Jump to content
Българският форум за музиканти

<!> Всичко за PА сериите на Korg


CyberGene

Recommended Posts

Хмм,интересно.А чете ли ритмите,мен ме интересуват ритмите от Pa800 най -вече.Ще го пробвам иначе,програмата да видя
Купуваш аранжор на Korg който ти душа сака за 1500 + лв., и си тикваш в него сет къвто ти душа сака...
Иначе за без пари - Друг вариант - Нема!!!

[emoji6]

Изпратено от моят VTR-L09 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...
  • Отговори 829
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

здравейте, бих искал да споделя нещо. Синта ми Korg pa3x, който притежавам от известно време беше със оригиналната си клавиатура, която беше твърда и тежка със тежести отдолу, веднага я смених със чисто нова клавиатура за около 340лв. закупена от магазина на Нивелиян Гемижев, която пък уж е удобна за динамично свирене и евентуално по лека, но се оказа, че е същата реално погледнато (със оловни тежести отдолу) и съвсем малко по мека. Значи динамиката която упражнявам с лекота на стария ми синт Roland E70 за да я приложа същата върху тази новата клавиатура на моя Korg pa3x закупена от магазина на Нивелиян Гемижев всъщност виждам голям зор и бърза умора на ръката. Чувал съм че от Korg pa1x слагали клавиатури защото били уж такива меки но незная до колко е вярно, някой ако знае да сподели. Работата според мен е във натегнатоста на пружините, която кой знае защо не може да се регулира или настройва механично според индивидуалния избор за удобство и комфорт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Здравейте,колеги!Начинаещ съм и искъм да ви питам кой от двата клавира бихте ми препоръчали.Както и да ми кажете какво единия е повече от другия.Та клавирите са корг па600 и па800.Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 3.10.2019 г. at 17:22, Choneto написа:

Здравейте,колеги!Начинаещ съм и искъм да ви питам кой от двата клавира бихте ми препоръчали.Както и да ми кажете какво единия е повече от другия.Та клавирите са корг па600 и па800.Благодаря!

Тук във форума има доста изписано по темата PA600 vs PA800, но все-пак обобщено набързо и накратко:

Зависи от музиката,към която си се ориентирал да свириш най-вече.PA600  е по-нов модел  с малко по-модерно звучене,но като изработка на клавиатурата и като цяло не е нищо впечатляващо - ако ще свирите класическа,поп,джаз или електронна музика вземете него.

PA800  е доста качественно изработен за инструмент, който е с отлична на реакция и динамика клавиатура,отлично звучене - по-подходящ за свирене на  българска народна музика  и всякаква балканска музика характерна с по-бързи сола,орнаменти и украшения.

Редактирано от Apple&VSTI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 30.04.2019 г. at 17:44, x_name44 написа:

здравейте, бих искал да споделя нещо. Синта ми Korg pa3x, който притежавам от известно време беше със оригиналната си клавиатура, която беше твърда и тежка със тежести отдолу, веднага я смених със чисто нова клавиатура за около 340лв. закупена от магазина на Нивелиян Гемижев, която пък уж е удобна за динамично свирене и евентуално по лека, но се оказа, че е същата реално погледнато (със оловни тежести отдолу) и съвсем малко по мека. Значи динамиката която упражнявам с лекота на стария ми синт Roland E70 за да я приложа същата върху тази новата клавиатура на моя Korg pa3x закупена от магазина на Нивелиян Гемижев всъщност виждам голям зор и бърза умора на ръката. Чувал съм че от Korg pa1x слагали клавиатури защото били уж такива меки но незная до колко е вярно, някой ако знае да сподели. Работата според мен е във натегнатоста на пружините, която кой знае защо не може да се регулира или настройва механично според индивидуалния избор за удобство и комфорт.

Да така е колега,правилно си се ориентирал - на Pa3x пружините са по твърди - някои колеги ги разпъват за да имат по-малко обратно усилие - но това не е добър вариант, тъй като не могат абсолютно-еднакво да се разпънат всички и от там после има разлика и в твърдоста между всички клавиши.

Относно така наречената "Черна клавиатура" за бързо свирене на сола на Джема Музик - представят я като същата на Pa1x,дори и като по-добра от нея(което въобще не е така) - това не е клавиатура на най-добрият производител на клавиатури FATAR Italy, а някаква клавиатура-китайка,която няма нищо-общо с оригинала.

Понеже съм ги пипал и сравнявал всичките клавиатури, в твоят случай моят съвет е да си намериш оригинална от инструмент свалена или от Pa1x или от Pa800 - от тези 2 клавиатури единствено по-пъргава и по неизморяваща пръстите е тази на KORG M3(която,обаче в твоят случай не ти върши работа за Pa3x).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте група, нов съм туки ми трябва съвет. Искам да си взема някаква свирка. В нета следя наи вече па 50 и па 500.какво ще ме посъветва те. И за какво да внимавам при покупка, какво трябва да проверя освен клавишите и тъча. Или ако някои продава нещо от тези  500 или 50 или па 300 нз и аз. Моля за съвети. Благодаря предварително. 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят съвет е да гледаш от PA300 нагоре PA300,PA600,PA900, или ако се намери PA800 читав за добри пари е най-добре и това е твоят инструмент.

PA500(уникален боклук(може би най-големият правен от KORG някога с гадна клавиатура и какво ли още не...) , PA50,PA60,PA80 направо няма смисъл да разсъждаваш върху избора им - просто  няма смисъл от всякъде погледнато накратко - морално остарели 20 годишни ,със смешно не-актуално звучене,гадни дисплей без тъч-управление и вероятно изамортизирани до разпад от един господ знай колко много свирене.

Редактирано от Apple&VSTI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

От скоро работя с ПА600. Някакви първоначални насоки за изработка на друм сет може ли да ми дадеш? Не мога да намеря нищо по тази тема а и много колеги не се занимават с това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

И още един въпрос ако ми разрешите. При Корг ПА600, възможно ли е да се прехвърли (копира) част от миди файл върху интро1 или интро2 на стил? И как става това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Здравейте колеги!

Относно па1000,бях чел че клавира няма възможност да прави семпли а само да чете,не е така...има семплер,вчера си направих семпли с него.Чете и втори сет директно от вътрешната памет или sd карта,като при зареждане на такъв те пита дали искаш да го конвертираш за па1000.Според мен клавира си заслужава,но всеки сам решава за себе си.

Надявам се че съм бил полезен на всеки,който тепърва е закупил този клавир и работи с него.

Пожелавам на всички да са здрави и позитивни!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Понеже КоргПА600 е нещо средно м/у добър софтуер и лоша механика аз съм първият потърпевш. Гумените бутони загубиха еластичност почнаха да задържат и трудно работят. Знаете ли някаде да се предлагат, продават или поръчват от някаде? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Невилиян Гемижев, София https://gemamusic.net/form/1/kontakti.html или Мюзик Център Икономов имат магазин във Варна https://mci-bg.com/#contacts 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравейте колеги. Отдавна не съм влизал във форума просто наистина нямах време. Имам нужда от един бърз съвет, защото много се двоумих как да продължа с музиката. Тоест нещо не ми достига в моят ПА600. Не знам дали е, заради информацията или вече просто ми омръзна, но реших да променя нещо. В момента обмислям 3 варианта и ако имате опит, моля да дадете мнение и аргумент:

1. Да си купя великото портаменто Casio CZ 101

2. Да си купя PA 2X Pro

3. Да си купя Korg M3

При всички варианти няма да си продавам ПА 600, защото е почти като нова и си я пазя като очите. Откакто е взета не е излизала от вкъщи, защото не си изкарвам прехраната с музика, въпреки че имам образованието, качествата и контактите да го правя. Бях се замислил и за ПА 4Х, но просто не виждам смисъл да купувам нещо толкова скъпо при положение, че ще свиря за себе си и единствените ми слушатели ще са жена ми и гостите, които идват вкъщи. За сега съм се спрял най-вече на М3-ката, защото ми излезе една на близко разстояние и мисля да я взема другият петък когато ми свърши карантината. Рових се из сайта за нея, но така и не намерих кой знае колко информация.

П.С. става въпрос за всякакъв тип музика

Поздрави 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.