Jump to content
Българският форум за музиканти

<!> Всичко за PА сериите на Korg


CyberGene

Recommended Posts

Привет отново колеги! Вече спокойно мога да кажа мнението си за ПА4х, Па 700, Па 1000 тъй като имах удоволствието да ги тествам в магазина на Икономов в София! Оправдаха се очакванията ми за Па4х демонстративният клавир бе 61 клавиша, но смятам че не отстъпва на 76 - солидна изработка, не са спестени средства както при Па2х и Па3х, идеална клавиатура/semi-weighted/ в истинския смисъл, много хубави нови звуци, има добавени и нови стилове, излишно е да споменавам и другите предимства на този клавир от последно поколение! За другите два модела какво да кажа китайски орязани пластмасарки клавиатурите като на ПА 900 НЕ СТАВАТ, другите неща се опитали да ги докарат ама не съвсем, НЕ ГИ ПРЕПОРЪЧВАМ! ПА3х LE също е добър макар и леко орязана версия на ПА3х на него не съм свирил просто пипнах клавиатурата OK е! Това исках да споделя приятна вечер на всички!  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • Отговори 829
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Но, не е изключение някой да попадне и на Китайче Pa4x :)

 

При 3x , тази опасност не съществува, обаче...

 

:)

 

https://www.youtube.com/watch?v=nVLBMFn8a1I&feature=youtu.be

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китайче PA4x - предполагам, че няма вероятност това да се случи, тъй като лично видях на задния панел Made in Italy, а и изработката си личи - класни материали! Захранването е Made in China, е там евентуално може да се очаква, но като цяло клавира е солидно пипнат, все пак е Х серия!  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И Итали и Чайна са 1:1 външно и визуално, разликата е в качеството на изработка и компонентите  вътре  :)

 

Това става ясно при разглобяване , и то вероятно когато излезне някакъв проблем и се наложи ремонт.

 

Не изключвам вероятноста на Китайката и клавиатурата да е по-лембезак и по-дървена като усещане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравейте колеги, ето къде била разликата в качеството на ПА 900  - поствам 2 снимки: На едната се вижда правоъгълник над пичбендера и едно кръгче под него, на другата няма правоъгълник, а вместо кръгчето има надпис PHONES с малка стрелка! По-качественият клавир е на втората снимка, другият модел били с по-лошо качество/това ми го каза един колега/. Моля да споделите вашето мнение дали е така или не :)2hp83lh.jpg2yxpt1v.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично до сега съм срещал само този от 2-рата снимка, който по-ринцип е зле, представям си ако това твърдение е вярно този от 1-вата снимка какъв ужас е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Привет отново колеги! Случайно попаднах на информация каква е клавиатурата на ПА2х Про, как е направена и искам да я споделя тук! http://www.fatar.com/Pages/TP_8PIANO.htm  2ez1chv.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да , и е тип TP / 8SK , ако трябва да сме по-точни :)

Което означава по спецификации на Fatar - клавиатура с дълга база клавиши,подложени с тежести, с дълбок ход на клавишите.

 

Същият тип са също и клавиатурите на :

 

Pa-1x Pro

PA-3x Pro

 

Fatar Италия изработват едни от най-качествените клавиатури в света не само за KORG но и за доста други марки клавишни инструменти и миди клавиатурите от най-висок клас.

Изключение прави Yamaha,които си имат собствена линия производство на клавиатури и всички техни музикални инструменти са оборудвани с техни модели клавиатури)

 

Като пример за това мога да дам доста ново изделие на Native Instruments с Fatar клавиатура и това е KOMPLETE 11 MK2 .

 

С което Fatar Italy се нарежда сред водещите производители на клавиатури в света като Yamaha,Matsushita и Roland.

 

:)

Редактирано от Apple&VSTI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Не е фотошоп,просто някой си го е скъсил с една октава, за удобство при принясяне и не за солфежи и класика, а за солиране :)

Редактирано от Apple&VSTI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Здравейте Колеги!

Искам да попитам,някой запознат ли е изцяло с Корг ПА1000?

Искам да кажа,дали работи с този клавир,или някой негов познат да работи с него!Питам ви,защото бих искал да знам дали си заслужава покупката на ПА1000?

Благодаря предварително!

Хубав ден на всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
На 9.11.2018 г. at 12:17, Georgi Krastev написа:

Здравейте Колеги!

Искам да попитам,някой запознат ли е изцяло с Корг ПА1000?

Искам да кажа,дали работи с този клавир,или някой негов познат да работи с него!Питам ви,защото бих искал да знам дали си заслужава покупката на ПА1000?

Благодаря предварително!

Хубав ден на всички!

Отвсякъде погледнато е по-добре закупуването на читав 2-ра употреба Pa3x Made in Italy за тия пари, от колкото пластмасов-китаец на същата стойност.

Pa1000 не е нищо по-различно от Pa700(който е ужасен !!!), с разликата че има уж някакъв си "Вокалист",иначе е същият китайски пластмасов-дървен и некачествен боклук за 4 000лв. като Pa300,600,900,700...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги ,

Първо бих искал да се похваля с чисто новия си клавир КОРГ ПА 1000 :) . Купих го преди 2 седмици от Икономов в София.

Все още го разучавам и не съм му се нарадвал.Страхотен инструмент , поне за любител като мен , много як саунд и много силни колони...поне два пъти по силни

от предния ми ПА 50 СД. Пробвах клавиатурите на всички клавири на корг които бяха изложени в магазина...значи между ПА 700 и ПА 1000 разликата е много голяма...

всички копчета и като цяло изработката  на ПА 1000 е много по-качествена от ПА 700 и двата са пластмасови но ПА 700 все едно е направен от разтопени бъркалки за кафе :)

Голяма е разликата също и в клавиатурите на ПА 1000 е с тежести , които се усещат и самата клавиатура реагира доста по -адекватно на пръстите от тази на ПА 700.Какво да кажа за Па 4 х ...той е върха на сладоледа , но не мога да си го позволя за съжаление.Клавиатурата му си личи , че е много здрава и надеждна но на мен ми се струва малко по-тежка , по- натегната...но сигурно се свиква.На ПА 1000, поне на мен ми харесва...мекичка приятна за свирене.Имат една бройка на КОРГ ПА 3х ЛЕ , впечатлен съм от клавиатурата на този модел...най- хубавата от всички горе споменати...казват ,че била като на ПА 800 , но не съм го пипал...само ,че му искат 3700 лв , което е много за толкова стар модел.

Дадоха ми го зареден със сета на Музикален Център Икономов , който ми харесва за сега има доста неща...но мисля да си купя сръбски сет защото свиря доста балканска музика , обаче не съм наясно все още как се зарежда нов сет.На ПА 50 беше лесно от СД картата зареждах всички папки STYLE , PERFOMANCE и PROGRAM без GLOBAL.

Бих бил много благодарен на някой колега ако ми обясни как стои този въпрос...като си купя сръбски сет и го заредя ще загубя ли този който имам сега който е направо зареден  в LOCAL и в  USER...Не съм го разучил още :) освен ПА 50 друг не съм имал.

Благодаря предварително , весело посрещане на празниците!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.