Jump to content
Българският форум за музиканти

Samplitude/Sequoia


synchu

Recommended Posts

Просто е старата версия, но е по-малко на далавера от въпросният търг, защото ъпгрейда от 9 Pro до 10 Pro е 256 EUR - т.е. малко над $400 и като го добавим към цената от $400 за 9 Pro в musiciansfriend стават общо $800.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ники, той Bob Katz и рийпър да му дадеш резултата ще е същия, това не е особено показалтено :thumbs_up:

 

Аз си казах че не съм запознат с новите версии, просто когато позлвах 7-цата и после минах на кубейс сх2 не съм и помислял да се връщам обратно, все пак това е лично мнение и не е задължително да е еталон ;)

 

А за фийчърите... на мен и тия които са в момента са ми много, като си сложих сонар 7 да го разгледам ме заболя главата от фийчъри :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ти не си ме разбрал - цитирайки няколко имена, имах в предвид, че продуктът е на високо ниво след като привлича толкова сериозни професионалисти. Това в никакъв случай не поставя Samplitude/Sequoia над или под други продукти.

 

Просто изказването ти беше много грубо и създаде лошо впечатление за продукта.

 

Samplitude е малко странно животно от към workflow и е доста близко до начина на работа в ProTools, докато за хора занимавали се с Cubase в началото е малко тегаво (съдя по себе си). В началото като пробвах демото на v9 бях много разочарован, защото почти нищо не ми беше ясно как се прави и ми се струваше направо невъзможно да го ползвам. После като го понаучих като концепция, потребителски интерфес, шорткъти и т.н. много се изкефих и не бих минал обратно към Cubase.

 

Има демо версия на V10 (орязана разбира се - т.е. няма импулс респонс файлове и т.н.) и който е решил да си купува е препоръчително да я пробва:

 

http://www.samplitude.com/dltrials/Samplit..._pro_demo_E.exe

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

да, и то не лош - поне изглежда по-добре от Сонарския. И има повече настройки.

Редактирано от presly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

presly,

Pro версията ли или?! Ако ми подскажеш на лично в кой брой на "Държавен вестник" е излязла, ще съм ти благодарен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е, чак пък Про версията - само нормалната, че не ползва тапа. А иначе - по-добре драсни едно л.с.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се абстрахираме от факта, че Sony Acid като интерфейс наподобява Reaper на 100%, като начин на работа нямат много общо.

 

Обаче все повече се убеждавам, че Samplitude и Reaper имат много общи неща, макар и да не изглеждат по един и същ начин.

Дори мисля, че в Reaper има опция за импорт на някави Samplitude-ски файлове... но говоря по памет. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Pro версията е страхотна и засега работи много добре дор отлично. Още не съм имал възможност да изпробвам новите синт-ове обаче :-)

Magix имам чуството, че нарочно махнаха донгъла от Стандартната версия ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочетох за някакъв проблем, когато записваш няколко тейка, записваш, записваш и накрая като дадеш опция да запази тейковете, като изтрие последния, всичките се изтривали. Предполагам може би има нещо общо с настройката да прави или не отделни файлове за всеки тейк... още не съм пробвал да видя дали и при моята версия ще се държи така. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.