Jump to content
Българският форум за музиканти

<!> Всичко за PА сериите на Korg


CyberGene

Recommended Posts

Ееее като сме тръгнали да споделяме и аз да кажа поне. :D Сега съм на 16, а започнах да свиря на 13-14, тоест 2-3 години стаж. :D Баща ми понеже е стар акордеонист и беше прекъснал със свиретето за 10 и повече може би 15  години и бе изгубил пръстовка и т.н, абе трудно му беше свиренето. :D Но както и да е. Разбра, че един съсед продава Roland E-40 Oriental и се сети, че преди е бил музикант и така реши да го купи и да си свири за удоволствие. В началото изобщо не ме влечеше. Не поглеждах синтезатора. :D И един ден ей така от скука поисках да ми покаже някои неща (не знаех до, ре, ми) :D. И така аз започнах с Roland E40-Oriental. Посвирих с него около 8-9 месеца, след което минах на ПА серията на КОРГ! :) Първият ми клавир от КОРГ беше ПА50 и честно казано много си го обичах, дори и сега като видя ПА50 ми става едно хубаво усещане. :) С него посвирих 1 година и след като започнах да напредвам доста, защото както казахте, музиката е вътре в мен,  си взех ПА300, който се води уж вече от по-модерните и нови клавири. Е поорязан е с някои неща, но е по-съвременен! Та това са моите клавири за стаж от 2-3 години Roland E40-Oriental, Korg PA50, Korg PA300. Следващата покупка мисля да е един M3 от КОРГ, защото съм му много голям мераклия и ще му се изкефя на макс. :D :D

Редактирано от krasi625
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 829
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

А мен от кога ме е пипнал този музикален вирус...  :yes:  :Piano:  Искам да благодаря на един колега от форума - свърза ме с добър техник който ми смени 2 LED Blue/получих ги от Германия един приятел ми ги прати, оригинални/ на клавира които не светеха!  :thumbs_up:  :cheers2:  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги!Реших и аз да напиша с какви инструменти съм работил през годините.

Започнах като акордеонист.Първият ми Клавир беше Roland E 36 през 95-та година.След няколко месеца го смених с E 38(грешка която бързо поправих) и си взех Е 86,който в добавка със секуенсер МС 500 ми вършеше страхотна работа.После купих Roland G 600(очаквах повече от него) но...

През 2001 год преминах на Va 7-Невероятен Клавир с който свирих 10 години.Първият ми Korg беше солистичен- Korg TR през 2006-та,а Първият аранжор на Korg ми бе РА 800 през 2011 та-хубав,сериозен клавир,с който свирих до преди седмица.Сега имам Korg Pa 3x LE и го обожавам...Много ми допадна този инструмент...Като погледнах хронологията,май съм поостарял доста

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Допълвам малко уточнение към предишния ми пост - първият клавир/CASIO/ закупих март 1994, до юни 1995, когато го смених с ROLAND E16... и аз бих казал като колегата tritonus - като погледна хронологията, май съм поостарял доста  :yes:  :D  :cheers2:  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте колеги, имате ли идея откъде могат да се намерят стилове за български народни песни и хора? Машината е Korg PA300.

 

В момента например, за размер 7/8 имам само един стил "Македонско", и то изключително беден.

 

И още - като много лаик в областта да попитам - как могат да се качват нови стилове? Изчетох цялото ръководство за употреба, но не пишеше никъде.

 

Много мерси предварително на отзовалите се!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, имате ли идея откъде могат да се намерят стилове за български народни песни и хора? Машината е Korg PA300.

 

В момента например, за размер 7/8 имам само един стил "Македонско", и то изключително беден.

 

И още - като много лаик в областта да попитам - как могат да се качват нови стилове? Изчетох цялото ръководство за употреба, но не пишеше никъде.

 

Много мерси предварително на отзовалите се!

Аз имам доста БГ сетове, но са за PA2x Pro мога да ти пратя!  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, да познаете с колко RAM e клавира ми Available Memory  Mono time - 1837 s. Samples -1553    Другото инфо по-късно тъй като не съм у дома! :yes::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото разбирам имаш 1553 семпъла които си заредил и ползваш.183 мб свободни мисля ако не се бъркам. Available Memory  Mono time - 1837 s/демек свободна памет  моно време във секунди за един канал семпли не за два стерео а за един/

Сигорно си сложил голямия рам 256 мб? :yes:  :thumbup: Може да бъркам щото преди по-ги гледах тези работи и рам памети със па 800-на а сега не съм поглеждал там и съм позабравил.Сега повече свиря :Piano: 

Редактирано от asan79onbashi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото разбирам имаш 1553 семпъла които си заредил и ползваш.183 мб свободни мисля ако не се бъркам. Available Memory  Mono time - 1837 s/демек свободна памет  моно време във секунди за един канал семпли не за два стерео а за един/

Сигорно си сложил голямия рам 256 мб? :yes:  :thumbup: Може да бъркам щото преди по-ги гледах тези работи и рам памети със па 800-на а сега не съм поглеждал там и съм позабравил.Сега повече свиря :Piano: 

Асане много си бърз, да позна с 256 RAM съм тези семпли са от предния собственик аз съм заредил само 4 китари Les Paul и 2 Mute Monster тези 1553 семпли смятам да ги изтрия! Имам и Multi samples и Drum Samples пак от преди! :thumbs_up::):bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нещо интересно имаш ли,някви барабани или мулти семпли а защо не и цели саундове нещо интересно и по-новичко.В замяна и аз ще дам нещо което ще стане на па 2-ката като мулти семпъл или барабан.Имам една нова зурна която съм направил сам от джузисаунда и е малко голямичка но ти може да си я поурежеш.Фъкан съм със какви ли не звуци от 4-ката и джузито.

 

Този джузи саунд семплер излезе много хубава придобивка и в него е събрано много голямо разнообразие от бленди,лупове,барабани и какво ли не.То са акордеони,то са кавали,гаиди,кларинети,саксове,зурни,синтове абе аз свиря със  сигорно 2-3% от неговите звуци.Още не мога да запомня кое каде е :yes: Евала на Митко убедих се че има какво да научи света от българина.

 

     Как само го е направил да дава толкова много помощ и подкрепа на музиканта при свирня на живо или в студио.С този семплер могат да се направят всякакви инструменти понеже осцилаторите му са нещо коренно различно от тези на корг.Има няколко вида портаменто не само едно.Много от инструментите/саундовете/ не може да ги докараш във корг по този начин както са във семплера.Първия приоритет на семплера ,че няма рам памет а семплите са записани във сд картата от където се и свирят.Семплите на семплера са много големи като памет и напрактика няма как да се направи едно към едно звук от семплера в някой корг.Втория плюс са осцилаторите и надстройките.Имаш няколко режима на осцилатора със различен тип портаменто и надстройка на портаменто който във корг не са точно така.Тоя семплер успешно ни дава възможност за симулиране на всякакви инстументи и клавири.Друг плюс е терцата която е най-хубавото нещо в семплера и което беше причина да закупя самия семплер.Джузи семплера е напълно съвместим със всички клавири и със най-новия корг също.Отдъхнах си от бъгове и забили и постоянно свирещ тон на упар 3 при мене докато бях със енханцера за терци.Сега свира  без да се притеснявам от бързи престовки от легато с престовки и да чакам някои останал свирещ тон от упар 3. Родих се с тази нова машинка :yes:  :thumbup:  :thumbup:

15202531_788363011315658_108717374842554

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко са нови предполагам, че са от 2015г каквото искаш ще ти дам!  На мен не ми трябват зурни и тем подобни, аз не свиря такава музика, само трябва да обясниш как да ги прехвърля на флашка или целия сет може би да ти пратя! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.