Jump to content
Българският форум за музиканти

<!> Всичко за PА сериите на Korg


CyberGene

Recommended Posts

Здравейте отново, колеги.

Очаквам доставката на Pa600 и искам пак да ви попитам нещо важно за мен.

Не съм запознат има ли възможност към клавира да се включи педал, чрез който да мога да избирам и сменям звуците по време на свирене, които ще ползвам , включвайки китарата по миди път към него? Ако е да, какъв педал ще ми свърши работа?

В моя случай миди входа ( а може би и изхода ) на синтезатора ще се ползва за връзка с конвертора за китарата.

Благодаря за отговорите ви...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 829
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

За моделите на KORG се използуват 2 swittch педала PS-1 и PS-3, има и EC5, но на ПА 600 няма опция за него,  настройката им става от самия клавир от GLOBAL какви функции да изпълняват, т.е. какво да включват и изключват! Трябва да се прочете в Инструкцията дали може да сменя звуци на външен инструмент свързан чрез МИДИ към клавира, нали това искаш - да сменяш блендите на китарата? http://www.korg.com/us/products/accessories/ps_1/  http://www.korg.com/us/products/accessories/ps_3/  :yes:  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,Lorimar.

Целта ми е друга, но бях писал в предишен пост подробно нещата.

Аз съм китарист и искам да ползвам звуците от синтезатора при свирене, като китарата ми през миди конвертор влиза в миди входа на Корг-а. Неудобството,според мен, ще дойде при смяна на звуците по време на свирене. Ако има възможен вариант това да го правя с педалиера в краката,ще е най-удобно за мен. Все едно да имам още един процесор до китарния ми.

Надявам се да обясних въпроса ми ;)

Поздрави....и благодаря за отговора!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да разбрах, искаш китарата да възпроизвежда звуците от клавира чрез този МИДИ конвертор като използуваш педалиера, в такъв случай трябва да се настрои PS-1или PS-3 да сменя SOUND UP или SOUND DOWN,  EC5 е по-подходящ за този случай, тъй като има 5 възможности A,  B,  C,  D,  E, но при ПА 600 няма опция за него! Ако някой е пробвал по този начин да сподели дали е възможно! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да разбрах, искаш китарата да възпроизвежда звуците от клавира чрез този МИДИ конвертор като използуваш педалиера, в такъв случай трябва да се настрои PS-1или PS-3 да сменя SOUND UP или SOUND DOWN,  EC5 е по-подходящ за този случай, тъй като има 5 възможности A,  B,  C,  D,  E, но при ПА 600 няма опция за него! Ако някой е пробвал по този начин да сподели дали е възможно! :)

Със па 800 изпробвано работи.За па 600 не знам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги.
От няколко дни имам клавир ( Pa600 ) и за момента много неща още не рабирам при работата с него. Чух, че имал възможност да запише стил от дадена песен ( която е в  миди формат ). После да може да се ползва при акомпанимент и при други песни.
Добре ли съм разбрал, че е възможно, защото при многото опити ,които направих, клавира записва само трака на барабаните и никакви други инструменти , които да свирят по зададената хармония? Може би аз нещо не правя правилно настройките преди записа ?!
Ако е възможно, бихте ли ми казали какъв е начина да екстрактна и запиша стил от миди песен?
Благодаря за отговорите предварително !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да разбрах, искаш китарата да възпроизвежда звуците от клавира чрез този МИДИ конвертор като използуваш педалиера, в такъв случай трябва да се настрои PS-1или PS-3 да сменя SOUND UP или SOUND DOWN,  EC5 е по-подходящ за този случай, тъй като има 5 възможности A,  B,  C,  D,  E, но при ПА 600 няма опция за него! Ако някой е пробвал по този начин да сподели дали е възможно! :)

Здравей колега на прав път и и си се ориентирал правилно където трябва според това,което искаш да постигнеш.

Наличието на MIDI/in MIDI/out ти предоставя отлична възможност за това и ти сам и предвидливо стигна до правилното решение,когато реши съвсем предвидливо че клавира трябва да бъде PA600, а не PA300  :music:

 

А ето ти го и решението, с което ще стане твойто нещо:

 

http://www.musicworld.bg/bg/m_20000/i_8979/f_528/BEHRINGER_FCB1010.html

 

Закачаш го по MIDI и твориш...

 

https://youtu.be/RnPey_oYn8c8979.png

 

Поздрави, надявам се да съм бил полезен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарности за отговора !

Мислех точно за този модел педалиера. Но има нещо, което не съм сигурен как и дали ще стане ?

Като вържа педалиерата към клавира по миди - MIDI IN / OUT,  къде ще включа въпросния китарен миди конвертор SONNUS G2M?

Той има вход за сигнала от китарата от една страна, от другата е изход MIDI OUT, от който с миди кабел трябва да се включи към MIDI IN на синтезатора. Дефакто миди входа и изхода на клавира вече ще се ползват за управление на педала и китарния конвертор не знам къде и как да свържа.

Иначе, ако е възможно нещата да станат в такъв вариант, ще много удобно и функционално при живо свирене.

Поздрави от мен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарности за отговора !

Мислех точно за този модел педалиера. Но има нещо, което не съм сигурен как и дали ще стане ?

Като вържа педалиерата към клавира по миди - MIDI IN / OUT,  къде ще включа въпросния китарен миди конвертор SONNUS G2M?

Той има вход за сигнала от китарата от една страна, от другата е изход MIDI OUT, от който с миди кабел трябва да се включи към MIDI IN на синтезатора. Дефакто миди входа и изхода на клавира вече ще се ползват за управление на педала и китарния конвертор не знам къде и как да свържа.

Иначе, ако е възможно нещата да станат в такъв вариант, ще много удобно и функционално при живо свирене.

Поздрави от мен

Да няма проблем, нали това е и идеята на MIDI концепцията :)

 

SONNUS G2M : midi/out  to  midi/in FCB1010 , FCB1010 midi/out to PA600 midi/in , PA600 midi/out to FCB1010 midi/in .

 

После в midi настройките на клавира, ако се наложи само може да се оправят midi каналите, на които са отделните устроиства.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ти благодаря за изчерпателния отговор как мога да свържа устройствата. Това е най-важното за мен като информация.

Нещо обаче не рабирам, както си ми обяснил за връзката :

 

SONNUS G2M : midi/out  to  midi/in FCB1010 ,

 

 FCB1010 midi/out to PA600 midi/in ,

 

PA600 midi/out to FCB1010 midi/in . - Нали SONNUS-a midi/out вече е включен в midi/in на педалиерата ( SONNUS G2M : midi/out  to  midi/in FCB1010 ).

Как ще върна сигнал от PA600 midi/out to FCB1010 midi/in ? Това не разбирам как може да се направи.

 

Както споменаваш, сигурно трябва от клавира да се оправят миди настройките на каналите. При включването на SONNUS-a към клавира, излезе сигнал, но не това, което очаквах и което съм видял и чул в YouTube като реклама на G2M конвертора. В повечето случаи китарата вади тон на разстроено пиано и не го променя, въпреки, че от синтезатора избирам да смени инструмента. В други случаи успява да смени и просвири с различен тон, но е някаква каша,общо взето и през цялото време отдолу се чува слабо и чистия тон на китарата. Разръчках клавира и видях, че всички миди канали са OFF в момента. Дали в това не е проблема ? Самия конвертор на платката си има някакъв чип, с малки ключета, които при мен отново всички са off.

Може би ще се наложи да направя връзка с фирмата производител на SONNUS-a, за да ми обяснят точно какво е нужно да се направи по настройките - дали на конвертора или на клавира, те трябва да знаят. Аз нямам никаква представа от тези неща, за съжаление.

Ако се сещаш за нещо, което мога да направя и да пробвам дали ще се оправят нещата - пиши, ще съм ти благодарен.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен ще трябва да си настроиш в настрйките на клавира кое устройство на кой миди канал да е.

 

MIDI/out на PA600 той остава свободен и с него можеш да управляваш друг на Midi/in  синтезатор,семплер,модул и други.

 

Със спецификата и настройките на SONNUS G2M от пис-ключетата и другите настройки не съм запознат, ще трябва да прочетеш по форумите из нета и сам да си го разучиш конвертора как да се настрои.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.