Jump to content
Българският форум за музиканти

<!> Всичко за PА сериите на Korg


CyberGene

Recommended Posts

Здравейте, банда! Изчетох цялата тема от самото начало до края!  Беше ми много интересно! 
По принцип съм китарист, но от малък ме влече и клавиатурата. 
От няколко месеца съм собственик на Korg pa 600. Купих си го нов от магазина, но все още не му разбирам много, много. 
Имам няколко елементарни въпроса ( елементарни за вас ), от сорта на .. " Как да преместя ритми или бленди от един сет в друг " 
Приятели ме "почерпиха" с различни сетове. Но няма нито един, който да ми допада като цяло. За това искам от 2 или повече сета да си направя един, мой! 
Благодаря ви предварително, момчета! Весели празници!

( Ако някой има желание да ми отдели няколко минутки на лично, ще съм му много благодарен! Не знам дали е уместно да се пише за тези неща тук в темата и дали ще се приеме като спам. Предполагам всеки един от вас знае нещата, които на мен не са ми ясни. За това не знам дали ще е уместно да се коментират тук. ) 

Facebook: Димитър Вихренов.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 829
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

На 2.12.2018 г. at 20:59, lsh_korg написа:

Здравейте колеги ,

Първо бих искал да се похваля с чисто новия си клавир КОРГ ПА 1000 :) . Купих го преди 2 седмици от Икономов в София.

Все още го разучавам и не съм му се нарадвал.Страхотен инструмент , поне за любител като мен , много як саунд и много силни колони...поне два пъти по силни

от предния ми ПА 50 СД. Пробвах клавиатурите на всички клавири на корг които бяха изложени в магазина...значи между ПА 700 и ПА 1000 разликата е много голяма...

всички копчета и като цяло изработката  на ПА 1000 е много по-качествена от ПА 700 и двата са пластмасови но ПА 700 все едно е направен от разтопени бъркалки за кафе :)

Голяма е разликата също и в клавиатурите на ПА 1000 е с тежести , които се усещат и самата клавиатура реагира доста по -адекватно на пръстите от тази на ПА 700.Какво да кажа за Па 4 х ...той е върха на сладоледа , но не мога да си го позволя за съжаление.Клавиатурата му си личи , че е много здрава и надеждна но на мен ми се струва малко по-тежка , по- натегната...но сигурно се свиква.На ПА 1000, поне на мен ми харесва...мекичка приятна за свирене.Имат една бройка на КОРГ ПА 3х ЛЕ , впечатлен съм от клавиатурата на този модел...най- хубавата от всички горе споменати...казват ,че била като на ПА 800 , но не съм го пипал...само ,че му искат 3700 лв , което е много за толкова стар модел.

Дадоха ми го зареден със сета на Музикален Център Икономов , който ми харесва за сега има доста неща...но мисля да си купя сръбски сет защото свиря доста балканска музика , обаче не съм наясно все още как се зарежда нов сет.На ПА 50 беше лесно от СД картата зареждах всички папки STYLE , PERFOMANCE и PROGRAM без GLOBAL.

Бих бил много благодарен на някой колега ако ми обясни как стои този въпрос...като си купя сръбски сет и го заредя ще загубя ли този който имам сега който е направо зареден  в LOCAL и в  USER...Не съм го разучил още :) освен ПА 50 друг не съм имал.

Благодаря предварително , весело посрещане на празниците!

Привет! Много добри отзиви даваш за ПА 1000 може би трябва да се пробва... вече има магазин на Икономов и във Варна ще отида да го тествам на място имаше го изложен като демонстративен клавир, видях и ПА 700, но той е слаба работа пробвал съм го! Моето лично мнение е за Х серията там всичко е пипнато здраво и надеждно! Предния ми клавир беше ПА 50 сега съм с ПА2х Про и той вече остаря, но като изработка и саунд все още много го бива/уточнявам заредил съм доста стилове от ПА 900, ПА3х, ПА3х Музикант, от ПА 600 само Bailando Dancе естествено след конвертиране/ Поздрави! :)

Снимка0191.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 5.12.2018 г. at 12:54, Lorimar написа:

Привет! Много добри отзиви даваш за ПА 1000 може би трябва да се пробва... вече има магазин на Икономов и във Варна ще отида да го тествам на място имаше го изложен като демонстративен клавир, видях и ПА 700, но той е слаба работа пробвал съм го! Моето лично мнение е за Х серията там всичко е пипнато здраво и надеждно! Предния ми клавир беше ПА 50 сега съм с ПА2х Про и той вече остаря, но като изработка и саунд все още много го бива/уточнявам заредил съм доста стилове от ПА 900, ПА3х, ПА3х Музикант, от ПА 600 само Bailando Dancе естествено след конвертиране/ Поздрави! :)

Снимка0191.jpg

Здравей , колега! Много време се чудех ПА 1000 нов или ПА 3х втора употреба...да знам ,че ПА 3 х е Made in Italy и има супер качество , но не ми се рискуваше да попадна на някой таралясник суркан по кръчми , заливан с бири и т.н....след това вчесан и излъскан за продан и то на много висока цена.Па 1000 само е сглобяван в Китай...всички компоненти са от Korg Italy пише го отдолу на клавира...така и ми казаха от Икономов.Па 50 СД също ми беше китайски но го ползвах 9 години и не съм имал никакви проблеми с него, беше много здрава машина.А това което някои казват ,че ПА1000 и ПА 700 са еднакви и с еднакви клавиатури не е вярно...разликата е голяма.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 5.12.2018 г. at 12:54, Lorimar написа:

Привет! Много добри отзиви даваш за ПА 1000 може би трябва да се пробва... вече има магазин на Икономов и във Варна ще отида да го тествам на място имаше го изложен като демонстративен клавир, видях и ПА 700, но той е слаба работа пробвал съм го! Моето лично мнение е за Х серията там всичко е пипнато здраво и надеждно! Предния ми клавир беше ПА 50 сега съм с ПА2х Про и той вече остаря, но като изработка и саунд все още много го бива/уточнявам заредил съм доста стилове от ПА 900, ПА3х, ПА3х Музикант, от ПА 600 само Bailando Dancе естествено след конвертиране/ Поздрави! :)

Снимка0191.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ish_korg - Днес просвирих въпросния ПА 1000, около час! Първо за клавиатурата - в сравнение с тази на Х серията просто няма НИЩО общо, дали е с тежести или не аз поне не ги усещам доста мека и лека е като на 600, 900, 700 /за уточнение клавишите на Х серията са по-дълги с по 1см/! Като саунд е добре, все пак е клавир от последно поколение, вградените колони изкарват хубав звук! Специално аз не бих заменил моят ПА2х Про с ПА 1000, а само с ПА3х или ПА4х 76 клавиша! По въпроса за сета - като се зарежда целият този, който е в клавира се изтрива, така че направи си бекъп на клавира и го запази на компютъра! Това е предният ми клавир ПА 50/ на дисплея не е махнато защитното фолио затова е така/! Поздрави :);)  

Снимка0165.jpg

Редактирано от Lorimar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 19 часа, Lorimar написа:

ish_korg - Днес просвирих въпросния ПА 1000, около час! Първо за клавиатурата - в сравнение с тази на Х серията просто няма НИЩО общо, дали е с тежести или не аз поне не ги усещам доста мека и лека е като на 600, 900, 700 /за уточнение клавишите на Х серията са по-дълги с по 1см/! Като саунд е добре, все пак е клавир от последно поколение, вградените колони изкарват хубав звук! Специално аз не бих заменил моят ПА2х Про с ПА 1000, а само с ПА3х или ПА4х 76 клавиша! По въпроса за сета - като се зарежда целият този, който е в клавира се изтрива, така че направи си бекъп на клавира и го запази на компютъра! Това е предният ми клавир ПА 50/ на дисплея не е махнато защитното фолио затова е така/! Поздрави :);)  

Снимка0165.jpg

Здравей , колега! Не съм казал ,че клавиатурата на ПА 1000 е като на Х серията.Пробвах на ПА 4 х...по - тежка е и си личи , че е по-качествена , по здрава и по надеждна...но и доста по-скъп е клавира.Това , което казах е ,че има разлика в клавиатурите на ПА 1000 и Па 700...До колкото си спомням ти свириш пианистично и може би затова не усещаш тежестите на ПА 1000 , но ги има залепени са отдолу на клавишите...на ПА 700 няма проверих лично.Не е правилно да се слагат под един знаменател ПА 1000 , 900 ,700,600,300.ПА 1000и ПА 900 са по -качествена изработка с по- добри клавиатури с тежести...и доста по - скъпи съответно. Благодаря ,че ми каза за сета като вкарвам нов да не си изтрия този , но засега съм с него не е лош.Педесятката не си ли я продал още :) , моята я продадох на добра цена беше като чисто нова като твоята...само че моята беше с СД слот.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 5.12.2018 г. at 12:54, Lorimar написа:

Привет! Много добри отзиви даваш за ПА 1000 може би трябва да се пробва... вече има магазин на Икономов и във Варна ще отида да го тествам на място имаше го изложен като демонстративен клавир, видях и ПА 700, но той е слаба работа пробвал съм го! Моето лично мнение е за Х серията там всичко е пипнато здраво и надеждно! Предния ми клавир беше ПА 50 сега съм с ПА2х Про и той вече остаря, но като изработка и саунд все още много го бива/уточнявам заредил съм доста стилове от ПА 900, ПА3х, ПА3х Музикант, от ПА 600 само Bailando Dancе естествено след конвертиране/ Поздрави! :)

Снимка0191.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей отново! ПА 50-то отдавна е продаден,  февруари 2016, ... Не е правилно да се слагат под един знаменател ПА 1000 , 900 ,700,600,300.. аз ги слагам под един знаменател - пробвал сам ПА 900 много е зле, ПА 700 също, ПА 600 и ПА 300 не, но съдейки по 900 пределно ми е ясно какво ще усетя и чуя! За мен разлика в клавиатурите на ПА700 и ПА1000 НЯМА! Колегите които ползуват тези модели да не се обиждат - въпрос на лично предпочитание и усещане, а който е пипнал Х-серията за друго не ще и да чуе! :);):rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей отново! ПА 50-то отдавна е продаден,  февруари 2016, ... Не е правилно да се слагат под един знаменател ПА 1000 , 900 ,700,600,300.. аз ги слагам под един знаменател - пробвал сам ПА 900 много е зле, ПА 700 също, ПА 600 и ПА 300 не, но съдейки по 900 пределно ми е ясно какво ще усетя и чуя! За мен разлика в клавиатурите на ПА700 и ПА1000 НЯМА! Колегите които ползуват тези модели да не се обиждат - въпрос на лично предпочитание и усещане, а който е пипнал Х-серията за друго не ще и да чуе! [emoji4][emoji6]default_rolleyes.gif

Абсолютно-съсласен с Lorimar !!!

Казвам го като човек,който е пробвал,изследвал и прочел много и то само в чужди форуми до най-малкият детайл клавиатурите на всичките изброени модели.

Имах чисто-нов от Икономов Pa600 - тотално дърво ! - едва го изтърпях 1 година и половина и го продадох с кеф, през това време започна едно ходене при колеги с клавири модели от по-горе изброените в търсене на най-доброто като усещане и по-малко умора в пръстите и китката при по-продължително свирене на бързи неща най-вече(голям фен съм на сръбска и румънска музика и свиря за кеф предимно това).

Ще бъда честен - най-много ми допадат клавиатурите на Korg Pa1 (61) клавиша и на Korg Pa800 , може би една идея повече от тях ми харесва клавиатурата на Korg m3 и това е обяснимо с факта че е Made by MATSUSHITA Japan, а не от FATAR Italy.

 

На следващо място поставям клавиатурата на Korg Pa3x Pro - сходна с на Pa1x и Pa2x Pro.

 

За клавиатурата на Korg Pa4x 61 съм без коментар с отвратителното качество и усещане от нея - основната причина,поради която доста от хората които имат Pa4x да им сменят клавиатурите с такива от Pa1 и Pa800.

 

За останалите ниско-бюджетни Pa-модели на Korg,не искам да коментирам нищо,просто е безмисленно...

Оставям това на хората,които ги притежават по една или друга причина вече и това е факт да си ги обсъждат взаимно :)

 

Притежавам на този етап Korg Pa2x Pro, и съм безкрайно щастлив и доволен от всичко,което ми дава като клавиатура и звук.

 

В тоя ред на мисли имам за продаване 2 броя клавиатури 61 клавиша - едната е за Korg Pa4x , другата за Korg Pa3x.

Ползвани,в много-добро визуално и техническо състояние поради ъпгрейд на колеги ,с клавиатури от Korg Pa1 с плиткият ход и късите клавиши.

 

Поздрави и хубава вечер на всички.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои колеги твърдят и че няма разлика между 900 и 600.... ДА НЯМА! Пробвал съм ПА 900 - тотално разочарование, от там следва пък какъв ще е ПА 600..... ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колеги незнам дали му е тук мястото на въпроса.Инетересува ме,има ли програма,с която да пусна ритмите от PA серията на компютъра?И ако има що е то ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги незнам дали му е тук мястото на въпроса.Инетересува ме,има ли програма,с която да пусна ритмите от PA серията на компютъра?И ако има що е то ?
Колега, инсталираш си ORG 2019 на телефон или таблет с Android, бодваш му една midi-клавиатура, и получаваш един блед-образ емулация на аранжор с фейса на Korg Pa 4 - и както се казва - като за без пари, колкото-толкова...
Весели Празници [emoji23][emoji23][emoji23]

Изпратено от моят VTR-L09 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8 minutes ago, Apple&VSTI said:

Колега, инсталираш си ORG 2019 на телефон или таблет с Android, бодваш му една midi-клавиатура, и получаваш един блед-образ емулация на аранжор с фейса на Korg Pa 4 - и както се казва - като за без пари, колкото-толкова...
Весели Празници emoji23.pngemoji23.pngemoji23.png

Изпратено от моят VTR-L09 с помощта на Tapatalk
 

Хмм,интересно.А чете ли ритмите,мен ме интересуват ритмите от Pa800 най -вече.Ще го пробвам иначе,програмата да видя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.