Jump to content
Българският форум за музиканти

<!> Всичко за PА сериите на Korg


CyberGene

Recommended Posts

Асане не съм делил хората на такива и онакива, просто ти казах какви са ми наблюденията върху музикантите от различен стил - кой какъв синтезатор предпочита. И аз съм фен на народната музика и затова имам корг. Може и да не е от най-новите, но по принцип и не ми трябва по-хубав - професионална музика си свиря на гайдата, а на клавира и от скоро на кларинета /тука съм почти кръгла нула/ си свиря просто любителски неща като от последните две гледам да осъвършенствам първото. Изказах си просто мнението по въпроса както всеки един свободен човек /в демократична държава живеем все пак/. Хайде стига спорове, наздраве. Важното е истинската музика да продължава да съществува !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 829
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз се съмнявам да е произведен в Китай и ще намеря книжката да видя - вече проверих правилно се съмняваш не е Китай и двата модела на ПА4х 61 и 76 клавиша са Made in Italy! :):thumbs_up:

За теб, и всички,които се съмняват в произхода и изработката на Pa4x, без значение какво пише на кашона и на клавира, ето го и отговора:

 

https://youtu.be/Jdm3QB2vV54

 

Аз откривам тук наистина китайски почерк на изработка, особенно импулсното захранване, и нищо общо с изработката на Korg pa1,1x,800,2x,3x...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето още едно клипче за произхода и изработката на PA4x и PA3x, прочетох няколко коментара под клипа който колегата е дал - коментариите са, че PA3x е последният най-добър клавир от Х серията даже са дава за пример KORG i3/имал съм такъв за кратко време/ първият от тази серия и може би най-здравият от далечната 1993г който е Made in Japan!  :thumbs_up:  :) https://www.youtube.com/watch?v=ZtVyy1vaJTU

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо правите тези постове народ?То си пише каде е направен на кашон и т.н.Какво искате да кажете че е не качествен така ли?Много бързо ще го сменя с па 3 че и пари ще има отгоре но незнам защо се излагате така.Може и в китай да е направен но е метална машина и бутоните му са друг тип не са като на тия дето се чупят.Вече година и повече го работя абе не мръднало нищо.Всичко му е метално даже тия готините лайсни отстрани и те са метални всичко му е много качествено по него.Вътре също не вярвам да е по-зле от па 3.Стига сте критикували излишно щото аз го имам и съм видял и разбрал кое е по-хубаво.Пак приказвате без да си имате хабер.Абе тва е метална свирка бе народ.Бутоните не му се развалят или да се чупят като на пласмасовите версии.Сега ако не съм видял па 3 добре ама съм видял и съм работил и знам разликата от едното до другото.Недеите повече спекулирате само, каде е произведен.Няма значение каде щом е здраво,хубаво и надеждно.Не бих го сменил с никой друг клавир може би само за па 5 х про

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Асане дори и да е произведен в Китай, аз като електромеханик мога да ти кажа че съм виждал и китайски продукти, които са много по-качествено направени от германски, американски, италиански и т.н. Всичко зависи за какви пари са взети материалите - китайците могат да направят евтин боклук, но и могат да направят нещо качествено за повече пари. Личен опит ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм техник но мерси за похвалата.Търсят ме колеги за стилове,сетове а този клавир па 800 аз го купих за един наш колега от Смолян.Мераклия и пред пенсия човека и иска по модерна свирка че да свири и да се разнообразява и да сменя сетове щото със стария му  ис 50 който също е при мене не му върви много.Само пари дава човека нагоре надолу и накрая не работи клавира усб емулатора.Пращал го и в МЦИ,в Пловдив,Бургас и сега при мене виждам че емулатора не работи.Посъветвах го да не се занимаваме повече с тая антика щото само пари,пари а не си заслужава.За 1250 лв му намерих па 800 и за 300 лв му слагам голяма 256 мб рам и Хард.Така за 1500 лв има 256 мегабайтов па 800

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги абе някои мераклия за размяна на сетове?Имам много сетове от новите щракала кючеци,9-ки и много други във формат па 800 с интра но не са ми интересни много щото аз повече свиря народно.Македонско,родопско,тракийско.Който иска може ме потърси имам много сетове за всички модели но естествено и аз искам да разменя а не само да давам.Знам че много народ и музиканти четат и пишат тук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и един клип които ме впечатли.Тая машина която свети като коледна елха също свири и звучи добре.Добри семпли.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.