Jump to content
Българският форум за музиканти

<!> Всичко за PА сериите на Korg


CyberGene

Recommended Posts

Ако си от София обади се в магазина на КОРГ/mci-bg/ Музикален център Икономов са представителите на КОРГ за България Ненчо, MCI София

02 / 958 17 43 или на Бозов от Пловдив предполагам, че ще ти решат проблема или поне ще се разбере какво му има на клавира! Но според мене просто не е трябвало да вземаш клавир без инсталирана ОС!!! :):)

 

 

Намерих стара версия 1.01 от приятел и банки, всичко е точно сега. Само недоумявам, защо Корг качват прецакана весия на сайта си :)

Редактирано от chrisbg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 829
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Възможно е ОС-а да не е прецакан, а да иска някоя конкретна версия, за да "стъпи" върху нея.

При моя Корг (СТУДИО), за да се инсталира последна версия трябва да имаш някоя малко по-нова, а не най-дъртата.

Демек - за да качиш най-новата, а имаш някоя сравнително стара OS, трябва да направиш 2 "скока" - първо върху старата слагаш малко по-нова и после върху малко по-новата слагаш последна възможна.

Сега щом си успял да качиш 1.01 - опитай върху нея да сложиш 1.4 - може и да стане.

 

Митко

Редактирано от mitkosan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой би ли споменал разликите между korg pa50sd и korg pa80. Различават ли се по нещо друго освен хард диска и слота за флаш картата.Също така ме интересува предимствата на единия и другия. Предстои ми да купувам клавир и все още се чудя какво да избера. Pa50sd нов струва 1250 лв. а pa80 на старо 1800..:greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой би ли споменал разликите между korg pa50sd и korg pa80. Различават ли се по нещо друго освен хард диска и слота за флаш картата.Също така ме интересува предимствата на единия и другия. Предстои ми да купувам клавир и все още се чудя какво да избера. Pa50sd нов струва 1250 лв. а pa80 на старо 1800..:)

Pa80 е made in Italy,pa50 - china .Има голяма разлика в клавиатурата - на па80 е в пъти по-добра.Па80 има 2 входа за микрофони с вграден ефект за пеене,па50 няма такова нещо,има разлики и в изработката на копчетата. Па80 не се произвежда няколко години вече,и купувайки 2ра ръка ще е поне на 3 години

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А иначе като звучене, ram, rom памен,бързина на работа и т.н. различават ли се?

Сега гледам в описание на tomann за този- модел sd-card drive (max. 2GB memory - attention no high speed cards)

Това с капацитета на паметта вярно ли е и някой има ли наблюдения за скоростта на четене от картата?

 

Извинявам се за двете съобщения!

Редактирано от kalinskiaa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разлика в звучене и в бързина на работа няма. Има разлика като се сложи флаш карта,и то голяма! За Sd картата нямам наблюдения,предполагам че не ти трябва толкова голяма бързина за да си зареждаш мидита и стилове от там...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой би ли споменал разликите между korg pa50sd и korg pa80. Различават ли се по нещо друго освен хард диска и слота за флаш картата.Също така ме интересува предимствата на единия и другия. Предстои ми да купувам клавир и все още се чудя какво да избера. Pa50sd нов струва 1250 лв. а pa80 на старо 1800..:)

Разлика има в това, че единия има семплер, card slot -за флаш карта 8 мб или 16 мб , където може да си качиш семплирани звуци, ра50 то си е търговски трик, стария ра50 само, че добавили сд слот, който при тоя модел само мидита и сетове да си качиш, нямаш проблеми с дискети , а и при желание може да се пригоди карт слот(става като ра80) с/у дадена сума, ама горе долу ти излиза пак на цената на ра80 , по-добре ако си намериш запазена 80-ка си я взимай, и една карта на Красен Бонев и си ти :), успех ;):punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То че сигурно има разлика, има (иначе защо да е с 200о лева по-скъп :) ).

 

Друго се питах (просто любопитство) какво правиш с два аранжера? (освен ако не си търговец)??

Ем имах ра800, взех си ра2х и продадох 800 ката .

А, и за сведения за колегите които ползват ра800 вече могат да си ги направят 128 мб или 256 мб.

И който иска мога да му направя клавира с 16 страници за drum kita - за pa2x и pa800

обикновено са с 8 страници и почти не стигат ;)

:punk_guitar::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То че сигурно има разлика, има (иначе защо да е с 200о лева по-скъп :bravo: ).

 

Друго се питах (просто любопитство) какво правиш с два аранжера? (освен ако не си търговец)??

Ем имах ра800, взех си ра2х и продадох 800 ката .

А, и за сведения за колегите които ползват ра800 вече могат да си ги направят 128 мб или 256 мб.

И който иска мога да му направя клавира с 16 страници за drum kita - за pa2x и pa800

обикновено са с 8 страници и почти не стигат :thumbs_up:

:happy::)

А при Pa1x как стоят нещата имаш ли инфо дали и те могат да се ползват с повече рам.

Редактирано от roi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В сайта на КОРГ /korgpa.com имам предвид стиловете/ пише, че стиловете за ПА1х не могат де се зареждат в ПА /80/60/50!!! Pa1X format: can be loaded in all models except Pa80, Pa60 and Pa50. При мен се зареждат и тръгват без проблем! Поне тези които съм дръпнал от този сайт Бонус страницата!!! Това исках да споделя! :thumbs_up::Piano::headbang::happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

здравейте колеги отдавна имам па-800 но сега ми се наложи да използвам вокалиста получава се нещо но не е това което трябва,някой може ли да ми помогне като ми даде готови програми за мъжки тоналности аз имам няколко но не са както трябва.И някой ползва ли го въобще този вокалист какви са ви впечетленията от него,другия проблем е че не мога да си настроя микрофона както искам аз да ми звучи а не съм много претенциозен на каквато и да е апаратура си го правя за 2 минути а тук не мога моля помогнете ако някои има нещо готово ще почерпя. skayp ivanchumerov77. БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го ползвам само за МИДИ хармония, защото пея бек вокали. Настройват се колко броя гласове ще се ползват и с какъв тембър (зависи от гласа на човека). Отделно се миксира съотношението водещ вокал-хармония.

 

Микрофона не можеш да го настроиш защото има включен компресор и еквалайзер а отделно имаш еквалайзер на канала на пулта в който е свирката. Дори и да го нагласиш на вкус, силата на микрофона се влияе освен от assignable slider на който си го нагласил и от мастър слайдъра на клавира. Т.е. ако един стил е по-слаб от друг, като засилиш клавира се засилва и микрофона и се получава микрофония.

 

Проблема се решава така:

1. Вкарваш микрофона в единия вход

2. Изчистваш компресора и еквалайзера(можеш да ги буташ като донастройка примерно параметрични среди допълнително ако няма на пулта)

3. Настройваш микрофона да излезе през един от изходите които са избираеми (1 или 2), по този начин го вкарваш в отделен канал на пулта и му правиш корекции стандартно

4. Настройваш единия слайдър за сила на микрофона...

 

И ГОТОВО!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте! В момента разучавам pa50 и не мога да открия дали е възможно, в бисеквенсера да си запиша някаква песен, и от определен такт до края да мога аз да водя хармонията (все едно се приминава в стил режим). Тази опция я имаше на i3-то но тук не мога да я открия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.