Jump to content
Българският форум за музиканти

<!> Всичко за PА сериите на Korg


CyberGene

Recommended Posts

Привет на всички! Може би ще останете изненадани, но авера ми е поръчал вече ПА5х Про, февруари 2018 го очаква, само спомена немски сайт, но не уточнява подробности!  :rolleyes:  :o  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 829
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Каква музика прави? Гледах някакви впечатляващи неща с PA4x, но западняците ги ползват за модерна музика - правят доста раздвижен поп/джаз и такива хави, направо става красота. По българските кръчми основно се свирят чалгиите, които доколкото виждам/чувам не ползват и 20% от потенциала на тези сериозни аранжори, но нека да не звучи обидно, защото аз не разбирам от чалга и може да пропускам нещо :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снимка на Lorimar

Днес, 20:15

Привет на всички! Може би ще останете изненадани, но авера ми е поръчал вече ПА5х Про, февруари 2018 го очаква, само спомена немски сайт, но не уточнява подробности! :rolleyes::o:)

 

Интересно... Аз съм в Германия и не успявам да открия въпросния модел в нито един онлайн-магазин.Единствено в един форум са споделили, че корг ПА5х ще излезе на пазара през септември 2019.Попитай все пак авера си да сподели сайта, да видим все пак каква машина изкарват от Корг. Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не схващам как става тая работа, при положение че Ра3х беше пуснат септември 2011, Ра4х през септември 2015. Та в тоя ред на мисли, не виждам как след 3 месеца ще излезе Ра5х.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с вас, просто ми писа на Skype, "вече е поръчан като го видиш в къщи февруари 2018 ще се увериш" и аз съм на вашето мнение този модел може да да се очаква не по-рано от септември 2019! CyberGene Каква музика прави -  всичко друго без чалга!  Сега е с Па3х Музикант 76 клавиша от октомври 2011г! :)

Редактирано от Lorimar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Не бъдете толкоз уверени може да свири и чалга.Трябва само да прехвърля сета си от па  4 на па 5 и готово за свадби и банкети.Чакаме  да видим какво ще е това животно па 5

 

24176786_10156482597943484_5893371655072

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бъдете толкоз уверени може да свири и чалга.... Асане, познавам го мнооооого отдавна, даже сме свирили заедно НЕ СВИРИ ЧАЛГА!  :)  :no:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте колеги !

 

От 7 години притежавам и свиря на КОРГ ПА 50 СД. Не съм професионален музикант, свиря за удоволствие у дома и в компания с приятели.Реших ,че е време да сменя клавира , пак разбира се с някоя от ПА сериите :) , но наистина не мога да реша към кой клавир да се насоча.Основната причина да искам да сменям ПА 50 е клавиатурата ,много трудна за свирене... поне за мен .Изчетох цялата тема , тук предимно се говори за мегабайти, рам ,семпли и т.н... и много малко за клавиатурите на клавирите.Двоумя се между ПА 900 втора употреба и ПА 700 нов , но доколкото чета за 700 ,че е наследил същата дървена клавиатура като на ПА 600 , по скоро се отказвам от него.От друга страна се замислям за ПА 800 и ПА 2 х про , но не знам дали не са вече много стари модели.За съжаление не съм имал възможността да се докосна до нито един от тези клавири.Бих бил много благодарен ако някой колега е свирил на тези модели , да каже мнението си...най- вече за клавиатурите :) Весело посрещане на празниците!

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет! По отношение на клавиатурата най-добрата е на Х серията, аз го усетих когато преминах от ПА 50 към ПА2х Про, ако разполагаш с повече средства може да си вземеш ПА3х има го за 3500-3700 втора ръка! След дългото време в което имах ПА 50 - 6год, като пипнах клавишите на ПА2х..... е то разликата беше ОГРОМНА казвам го от гледната точка на пианист semi wеighted keys си оказва влиянието! Весели празници на всички!  :)  :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съдействието , колега Lorimar ! На ПА 900 клавиатурата също е semi weighted.В темата КОРГ ПА 700 четох , че клавиатурата на ПА 900 била 1:1 с на ПА 3х , но дали е така незнам.Аз съм от Бургас в тукашните музикални магазини не се продава Корг , мисля , че само в София може да се пробват тези модели, така или иначе преди да взема клавир ще отида до там.Гледам , че си писал там в тази тема ,че ще тестваш клавиатурите на ПА 700 и ПА 1000,чакам с нетърпение да кажеш мнението си :)

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги!

Честито Рождество Христово(на патерици ☺) и весело посрещане на Новата Година!

Много здраве,щастие и успехи.

Искам да попитам дали подлежи на смяна лентовият кабел на монитора на Корг ПА800,или трябва нов монитор?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги!

Честито Рождество Христово(на патерици ☺) и весело посрещане на Новата Година!

Много здраве,щастие и успехи.

Искам да попитам дали подлежи на смяна лентовият кабел на монитора на Корг ПА800,или трябва нов монитор?

Може, стига да не е повреден и дисплея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.