Jump to content
Българският форум за музиканти

<!> Всичко за PА сериите на Korg


CyberGene

Recommended Posts

Здравейте, интересува ме как мога да изкарам (extract-на), така да се каже вградените семпли от клавира.Интересуват ме по-точно семплите на барабани и ударни инструменти, които са вградени в ос-то на клавира, защото много от правените drum kit-ове, които имам на клавира използват семпли както от рам паметта, така и семпли от вградените в ос-то.Просто искам да изкарам на компютъра пълния набор от семпли на даден drum kit от клавира, така че зареден в програма като Sampletank например да имам същите барабани, които ползвам на клавира.Дано сте ме разбрали какво имам в предвид.Клавирът е Korg Pa800, но в момента е повреден и просто искам да използвам компютъра временно за свирене (в домашни условия) докато си оправя клавира.

Редактирано от Любослав Илиев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • Отговори 829
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Здравейте,интересува ме различните педали и тяхното свързване към корг ра 800. За какво служат(функциите им)

Като гледам отзад има две такива букси:DAMPER и PEDAL ASSIGNABLE на който може да се променя функцията.Ако се включи волюм педал към па 800 динамиката на клавиатурата губи ли се или добавя /отнема допълнителна сила към вече тази на клавишите?Самото звуково регулиране на миди ниво ли се усъществява или друг начин?

Ако някои може да ми даде насока много ще съм му благодарен. :godbless:

Поздрави! :virtuoz: Skype:asan.onbashi :singer:

Редактирано от asan79onbashi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Стана ми ясно всичко,купих си експрешън педал .Определено по-добре звучи клавира със него :yahoo:

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

ЗДРАВЕЙТЕ КОЛЕГИ .Имам един много деликате въпрос .Наскоро се сдобих с нов синтезатор КОРГ-ПА50 и когато го купих от магазина ми го заредиха с ритми и бленди и си вървеше всичко ОК .Но не след дълго реших да премахна тези ритми и бленди и да заредя нови и така и направих ,но всичко в синтезатора се промении ,когато сменя блендата или ритъма транспосера си играе както си иска октавите за акорди започнаха да не отговарят аз натискам C-ДО ТО МИ ОТИВА В МИ ..МОЛЯВИ ПОМОГНЕТЕ .БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО .ИЗВИНЯВАМ СЕ ЗА ПРАВОПИСНИТЕ ГРЕШКИМ,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПА 50 SD ли е или с флопи? Моят също беше зареден със стилове на USER 1, 2 и 3! Но блендите на USER 1, 2 и USER DK бяха свободни! До сега не съм имал никакви проблеми каквото и да заредя! Влизаш в сайта на korgpa http://www.korgpa.com/en/support/products/arrangers/pa50sd/pa50sd-software.html и си изтегляш Musical Resources ако трябва преинсталирай и Операционната система! Ако е с флопи отиваш на Arrangers History и от там намираш другия модел! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте колеги аз съм с корг pa 50 sd та интересува ме може ли да вкарам микрофон в моя клвир и да пусна някъкви ефекти аз слагам микрофон но не мога да прая после нищо с него ще съм ви много бллагодарен ако ми помогнете. :))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

^ http://www.korg.co.uk/products/professional_arranger/pa600/pa600_index.php

 

Софтуерно е пипнат, няма спор, но хардуерно не ми допада. Оставили са го с един секвенсер и без нито един аналогов плъзгач. То на PSR-а и аз нямам плъзгачи, но има копченца, които правят корекция в реално време (когато се налага). А по този Корг трябва да разчиташ на touch-дисплея, което не е добра алтернатива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видях го и аз. :thumbs_up:

Макар да има забележки по дизайна /малко по-тесен борд от Pa 500, липса на допълнителен наклон при дисплея, и същите гумени, вместо пластмасови бутони на пулта/, моментално правят впечатление и новостите:

- Голяма оперативна памет - 96 MB PCM /при 500 дори не се споменава за такава/

- 1 120 налични позиции за юзер стилове , включително Favorite/User банки. /тук просто мачка Pа500 с неговите мизерни 64 позиции, като се доближава плътно до Pa800/

- MP3 плеър, който забележете има т.н Vocal Remover, т.е би трябвало да изчиства вокала от песента за пълнофункционално караоке от всеки стандартен MP3 файл. Чак това не го вярвам и следва да се провери. ;

- USB 2.0 вход /to host;

- Директно захранване с 220волта с така желания стандартен захранващ кабел, т.е край с адаптерите /при Pa 500/

и много други. Орязания секуенсър си е недостатък , ама...

 

Моделът току що е качен и в другите два официални сайта на Korg

http://www.korgpa.co...formations.html

http://www.korg.com/Pa600#

Така.. , да видим каква е цената .Оказва се, по инфо на американския сайт /все още не е в наличност/, новия клавир ще се предлага точно както Pa500 - за 1099 долара.

Да видим, кога ще се появи в БГ и дали от каква кота ще стартира? :rolleyes:

Редактирано от Goshev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЗДРАВЕЙТЕ КОЛЕГИ .Имам един много деликате въпрос .Наскоро се сдобих с нов синтезатор КОРГ-ПА50 и когато го купих от магазина ми го заредиха с ритми и бленди и си вървеше всичко ОК .Но не след дълго реших да премахна тези ритми и бленди и да заредя нови и така и направих ,но всичко в синтезатора се промении ,когато сменя блендата или ритъма транспосера си играе както си иска октавите за акорди започнаха да не отговарят аз натискам C-ДО ТО МИ ОТИВА В МИ ..МОЛЯВИ ПОМОГНЕТЕ .БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО .ИЗВИНЯВАМ СЕ ЗА ПРАВОПИСНИТЕ ГРЕШКИМ,

 

Явно новите глобални настройки са направени така, че при всяка бленда да запаметяваш определени настройки на транспозера. Влез в глобал настройки и намери менюто от където можеш да заключваш/отключваш транспонирането. Lock transpose или нещо от сорта беше това, което ти трябва. Другия ти вариант е да качиш само стиловете, User блендите и Performance-ите, без да качваш глобалните настройки на новия сет.

Редактирано от Killerbee
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблем с молба за съвет, колеги:

KORG Pa500.

На базата на първоначално зареден сет, чрез допълване в юзер банките на стилове и звуци, и добавяне/редактиране на перформанси, се получи добър краен вариант, който реших да запаметя в SD картата си като свой SET. Така и направих, чрез менюто Media>>>Save>> , и маркиране на всички опции за запис /Global, Style, Pad, Performance, Sound, Song book/ новия сет се появи и архивира в картата. Нормално, нали това е начина да създаваме работещи продукти за нашите клавири. ;)

В свирката продължих да качвам цели сетове, или части от тях, без никакъв проблем...докато не реших да се обърна към създадения свой сет. По рутинния начин, чрез Media>>>Load> дадох команда за зареждане и ..дотам...Започна една бекрайно дълго зареждане, което след 40-та минута прекратих с изключване на клавира, защото за съжаление няма друг начин за прекъсване на операцията, което е недостатък. Както и да е...изключих, включих и проверих...Моя сет отново беше зареден в пълния си вид, но инструмента не пожела да завърши операцията ...Опитах отново с други вариации на запис на сета на SD картата , но той така и не се зарежда по обичайния начен...за 10-20 секунди.

Ако някой е имал подобен проблем, нека сподели обстойно разрешението му, защото се безпокоя, че нещо софтуерно не е наред с моя Pa500.

Редактирано от Goshev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато чакам някой в този полумъртъв форум да ми отговори, открих сам причината за неприятностите.

 

В папка SOUND регистрираните звуци не бяха в последователен ред и между последния запис и основната група имаше доста празни позиции. При това положение сетът се записва настрана, но при зареждането обратно в оперативната памет, процесът не финишира. След като добавих последния звук към банката и изчистих позицията му доста по-назад, всичко се зареди нормално.

Предполагам, че изискването за последователност /не пълнота/ на записите в различните юзер банки, важи и за останалите компоненти на сета.

Редактирано от Goshev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търся помощ при ИЗБОР НА KORG.

Спрял съм се на сериите РА80 или РА500. Попадна ми и изгодно един PAx1-Pro за 1800лв. Бюджета ми е до към 2000 лв, даже и това ми е много, не искам да се изхвърлям, но и искам модел който да е що годе изгоден за работа в заведение. Слушал съм и РА800 как "обажда" но са ми много парите засега за него. Не се занимавам основно с музика, това ми е като втора работа, ако мога така да се изразя, така че не искам и най-доброто. Ще се радвам ако ми разясните плюсовете и минусите на трите модела и кой от тях да избера.

Също ако някой има за продаване, готов за работа, нека пише или да ми се обади на 0896922233. Но задължително синтезатора да е с хард диск. Препоръчително е и флаш карта да има.

Редактирано от orlin_jv
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.