Jump to content
Българският форум за музиканти

<!> Всичко за PА сериите на Korg


CyberGene

Recommended Posts

Колеги стига с това самолюбие,самодоволност и самохвалство! :godbless:  Всички знаем че корг (па 50 --до--па 4 х) са много добри инструменти и доста надеждни.Всеки иска да има най-добрия и нов модел който е и най-скъп!Нали така?Не всеки може да си позволи този и в такъв случаи вземаме този които ни е по джоба :blush:.Искам да помоля всички нека да даваме мнение за моделите на тези които го искат и не ползваме трибуната на форума за да се дразним един друг.Всеки пише тук за това което знае и познава и разбирам ,че всички модели са добри и надеждни но по-новите и със повече възможности корг компютри са и по-скъпи.За мене лично всички са добри и всеки професионалист ще се справи дори и със па 50.Има пре достатъчно имформация за всички па модели.Важното е  всеки сам да е доволен от своя избор на инструмент и да вземе своевременно правилно решение дали инвестира парите си в точния модел за него.Сега особенно актуално е да се свири в (предварително се извинявам за вмъкването на етно елементи :godbless: )ромски оркестри със най-новите синтезатори. :Piano: .Хубавое да свирне човек със хубав звук и семпъл но според мен един добър клавирист знае,че това не е най-важното и че може да се работи и със по-обикновен инструмент.Аз съм виждал и виждам колеги които правят чудеса със една обикновенна клавиатера като па 50 и едно  касио цз.Достоино се конкурират със виртуози като Амза,Зики със далеч по напреднали технически модели като корг м 3 и кронус. :thumbs_up: Всеки знае,разхищението не е добро качество и няма как да  се гордеем с него.Ако ще свирим всеки ден по свадби и банкети ви припоръчвам кронус и па 4 х.Но ако ще свирим повече за лично удоволствие и по-рядко професионално може би трябва да свалим мерника по-надолу.С други думи работата избира инструмента :punk_guitar:

eGdsaTh5MTI=_o_chaabi-rai-korg-pa800.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 829
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Имал съм па900 и ако е до часовете работа  от опит казвам ,че издържа.Но за мен това е смешно да се каже ,че па900 няма да издържи на повече часове работа.Както и Асан каза всеки според джоба си и за какво ще го използва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука ми пълнят главата , че па 800 издържала мн на свирене то че така така е но ми викат че 900 щяла да издъхне на по сериозно свирене щото е китайска

 

Не знам кой ти ги говори тези неща, но аз работя с такъв клавир от година и половина (работи по 4 часа на ден, в някои дни и повече) и няма такова нещо като "издъхване".
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе вчера като заредих информацията на п 900 и като пусна стила и юрез време се чува едно паткане което ме влудява и да не би да е прецакан клавира

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Следвай инструкциите за ъпдейт на сайта на KORG , а информацията се губи при флашване, за целта преди да го ъп-неш си направи бекъп с информацията на флашка, от която след ъпдейта ще си я възстановиш в клавира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да съгласен с предните,успех с ъпдейта!Наистина не е излишно да си запишете всичко от клавира като сет или бекъп на някои външен памет или но  ХД.Често се случва да се загуби информацията при невнимание или при бързане и натискане на  грешния фатален бутон ето защо ви съветвам периодично да си записвате имформацията примерно на  харда ,така при случай на авария ще си имате гражданска отговорност :)

 

    https://www.youtube.com/watch?v=cbQ-8SuIJKQ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъпдейтнах го , нямах проблеми за което ви благодаря , инфото не се изтри обаче май не иска да ми запеметява настройките , например като редактирам даден стил и после мисля че му се връщат старите барабани

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ти изтри ли го първо с файлчето за Factory Defaults, за да му върнеш фабричните настройки?

 

Май не :) , направо му качи новата версия и то стана манджа :)

 

То и затова не ти се е изтрило инфото от предишният фирм , и затова и сега имаш проблеми със сейв.

 

:)

Редактирано от Губерков
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.