Jump to content
Българският форум за музиканти

<!> Всичко за PА сериите на Korg


CyberGene

Recommended Posts

Губерков, не знам на каква бройка Ра 900 си попаднал, когато си я пробвал, но моята (а и други които съм пипал) има съществена разлика в клавиатурата. Допускам, че е възможно да има някои екземпляри със същите клавиатури като на Ра 300 и Ра 600, но моята не е от тях.

Копчетата при Ра 900 също са гумени, но цъкат при натиснато положение - при по-малките събратя от серията няма цъкане. Също така имат къс ход, както при Ра 800, и Pro серията, но са от твърда гума, а не пластмасови. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 829
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Мартине разбирам те много добре и съм напълно съгласен със всичко написано от теб.Па 900 е една стъпка по-нов и снищо неотстъпващ пред па 800.Аз също бих избрал него понеже звученето на клавира не е само от семплите.По- новите модели имат в своите саундови настройки по нещо ново което им дава предимство пред по старите.Може един моднат,разширен и обурудван па 800 в ръцете на добър ,разбиращ клавирист да е по-напред от па 900 но ако са в оригинален вид както от магазина нови определено па 900 има по-голям арсенал и възможности.Също трябва да се знае ча за па 800 са намира по-трудно имформация.Не случайно па 900 е със по-голяма номерация,нали?Поне това трябва да съобрази човек при избор на един от двата модела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Губерков, не знам на каква бройка Ра 900 си попаднал, когато си я пробвал, но моята (а и други които съм пипал) има съществена разлика в клавиатурата. Допускам, че е възможно да има някои екземпляри със същите клавиатури като на Ра 300 и Ра 600, но моята не е от тях.

Копчетата при Ра 900 също са гумени, но цъкат при натиснато положение - при по-малките събратя от серията няма цъкане. Също така имат къс ход, както при Ра 800, и Pro серията, но са от твърда гума, а не пластмасови. :)

Не съм пипал клавиатурата на ПА 900, но щом твърдиш че е добра това е ок! Най-първият KORG i3 от 1993г имаше много хубава клавиатура, а той бе единственият от последвалата го серия ПА на който пишеше MADE IN JAPAN! На ПА 80 също е много добра, понеже дълго време имах ПА 50, като пипнах клавиатурата на ПА2х.... е разликата просто беше огромна! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във форума "Клавишни" често виждам колеги, които задават въпроси относно функциите на PA сериите и рядко откриват инфо на български език. Не знам колко са издържани, но има няколко плейлисти с туториали на български, създадени от Music Center Ikonomov, дано да са полезни някому.

 

https://www.youtube.com/user/MusicCenterIkonomov/playlists

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте,едно запитване към колеги със па2 х про.Един мой приятел и колега купи скоро па 2 х и ми поиска о.с със 16 странички дръм ДК.Намерих от накви арабски ли незнам какви сайтове но сега се чудя дали е здравословен такъв о.с за неговата машина и затове пиша тук и искам мнения на хора с опит точно в това и да чуя впечатления за такива модове и пр.

 

    Благодаря предварително на отговорилите !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също го имам този файл PA2xPro 16DK_OS.pkg 5,66MB е, но нямам намерение да го зареждам в клавира, тъй като може да се прецакат доста неща!  :yes:  :)  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравейте колеги-:)Да ви попитам нещо...Има ли някой от вас който да работи с програмата Korg Pa menager...да сподели впечатления,струва ли си човек да я купи,лесна ли е за работа.Може ли на нея да се прослушват някак сетове които иначе не можеш да заредиш...В смисъл имаш Ра 900 например,искаш да вземеш нещо от Ра 4.Как да разбереш кое ти харесва или не след като няма на какво да прослушаш сета-;)Благодаря на всички които отговорят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз я имам тази програма KORG PA Manager, но не я използувам тъй като зареждам предимно стилове и звуци, за стиловете си има определена програма за конвертиране както съм споменал в предишни мои постове! :yes::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Програмата е отлично-направена и се работи лесно с нея, няма нещо което да и липсва и да не работи, струва 190 български лева, но си струва всяка стотинка.

 

Изтеглете си демо-версията и ще добиете представа в пробният период какво има и какео може.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.

Пиша Ви с надежда, че някой от Вас ще могат да ми помогнат да реша един въпрос.

 

Аз съм китарист, но имам желание да взема синтезатор KORG PA серия.

Трябва ми информация, която ми е необходима преди да се спра кой модел KORG PA да купя. За момента мисля за PA 300, тъй като ме устройва ценово, но искам да ползвам към него и външен китарен миди конвертор SONUUS G2M ( който включен към синтезатора, ще дава възможност китарата да звучи със звуците от Корга ).

Но не съм сигурен дали миди конвертора ще може да се включи към синтезатора? KORG PA 300 няма стандартните MIDI IN / MIDI OUT куплунги на задния панел, а само един USB MIDI вход, в който  не виждам начин как да включа MIDI конвертора. От конвертора излиза кабел MIDI OUT с двата куплунга на другия му край MIDI IN / MIDI OUT.
Дано съм успял да Ви представя нещата и какво искам да Ви попитам - Може ли по някакъв начин да се направи връзката между синтезатора KORG PA 300 през неговия USB MIDI вход и миди конвертора за китара SONUUS G2M? Ако е да, какъв кабел ще е необходим, защото никъде не срещам кабел MIDI IN / MIDI OUT мъжки към USB куплунг ( като за принтер )?
 При модела KORG PA 600 , виждам, че той има необходимите стандартни MIDI куплунги на задния си панел MIDI IN / MIDI OUT и този въпрос със свръзването няма да съществува, за сметка на цената, естествено.А и какво представлява опцията Guitar Mode при модел PA 600?
Ще очаквам Вашите отговори с нетърпение.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, по-добре помисли над вариант PA600 с MIDI/in , MIDI/out и без това е доста по-добър от PA300.

 

PA600 , вече се намират перфектни 2-ра употреба на цена 1400-1600лв. което е близко до цената на нов PA300.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А още по-добре па 800 втора ръка към 1 700 лв поне ще може да работиш със семплера и семплите,ще имаш вокалист за пеене и може му сложиш рам 256 мб за семпли което си е като па 3х.Най-ефтиния за поддръжка клавир и за него части бол

Редактирано от asan79onbashi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора и мнението Ви,колега.

Направих доста запитвания и проучвания относно възможна ли е връзка на миди конвертора за китара с Korg Pa300. Всички отговори бяха - за по-сигурно, клавира трябва да има Midi IN / OUT. Миди USB при PA300 се ползва за връзка с компютър и в моя случай няма гаранция че ще сработи конвертора. Така че - решението е взето. KORG Pa600 и няма да го мисля повече :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.