Jump to content
Българският форум за музиканти

<!> Всичко за PА сериите на Korg


CyberGene

Recommended Posts

колега аз съм пробвал около 2-3 часа с клавири на колеги и постоянно мидито прекъсваше по средата-може би кофти дискети не зная,но този сайт решава проблема :) -знаеш ли цени на услугата която предлагат :-(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 829
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

-знаеш ли цени на услугата която предлагат- Лятото имаше промоция ама до края на юни беше, тогава цената на HDD Modile за ПА 50 беше към 70 Британски лири! Бих казал, че това е "Направи си сам" трябва да ти го инсталира някой ел. инженер който добре си разбира от работата просто да не обърка нещо! Времето което се изисква за монтаж според werbeeg е около 40мин! Приложени е и ръководство как да се инсталира всичко, къде да се направят спойките и т.н. Имат вече On Line Shop, може и чрез E-bay да се поръча! Аз също се двуомя дали да си поръчам! :):-( Ето линк за цените http://www.shop.werbeeg.com/index.php/defa...-korg-pa50.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
Аз съм малко предубеден вече, защото се ориентирах преди още две седмици към KORG-a ( и заради цената и защото ме посъветваха, че има по- зрав саунд). Вие как мислите:

Yamaha PSR S900 vs Korg Pa 500?

Кой? :)<_<:thumbdown:

 

Хахаха!Колега,здраво си се объркал като си наклонил везните в полза на точно тоя модел KORG.Мога да ти кажа,че 9000-то е в пъти повече клавир от тази орязана краставица KORG PA 500.Зпочвам:

 

1.Sweet! бленди на Ямахата-реални сакс,тромпети,флейти и каквото там се сетиш.Корга може само да мечтае за тях.

2.Пианата,органите,особенно ел. пианата са "фортето" на Ямахата.И там корг имата да учат още.

3.Вокалист.Доста приличен.При добра настройка е повече от добър.

4.Медия.Тук за какво си говорим-6GB вътрешен хард с опция за ползване на още един външен 8GB-тов хард.Общо 14GB.Къде е тук КОРГ-а???

5.СЕМПЛЕР!Доста добър.Да не говорим,че може просвирва и стерео семпли.За мен кавали,гайди и акордеони не са никакъв проблем.Вчера си семплирах далапе акордеона от ПА800 познат на повечето като Иван Милев.

6.Във връзка със сеплера.Ямахата подържа до 64MB RAM,което е по възможностите само на ПА800 и нагоре.Какво да си говорим повече.

7.Ефекти.Тук Ямахата също разбива.При корг те са 4-А,В,С и D ,като А и В са общо за лява ръка(акомпанимент),а C и D са за дясна.Толкова.При мен имам опция в която мога да сложа раличен ефект на барабаните,баса и акомпанимента.Като се замислиш това са 3 ефекта само на лява ръка!За дясна ръка броят е 4!Да не говорим,че когато ползваш семпъл при самата му обработка можеш да го запаметиш с 2 ефекта,а при ползването му за свирене да сложиш още 4-средно аритметично стават 6 ефекта на бленда за дясна ръка.Като добавим и 3-те упера и става лудница.С едно натискане на 1 копче променяш блендата от полифонична на монофонична.Ако питаш за портаменто-ИМА!

8.Да споменавам ли,че освен всички ефекти,параметри на на блендите и много ръчкалки,които аз още не съм разучил имаш и 5 бандов краен еквалайзер?

9.Юзер (къстъм) стилове-120 в реално време,60 миди файла в реално време,около 50 юсер бленди(семпли) в реално време.Реално време-с едно натискане и ги викаш те са в паметта на клавира.

 

И още и още-не ми се изброява в момента.

Единствения минус е,че тежи 22,5 килограма. :)

 

P.S.

Аууу,сега прочетох,че ставало въпрос за S900.Нищо де.Да има и за PSR 9000,ако случайно някой се чуди.

Редактирано от Maestroto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо: Честито Рождество Христово на всички !!!

Сега по темата , колега Маестро, ти май много си се объркал. Описанието и сравнението ти е между Yamaha PSR 9000 i Korg PA 500 , a не между PSR S900 i PA 500 както се изисква от темата.

 

P.S. Сега и аз прочетох, че си осъзнал грешката си. В крайна сметка, ако на колегата, клавира му трябва за кръчмарска музика да взима корга без да се замисля. Имал съм PSR 340, Roland E96, PSR 9000 и в момента работя с Tyros 2. Yamahata си е супер ако свириш поп-рок и евъргрийни, но навлезеш ли в кръчмарски води Корга си е Корг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, клавира ми е Korg PA50.Има някой стилове от PA800, които тръгват на PA50-ката, но искам да попитам защо акордите на някой от стиловете не отговарят на зададения.Например ако е даден акорд C клавира акомпанира в A?

Мерси много!!!

Редактирано от Любослав Илиев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, клавира ми е Korg PA50.Има някой стилове от PA800, които тръгват на PA50-ката, но искам да попитам защо акордите на някой от стиловете не отговарят на зададения.Например ако е даден акорд C клавира акомпанира в A?

Мерси много!!!

ЧНГ на всички колеги!!! От ПА 800 не могат да тръгнат стиловете на ПА 80, 60, 50 освен ако не са конвертирани! От ПА1х тръгват без проблем даже тези които са на сайта korgpa.com бонус страницата изтеглил съм и съм пробвал!!! На ПА800 ги имам конвертирани, тръгват на ПА 50, но малко са тези които се чуват гладко без никаква забележка, има и проблем на някои стилове с акордите свириш един акорд, а се чува друг! Просто ПА800 и ПА2хПро са съсвсем друг клас клавири!!! :):greenangel::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, клавира ми е Korg PA50.Има някой стилове от PA800, които тръгват на PA50-ката, но искам да попитам защо акордите на някой от стиловете не отговарят на зададения.Например ако е даден акорд C клавира акомпанира в A?

Мерси много!!!

ЧНГ на всички колеги!!! От ПА 800 не могат да тръгнат стиловете на ПА 80, 60, 50 освен ако не са конвертирани! От ПА1х тръгват без проблем даже тези които са на сайта korgpa.com бонус страницата изтеглил съм и съм пробвал!!! На ПА800 ги имам конвертирани, тръгват на ПА 50, но малко са тези които се чуват гладко без никаква забележка, има и проблем на някои стилове с акордите свириш един акорд, а се чува друг! Просто ПА800 и ПА2хПро са съсвсем друг клас клавири!!! :punk_guitar: :punk_guitar: :punk_guitar:

Много благодаря за бързия отговор, но веднага възниква следващия въпрос. Щом от Pa1x тръгват има ли някаква програма с която да се конвертират от Pa800 за Pa1x? Дано не съм станал нахален. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:greenangel::) Stivak, пак плачеш за подигравка, и се надявам да си я получиш както в други твои теми, освен ако на хората от този форум не им е омръзнало да се занимават с теб.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...PSR 9000 и в момента работя с Tyros 2. Yamahata си е супер ако свириш поп-рок и евъргрийни, но навлезеш ли в кръчмарски води Корга си е Корг.

 

Колега стига с тия коргове де.Корг та Корг.Ямахата не ставала за кръчма.Защо?Да не би да има ваксинация срещу такъв тип заведения и разбираш ли отказва клавира да свири по кръчми.За мен е по-важно какви функции и възможности има един клавир.Има ли в повече,то марката не е от значение.Работят чалгарите с Корг,защото Захари и Бухала тръгнаха от тях.Разучиха ги и ги нправиха да звучат...чалгарски.Всичко работи с корг,защото от всякъде ви залива информация.Теглиш стила,пускаш и айде опаааа.Е на мен така не ми харесва.Искам аз да си направя македонското.Обясни ми моля ти се как едно ПА50 ще прозвучи по-добре от клавир със семплер,ако и да е Ямаха.Тук ситуацията е малко коне с капаци-не визирам лично теб.

 

И да с еотклоня малко.Прочетох по назад в мненията,че от корга или 50 или 800.Отхвърлихте 80-тката.Ами...какво да ви кажа.:thx:

80-то има,семплер,възможност за вокалист,хард,изключително здрав корпус и една от най-добрите клавиатури на които съм свирил.(Визирам тоя клас синтезатори).

Та за 50-то....да ходи да се пързаля нейде. :)

 

Айде поздрави! :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги - помощ ! Имам миди кабел и клавирите, как да ги свържа така че от единия към другия и обратно да мога да могат да пращат информация .....Благодаря !

 

И аз имам MIDI кабел 16 канала който от едната страна се включва през USB в компютъра а от другата страна имам две букси, MIDI IN и MIDI OUT които включвам в синтезатора. До тук всичко добре, но компютъра ми е MacBook и доста се затрудних при намиране на подходяща програма.

Програмата която намерих е AudioMulch 2.1.1

Давам тази програма за хора които ползват Mac компютри, та да не се мъчите като мен с месеци да ровите в нета.

Ха да Ви е честито :offtopic-001:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Живо-здраво,колеги! Гледам,че тук се коментират теми относно Па серията,та да не пълня раздела с нова тема,да питам тук-все некой ще знае:D..Взех си ПА500,горе-долу съм доволен,понаучих му туй-онуй,ама то-много работи по него,не може от раз да задействам всичко..Има една опция при мидитата-некои излизат с текстове,некои -не.В книгата пише,че требва да се вкара текста както текстов формат със същото име,както е файла-е па качвам го на свирката в папката на мидитата като "Microsoft Word Document"-не става работата- имали неква друга шашма при качването на текст..Ако некой го е правил-нека да опише процедурата,та по-ограничените в техническо отношение колеги,като мен, да знаем как се прави. Предварително благодаря на отзовалите се спецове по въпроса!!! Поздрави на всички Ви !!!

Редактирано от maestro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никога не съм ползвал такава свирка, но просто отворих упътването сега на PA500 и прочетох въпросната секция. Файлът ти не трябва да е в Word формат, а трябва да е чист текстов файл (направен примерно в Notepad), с разширение .txt

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никога не съм ползвал такава свирка, но просто отворих упътването сега на PA500 и прочетох въпросната секция. Файлът ти не трябва да е в Word формат, а трябва да е чист текстов файл (направен примерно в Notepad), с разширение .txt

 

Да си ми жив и здрав-получи се!..А бе-ученото си е учено!Евала,браточка:cheers2:!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.