Jump to content
Българският форум за музиканти

<!> Всичко за PА сериите на Korg


CyberGene

Recommended Posts

Здравеите колеги,

 

Днес инсталирах на корг па3х РАМ памет от 256 МБ. След като я инсталирах истрих всички семпли за да инсталирам сета отново, след като го направих звуците и ритми ми изкарваха странен звук (забавено) и опитах да го оправя след като изтрих чялата информация от клавира и преинсталирах ОП 1.63 у 1.63 RES но проблема си продължава. Благодаря на всеки които може да помогне!! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 829
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Благодаря за съдействието , колега Lorimar ! На ПА 900 клавиатурата също е semi weighted.В темата КОРГ ПА 700 четох , че клавиатурата на ПА 900 била 1:1 с на ПА 3х , но дали е така незнам.Аз съм от Бургас в тукашните музикални магазини не се продава Корг , мисля , че само в София може да се пробват тези модели, така или иначе преди да взема клавир ще отида до там.Гледам , че си писал там в тази тема ,че ще тестваш клавиатурите на ПА 700 и ПА 1000,чакам с нетърпение да кажеш мнението си :)

 

верно ли е, че клавиатурата на па 900 е същата като на па3x

някой който знае със сигурност да отговори ,че и мене ме интересува това защото и аз се двоумя между 900 и x2  и ме интересува дали клавиатурата на x2 e като на x3 и  x4

благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рамта ти не става, върни я да ти я сменят с друга.

 

Подобен тип проблеми като писукащи бленди, лагове, припукване, дрезгавост,провлачване, се дължат точно на дефектна Рам-Памет.

Редактирано от Apple&VSTI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано не се е отелило нещо по CPU-борда заради дефектната 256-ца :(

 

Само предполагам(дано не е така) , защото в последно време доста хора изпищяха от фалшиви турски рам-памети, някои се отърваха само с рекламация и подмяна, други с отказ от подмяна, а трети и без подмяна и с нацакан CPU-борд.

 

Няма да посочвам кои са търговците, те са 2-3ма в олх, дето продават такива неоригинални памети - някои въобще не тръгват да работят,други тръгват с артефакти, трети работят няколко месеца и се повреждат.

Така,че умната и купувайте само оригинал, е да цената не е 200лв. като на фалшивите :)

Редактирано от Apple&VSTI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано не се е отелило нещо по CPU-борда заради дефектната 256-ца :(

 

Само предполагам(дано не е така) , защото в последно време доста хора изпищяха от фалшиви турски рам-памети, някои се отърваха само с рекламация и подмяна, други с отказ от подмяна, а трети и без подмяна и с нацакан CPU-борд.

 

Няма да посочвам кои са търговците, те са 2-3ма в олх, дето продават такива неоригинални памети - някои въобще не тръгват да работят,други тръгват с артефакти, трети работят няколко месеца и се повреждат.

Така,че умната и купувайте само оригинал, е да цената не е 200лв. като на фалшивите :)

 

Проблема е бил че не съм изтрил информацията преди да си сложа фабричната РАМ, сега всичко е наред. Аз я закупих във Френска страница (129 €). Ще гледам да си ми върнат парите. Благодаря ти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, радвам се че не се е прецакало нещо по клавира, но мислех че си набил фабрични настройки преди да сложиш пак оригиналната памет, за да се осъзнае клавира дето се е ошашкал и кеширал/записал некоректни неща в NAND-паметта в следствие на некоректно работещата-дефектна памет.

Редактирано от Apple&VSTI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да питам па900  чете информация директно от Pa4x както па700

Коллега, директно 1:1 без никакво конвертиране се чете информация само от една генерация и година клавири на KORG, както следва:

 

PA4X Pro дава на PA700 и PA1000, съответно и обратно от 2-та модела към PA4X Pro.

 

PA3X Pro дава на PA300,PA600 и PA900 и обратно.

 

PA2X Pro дава на PA500,PA800,PA1X,PA1X Pro и обратно.

 

За по-старите няма да пиша PA50,PA50SD,PA60,PA80....

 

Частично без конвертиране някои неща тръгват, а други въобще не тръгват между горе посочените модели , но не 1:1 , и то е обяснимо с различният по големина размер на семплите и мулти-семплите(което също е разбираемо, защото са вече в така да го наречем"с по-висока резолюция на звучене" и при по-големият клас модели са и по-големи като размер, което пък от своя страна изисква и по-голяма Рам-Памет, където да бъдат заредени сетовете,които пък и те са като общ размер са в десетки пъти по-големи) , както и от различният хардуерен ресурс на всеки модел като обем рам-памет и различен процесор, както и различията в организацията и подредбата на банките със семпли и мулти-семпли.

 

За целта се използва платена програма KORG PA Manager, която за съжаление към днешна дата няма аналог и друго пълноценно за целта решение.

 

Това е :)

Редактирано от Apple&VSTI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги! Най-после имах възможност да пипна ПА 900.... не искам да засегна тези които го притежават, но това е Детска Пластмасова Играчка!!! Отвратителна клавиатура, не мога да разбера как може да се води semi-weighted ама НИЩО общо няма с нея! Свирих на него около 2 часа, пробвах бленди, стилове, копчета, функции.... тотално към разочарован от този модел/поръчан е от Икономов/ имаше и SD карта с БГ ритми и тем подобни! Възможно ли е да има такива бройки които да са с по-добра клавиатура, преди 2 год. когато реших да сменям моя ПА 50 и аз в един момент се насочих към ПА 900, но сега съм МНОГО доволен, че съм направил правилен избор  - ПЕРФЕКТНИЯТ ПА2х Про вместо тази Китайска Пластмасарка!  :yes:  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги! Най-после имах възможност да пипна ПА 900.... не искам да засегна тези които го притежават, но това е Детска Пластмасова Играчка!!! Отвратителна клавиатура, не мога да разбера как може да се води semi-weighted ама НИЩО общо няма с нея! Свирих на него около 2 часа, пробвах бленди, стилове, копчета, функции.... тотално към разочарован от този модел/поръчан е от Икономов/ имаше и SD карта с БГ ритми и тем подобни! Възможно ли е да има такива бройки които да са с по-добра клавиатура, преди 2 год. когато реших да сменям моя ПА 50 и аз в един момент се насочих към ПА 900, но сега съм МНОГО доволен, че съм направил правилен избор  - ПЕРФЕКТНИЯТ ПА2х Про вместо тази Китайска Пластмасарка!  :yes:  :)

Кажи го това на 

Мартин87

Защото той все говори колко била класна клавиатурата на PA900 , едва ли не като на PA3X -  аз съм имал чисто-нов 600, и зная за какъв ужас клавиатура става въпрос, като посвиря 20 минути и ми се схващат ръцете, а 600 и 900 са една класа изработка, 900 има в повече само вокалист и повече рам , всичко друго им е ефтино-китайско,пластмасово качество и клавиатурите им са 1:1.

 

Мога да потвърдя като собственник на PA2X PRO, че аз по-добра клавиатура не съм пипал, на 800 също ми допада и харесва, но за PA1X само чувам от доста колеги че е най-добрата клавиатура, правена от KORG някога, и даже я слагат на 800, 3x доста музиканти ,на които им трябва таван респонс и преформънс, да става на принципа на побългаряването с някои рязания и прекроявания вътрешни и контролер от KROME.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да допълня колегата.

 

па 4 чете от всички -     а от него четат  само  па 700 и па 1000.

Под думата "четене" се има предвид  САУНД и СТИЛ.Другите папки е препоръчително само еднакви модели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет! Цитирам един колега от друг форум моля кажете и вашето мнение за този модел на KORG  аз съм се изказал достатъчно красноречиво!  "Извинявам се колега,нещо си се объркал относно Ра 900, клавиатурата въобще не е детска,а мога да ти кажа че е най добрата след Ра 1х,а дали е пластмасова пак ще споря,доста тежи пущината.А пък като ми хвалиш Ра 3,ай да те опъна на едно 6 часа свирене по дунавския регион със бързите хора ,да те видя тогава колко време ще издържиш на темпо с тази умряла клавиатура""  :)  :P  ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свирил съм с Ра600 , Ра900 ужасна клавиатура като цяло изобщо не ми харесва сега свиря с Ра 3 и точно съм от дунавският регион и съм свирил сватби по 9-10 часа не съм усетил никакви трудности или умора от свиренето.Така че не случайно има "х Серия".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свирил съм с Ра600 , Ра900 ужасна клавиатура като цяло изобщо не ми харесва сега свиря с Ра 3 и точно съм от дунавският регион и съм свирил сватби по 9-10 часа не съм усетил никакви трудности или умора от свиренето.Така че не случайно има "х Серия".

Колега tony78 БЛАГОДАРЯ ти за този пост!  :thumbup:  :thumbup:  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.