Jump to content
Българският форум за музиканти

<!> Всичко за PА сериите на Korg


CyberGene

Recommended Posts

  • Отговори 829
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

На 19.03.2021 г. at 19:45, vilianski написа:

На почти всички стилове...
Дали може да е аудио карта?
Тя може ли да се сменя?

Най-вероятно е с хардуерен проблем клавира, и затова се е продавал.

Съжалявам че са успели да те прекарат така, но за следващият път ще си знаеш вече - задължително преглед и тест преди да платиш.

Няма такова понятие при клавирите аудио-карта - това не е компютър.

Най вероятно има проблем с основната платка на която са  процесор,флаш,рам,дак и доста други компоненти - проблема се решава с подмяната и , но струва майка си и баща си към 400-500лв. , а относно отремонтирането и не са много хората,които се справят с подобни сложни ремонти.

Един от тях е Гената Младенов , можеш да потърсиш за помощ при решаването на проблема ти.

Хубав ден.
 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Здравейте банда, от 3 дена съм горд собственик на корг па 4х, търся си сет със заплащане естествено, но в момента нямам възможност да си закупя сета на муси, за това бих помолил ако някой колега има възможност, какъвто и да е 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, вчера докато си свирех за съжаление моят Korg Pa 300 ми направи проблем.

Проблема е че някои клавиши не искат да работят, а други издават звуци, но не както трябва. Звуците са като при натискане на два или повече клавиша.

Ако сте се сблъсквали с подобен проблем и знаете как се оправя, споделете ми ще съм ви много благодарен!

Видео: https://streamable.com/kq1df0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така като гледам на пръв поглед, нещо генерално се е объркало (или повредило). Опитай първо с 'Utility ->Factory Restore', ако няма ефект - пробвай отново да му качиш операционната система (има я на сайта на Korg, а има и BG версия).

Освен това наскоро беше поместил една снимка, в която питаше какви са тези капачета върху отвори, които ги няма в другите PA. Подозирам, че си го купил на старо и най-лошият вариант може да се окаже ако предишният му собственик вече му е правил ремонт и го е закрепил за известно време, но ремонтът не е издържал много и дефектът отново се е проявил при теб.....само гадая, разбира се.

Редактирано от yamaha
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Поздрави съфорумци и колеги.Не съм влизал от давна и реших да видя какво става тук но май нищо не става.Поздрави от Испания където съм в момента и работя с жена ми в една ферма за ягоди,малини и боровинки.Много ми липсват споровете тук с някои колеги.Много ми липсват моите клавири и деца които са далече.Ще видя какъв спор да измисля кой срещу куго че малко да живне и форума щото никой не е писал нищо тук от години май.Живи и здрави всички, желая всичко най-хубаво на всеки от колегите тук,модератора и читателите на форума.😉👍😎

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте форумци,

възникна проблем с моята свирка Корг Pa 50 SD. Кард рийдъра спря да чете картата. Че е от кард рийдъра се убедих след като пробвах многократно с две различни карти. Същите работят на компа безупречно, но рийдъра не ги рзпознава. Изобщо изписва, че няма карта. И преди се е случвало след първото, второто вкарване на картата в рийдъра да каже, че няма карта, не сега отказа окончателно. Включително не мога да форматирам картата, защото не я разпознава и там.  В режим Stile play функционира нормално, но във всички други изискващи достъп до картата- не.

Доколкото знам положението с ремонтите на свирки във Варна не е много розово. Дайте съвет къде мога да потърся помощ за отстраняване на проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 6.07.2020 г. at 16:36, Lorimar написа:

Привет! Днес виждам поста ти, но вече са ти отговорили! ?

Здравейте Лоримар, отново съм тук, защото възникна проблем с моята свирка Корг Pa 50 SD. Кард рийдъра спря да чете картата. Че е от кард рийдъра се убедих след като пробвах многократно с две различни карти. Същите работят на компа безупречно, но рийдъра не ги рзпознава. Изобщо изписва, че няма карта. И преди се е случвало след първото, второто вкарване на картата в рийдъра да каже, че няма карта, не сега отказа окончателно. Включително не мога да форматирам картата, защото не я разпознава и там.  В режим Stile play функционира нормално, но във всички други изискващи достъп до картата- не.

Доколкото знам положението с ремонтите на свирки във Варна не е много розово. Някакъв съвет къде мога да потърся помощ за отстраняване на проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

па 900 изчезна ми звука,а всичко друго работи...освен това загубих двата сета при инсталация на 1.3 ос

Редактирано от dlkokodlk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пробвах всичко,но не става,но намерих един майстор който е работил навремето с Невилян,стари колеги и се занимава с ремонт на клавири,сега чакам резултат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

па 900... Махни я тази евтина и нискобюджетна китайска пластмасарка и си вземи Х серия примерно ПА3х! :yes:

Редактирано от Lorimar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той така или иначе трябва да я оправи, защото дори и да иска да я продаде, в този вид едва ли някой ще се навие да я вземе, освен ако не е на цена "за резервни части".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.