Jump to content
Българският форум за музиканти

<!> Всичко за PА сериите на Korg


CyberGene

Recommended Posts

Колеги,а аз имам следния въпрос...знае ли някой къде се сглобяват ПА900...Италия, или някъде в Азия...Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
  • Отговори 829
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Здравейте, може ли да ми кажете от къде мога да купя 2 броя потенциометри(онези сините за пичбендера) за корг па 50?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте колеги. Както знаете до сега си свирках на G-600, но вече морално остаря, няколко копчета се счупиха и не мога да използвам пълния потенциал на клавирчето. Затова реших да си взема РА-500. Много от вас ще ме нахокат, че по-добре да взема РА-800 или да дам по-малко пари и да взема РА-50, но на мен не ми трябва за кръчми и т.н, а просто като се съберем приятели да си посвирим и да се забавляваме. Та исках да ви попитам дали РА-500 чете сетовете с информация от РА-800 или РА-600 и ако може да ми изпратите малко информацийка, че съм "гол като мишка". Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Elfish, защо се притесняваш от избора си?  Pa500 е чудесен клавир, особено при добро задклавирно устройство и квалитетни музикални ресурси.  :)

Цената му вече падна доволно, затова ти пожелавам успех и много приятни мигове в свиренето за кеф. Усещането /защото и аз свиря само за удоволствие в компании/ е несравнимо и твърде различно от досадата в очите на "професионалистите"

Рa 500 „чете“ сетовете с информация от Рa 800 и Pa 2ХPro, но не в буквалния смисъл с директно зареждане на сета /това е невъзможно поради несравнимо по-малката памет/ , а само чрез избиране на определени компоненти /стил, перформънс, или звук/ и зареждането им в user банките. Следва прослушване /на стила/ и редакция /смяна на звуци и сила на блендите/ и накрая записване на промените, така че да звучи перфектно на Pa 500. Семплираните звуци няма как да ги прочетеш, а просто ги заменяш с наличните фабрични звуци на клавира. Във връзка с този мой пост, бих могъл да ти помогна с качествена информация за KORG Pa500, получена в резултат на доста трудоемка /пак моя/ обработка на сетове за тази и други машини от Pa серията. Просто пиши на лично съобщение и ще свършим работа. :yes:  

Редактирано от Goshev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравейте,скоро си купих корг па 60 и човека който ми я продаде каза че има 20 гигабайта хард диск но немога да качвам повече от един сет.  Моля за малко помощ как да качвам повече сетове и бленди.Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Колеги,а аз имам следния въпрос...знае ли някой къде се сглобяват ПА900...Италия, или някъде в Азия...Благодаря предварително

В Китай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте, колеги! Искам да попитам може ли някой да ми обясни как се свалят мидита от дискета на хард диска на синтезатор corg pa60, защото като копирам 1сет от дискетата той се качва на 3 те юзера и не мога да сложа на харда нищо. Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здр колега,само мидита неможеш да качваш на клавира освен сетове,поне аз така си мисля.Иначе ако искаш да смениш фабричните стилове(ритми) в на па55(става така) мисля,че на па50,60 и 80 става по същия начин.

1.Натискаш бутона DISK след това отиваш на 9та страница и там трябва да има(сега не се сещам точно как се пишеше) Factory style:on/off.Не помня реда как беше,без а погледна няма да се сетя.Aко е on го правиш на off или точно обратното.

2.Връщаш се на първа страница,натискаш FD,OPEN и ще видиш сета.Отваряш юзъра в който е ритъма,който искаш да госмениш с фабричния избираш ритъма,който ти харесв,даваш LOAD и ще се виждат ритмите от сета,който е качен в клавира и почваш да обикаляш със бутона кръклото за забавяне и забързване на темпото и ще видиш фабричните ритми даваш LOAD отново върху фабричния ритъм,който искаш да го смениш и трябвада излезе надпис с Are you sure? даваш Enter пише Wait..чакаш и си готов.

3.След като свършиш с процедурата пак отивах на 9та страница и сменяш Factory style:on/off както си беше преди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега може да ми се смееш и да ме помислиш за еди какъв си но аз съм новак със тоя клавир и те първа го разучавам; значи свалям един сет от компа на дискета, слагам го в  флопито на клавира давам му  disk ------ LOAD  и ми излиза кое да отворя HD ili FD.

След като натисна FD зарежда дискетата и като натисна LOAD I ENTER  дискетата  се сваля на клавира на USER 1,2 И 3 до тук ясно имам сета всичко върви както трябва но- след като сваля друг сет на клавира по същият начин старият сет се замества със новия на юзърите как да си сваля всичката инф на харда а не да се заместват постоянно.

STYLE ----  като натисна  Direct HD ми светва горната лампичка за горните стилове и обратното от долу долните стилове а като натисна пак  ми светкат двете лампички и ми изписва No style  тук ли по принцип трябва да ми се появят стиловете от харда след като се свали на него сет :blush: дано да ме разбере някого какво искам да попитам за тоя клавир благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

здр на всички  колеги имам един голям проблем с моят корг па 800 значи проблемат мие когато сменям бленди и по едно време се чува някакъв шум като шушкане после като ги сменям още и се маха но после пак идва незнаино от де моляви за помош!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте колеги!

 

каква е разликата между па500, па500 музикант и па500 ориентал? коя е по добра?  предстои ми покупка но тъй като гледам че има различни, а аз не ги разбирам реших че някой от вас може да помогне. и препоръчвате ли ми я? става въпрос за любителско свирене. 

Ако не ми я препоръчвате на къде да се насоча спрямо цена и качество?

благодаря ви предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Па 500 музикант е за Германия, Австрия, Швейцария мой приятел си взе ПА3х Музикант излезе му около 400-500 Евро повече тъй като е зареден с техни стилове и песни/имам предвид германски, австрийски....../ но той ходи до Германия и оттам го взе ноември 2011  ПА 500 Ориентал е ориенталски и арабски стилове тъй като се прави за Близкия Изток  ПА 500 си е оригиналния клавир според мене към него трябва да се насочиш! Цената му нов е към 1400-1500 лв  Сглобява се в Китай    :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Па 500 музикант е за Германия, Австрия, Швейцария мой приятел си взе ПА3х Музикант излезе му около 400-500 Евро повече тъй като е зареден с техни стилове и песни/имам предвид германски, австрийски....../ но той ходи до Германия и оттам го взе ноември 2011  ПА 500 Ориентал е ориенталски и арабски стилове тъй като се прави за Близкия Изток  ПА 500 си е оригиналния клавир според мене към него трябва да се насочиш! Цената му нов е към 1400-1500 лв  Сглобява се в Китай    :)

много  благодаря! понеже съм във Франция и може би за това са така тук!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги доста разглеждах и взех да се замислям какво да избера! Бях се спрял на па500, но сега се замислям за па80 или евентуално за па600, ще ги купувам втора употреба, какво според вас е по доброто решение? и вие какъв КОРГ бихте ми препоръча ли!

всяко мнение ще ми е от полза!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.