
  • PipPip
  • 58 Мнения:
  • Инструмент:GUITAR

Публикувано 05 септември 2013 - 17:25

Излезе новата версия ProX и ProX Suite - можете да си ги свалите като напълно пълноценен 30-дневен траял от официалния сайт. Аз го направих и чак ще се осера от кеф - най-вече заради 64 битовата версия! Като цяло ми се струва още по-стабилна. А и спектралното редактиране директно на трак.... страхотно! Тия Маджикс пак изтрепаха де що риба имаше. А и защитата им вече е сериал или донгъл - по избор.....
Май ще има много нови юзъри :godbless:

Имам официална версия на Magix - Sequoia v12.1.1.129 RETAiL DVD . за повече ихформация на waveexplorer@mail.bg.

#94 Petar

Petar

Навъртащ се

• Members
  • PipPip
  • 58 Мнения:
  • Инструмент:GUITAR

Публикувано 05 септември 2013 - 18:02

E той AMMunition-a e от предходната версия още (или две бяха, забравих вече :) ). Един от най-великите плъгини създавани някога.
Оф, сега мисля как да направя ъпгрейд. Имаше някакво лабаво обещание от Маджикс да включат Analog Suite-a в Pro X версията за настоящите Про потребители, ако ъпгрейднат до края на Декември, че от Про Х Suite нищо друго не ми трябва (още по-малко 70 Гигабайта семпли)....

Маджикс са включили Analog Suite-a в Pro X версията .

#95 synchu

synchu

Sandman The Dreamcatcher

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6903 Мнения:
  • Инструмент:Не свиря-само зяпам тук:D

Публикувано 05 септември 2013 - 19:22

Направих ъпгрейда преди година и половина, и преди това се свързах с тях.
"Guitar is the easiest instrument in the World to play badly" - Andres Segovia
"Если долго смотреть на луну, можно стать идиотом" - Ген.Иволгин, Михалыч
Patience, n. A minor form of despair, disguised as a virtue...it's kind of ironic that good health is merely the slowest possible rate at which one can die
Most(not all, with the advent of CMI's) musical instruments, and the poor bastards cursed with playing them, are integrated human controlled sound pressure transduction systems...
The tone is 62.5% the player, 33.456% the amp, 3.88699% engineering skill and 2.48827789749% down to whether venus is in capricorn and a dwarven-goblin-fish-monster walks counter clockwise around a mandrake root at midnight...
"The misinformation on this site is really approaching legendary proportions."
http://soundcloud.com/synchu май беше

#96 patzo

patzo

Пристрастен

• Members
  • PipPipPipPip
  • 622 Мнения:
  • Инструмент:китара, пиано

Публикувано 23 октомври 2013 - 01:23

Имам един проблем в който се сблъсках във  Pro X версията. Когато сложа темпо маркер примерно в средата на проекта - всичко е ок - темпото се променя миди обекта също. И когато давам плей на проекта линията която показва текущото време на просвирване върви точно както трябва да е. Но като си отворя миди едитора там линията която показва текущото време не върви точно а със старото темпо. Примерто ако темпото е било 120 после 160. Линията която показва текущото просвирване изостава а се чува новото темпо. Това е доста неудобно като редиш ударни - защото не следиш визуално текущо нещата. Някой ако знае как се наглася това ще му бъда благодарен ако сподели. 

#97 VSTi

VSTi

Тежко пристрастен

• VIP listed
  • PipPipPipPipPip
  • 1132 Мнения:
  • Инструмент:control24

Публикувано 23 октомври 2013 - 07:59

мисля че това не е проблем, защото по принцип програмата е недеструктивна, т.е. явно темпо ченйндж информацията е онлайн....както и ефектите, които слагаме се калкулират в реално време. 

Възможно решение - виж дали в настройките за офлайн имаш миди опции. Малко е мъгляво, но както се управлява функцията тайм стреч в аудиото, по същия начин трябва да си настроиш и миди темпото.

ПОздрави!

#98 patzo

patzo

Пристрастен

• Members
  • PipPipPipPip
  • 622 Мнения:
  • Инструмент:китара, пиано

Публикувано 29 октомври 2013 - 17:03

^ Ами доста време си играх с настройките, но нищо не става. Намерих само един начин да заблудя системата - забелязах че ако миди трака започва от самото начало и няма прекъсвания - да не е на блокове, проблема го няма и визуално плей линията върви точно. Няма логика в това но на практика така се получава. Така че имам 2 варианта или да работя с цял миди трак без прекъсвания или да си наредя миди-дръм трака на едно темпо и после да го променям като всичко е готово. Аз всъщност имам и оригинална Samplitude 10 pro на нея не съм пробвал, но много ми забива на 7-ца уиндос и не  я използвам. 

#99 presly

presly

вдетиняващ се дЪртанян

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1197 Мнения:
  • Инструмент:китара, мишпулт, компютър

Публикувано 22 декември 2014 - 16:56

Излезе Samplitude ProX2 - вече поддържа VST3, има и други вкусотийки - VCA и какво ли още не! http://pro.magix.com...erview.459.html

Life sucks. Make it swallow.

#100 synchu

synchu

Sandman The Dreamcatcher

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6903 Мнения:

Публикувано 22 декември 2014 - 17:13

Йо :) Видяхме и почти ъпгрейднахме :)
Patience, n. A minor form of despair, disguised as a virtue...it's kind of ironic that good health is merely the slowest possible rate at which one can die
Most(not all, with the advent of CMI's) musical instruments, and the poor bastards cursed with playing them, are integrated human controlled sound pressure transduction systems...
The tone is 62.5% the player, 33.456% the amp, 3.88699% engineering skill and 2.48827789749% down to whether venus is in capricorn and a dwarven-goblin-fish-monster walks counter clockwise around a mandrake root at midnight...

#101 juveplu

juveplu

Навъртащ се

• Members
  • PipPip
  • 54 Мнения:
  • Инструмент:китара

Публикувано 11 октомври 2016 - 19:26

Здравейте , От скоро разглеждам клиповете в  Youtube  за    DAW  -  Magix Samplitude   и   Sequoia . Никъде не видях обяснения как се променя темпо на  Audio .

Намерих обяснение за Midi  до колкото виждам какво има по траковете , но за  Audio  не намирам . Също не намирам и  pdf - user manual  в който да прочета .

Не ми се вярва програми от такъв клас да не са го направили в последните си версии като имам пред вид че в една много стара версия от преди 15 г. ставаше само с плъзгането на един потенциометър тип плъзгач. За точната версия не знам , но го видях в познат по това време и той ми го демонстрираше . 

Дали някой от Вас работи с  Magix Samplitude   или   Sequoia  за да каже как става . Аз опитах по начина който показват за  Midi  , но в  Audio track  и не става . Очаквах че щом няма друго видео значи може би е същото , но не . 

А по принцип се колебая и между  Magix Samplitude   и    FL Studio .  Само че с  FL Studio  направо забих . Толкова е на опаки всичко че направо не знам . На пример там не можах с влачене да кача  Audio  файл . Там трябва да се изкара плъгин на който се качва ( по сложно е ) . А и не можах да разбера как се зареждат повече такива  Audio  файлове . На всеки трак ли трябва да се вади плъгин и да се прави копие там ? 

Дано някой от Вас познава тези DAW за да помогне сега на мен , а в бъдеще и на други . Но всепак на основното питане - как се променя темпото на  Audio track  във   Magix Samplitude  или    Sequoia ? Благодаря

#102 synchu

synchu

Sandman The Dreamcatcher

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6903 Мнения:

Публикувано 11 октомври 2016 - 20:15

Избираш съответния обект.

Отваряш Object Editor (Ctrl + O, или Object меню, Object Editor). Избираш секцията Time/Pitch и коригираш.

Можеш да използваш и Elastic Audio редактора.

В последната версия (Pro) има и Melodyne.

Има и Time stretch mouse mode

#103 presly

presly

вдетиняващ се дЪртанян

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1197 Мнения:
  • Инструмент:китара, мишпулт, компютър

Публикувано 13 октомври 2016 - 13:45

И при промяна на темпото на целия проект излиза запитване, дали да адаптира темпото и на аудиото.

Life sucks. Make it swallow.

#104 juveplu

juveplu

Навъртащ се

• Members
  • PipPip
  • 54 Мнения:
  • Инструмент:китара

Публикувано 27 март 2017 - 17:45

Здравейте,
имам един проблем с автоматизацията на фейдерите на Плъгин във Magix Samplitude или Sequoia. Всички видео демонстрации показват как да се избере някой ефект от плъгина и това да се управлява с крива и рисуване или преместване на точки . Никъде не виждам как да се записват действията ми като аз въртя фейдерите и като го стартирам всичко да се повтори . Да се получи запис и възпроизвеждане . Във Cakewalk Sonar има 2 бутона R и W . С единия си в режим запис , а с другия се плейва .  Интересното е че аз без да искам го направих в Magix Sequoia и видях че е възможно , защото след като си променях нещо и пуснах да свири всичко което съм променял се повтори . Но от тогава няма шанс да уцеля какво съм настроил . 
Опитвах със превключване на бутона Rd да стане в жълто оранжев цвят и да стане  Т (така ме съветваха ) , но за това трябват и ред други настройки и не мога да уцеля . В youtube няма такава демонстрация . А аз го направих без да искам . Значи може . Моля Ви ако знаете кажете как става . 

#105 yamaha

yamaha

Пристрастен

• Members
  • PipPipPipPip
  • 594 Мнения:

Публикувано 27 март 2017 - 21:29

Вероятно си изгледал видеото от сайта им - и аз го изгледах току що. Не работя в този софтуер, но по логика - ония бутончета с червената точка, дето ги има на всеки канал не са ли точно за тази цел? :)

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни