Jump to content
Българският форум за музиканти

<!> Всичко за PА сериите на Korg


CyberGene

Recommended Posts

Chefo, ти ме уплаши бе, човек. :mellow: Това с чалгаджийските ритми и бленди просто ми къса сърцето. Не за друго, ами проверявал съм се, издържам на чалга 2.19 мин, после посинявам и ставам неконтактен. :blink: Ако KORG PA сериите ги водят чалгарски свирки, то значи че голяма беля ще направя. КАзвам това, защото съм си поръчал да ми донесат от Джърманито един KORG PA 500, че и парите броих на човека. Ако ми донесе някоя електронна зурла ше се мре или ше ме пишат у вестниците. Иначе, че ги правят в Китай... то вече и на Анджелина Джоли гащите ги шият там. :icon_shithappens:

Не се притеснявай колега тея ритми аза съм си ги слагал.Няма да ти пристигне с тях.А относно отношението ти за чалгата,Смятам че всеки има право да свири и слуша каквато музика душа му сака.Не знам каква музика свириш но корга има много яки блусове.Успех в музиката

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 829
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Забелязвам, че доста от чалгата се свири на КОРГ от серията ПА! Даже навлизат вече ПА 800 и ПА2хПро, лично съм виждал да свирят чалга на ПА 800! Много добър избор SOLO ще останеш много доволен от ПА 500!!! Има ПА 500 Ориентал само да не си поръчал такъв модел! Не се водят чалгарски свирки, просто имат няколко фабрични ориенталски стилове и такива бленди, това е! Специално ROCK банката на ПА серията/на стиловете/ понеже си падам по рока е сууупер! Естествено, че и другите стилове са идеално изпипапни! ПА серията си е трепач отвсякъде!!! :mellow::icon_shithappens::blink:

па 800 е добър за кръчма защото колегите си записват гайда,кавал,гъдулка и други битови инструменти и звучат доста добре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Абе стига вече бе колеги !Па 800 тва ,па 800 онова.Мисля,че проблемите със този прекрасен инструмент идват от не компетентни музиканти(клавиристи).Тва исках да кажа,мерси за отделеното внимание.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе стига вече бе колеги !Па 800 тва ,па 800 онова.Мисля,че проблемите със този прекрасен инструмент идват от не компетентни музиканти(клавиристи).Тва исках да кажа,мерси за отделеното внимание.

 

Поздрави!

Па 800 тва ,па 800 онова! Колега, не се обиждай ПА 800 е не само прекрасен, той е направо идеален клавир, просто че се използува за народна, сръбска и друга такава музика това се слуша по кръчмите! :) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, искам да питам нещо за МИДИ връзката между КОРГА и компютъра! Свързвам МИДИ кабела USB/MIDI IN OUT, после в GLOBAL слагам MIDI Set up на Ext Seq, после MIDI Control на Local off както пише в иструкцията и не мога да получа звук като пусна МИДИ файл от CAKEWALK/ примерно/ Може би нещо бъркам с настройките? Мерси предварително :P:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, случайно да знаете някой сайт, от който мога да сваля информация ( ритми...звуци..т.н.)...нещо за ПА 500.....(взех си го преди няколко дни ..но все още го разучавам....но като цяло съм много доволен!

Мерси предварително! :punk_guitar::thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Пуснали са KORG PА50 SD , вместо флопи диск слот за такава карта! Не го намерих в ценовите листи за БГ! http://www.korgpa.com/pa_root/en/products/pa50sd.html?en :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надявам се да има и други подобрения освен картата ,меже да са го пипнали въпреки че на пръв поглед не забелязах друго.

Само че на каква ли цена ще се появи в БГ ,и дали ще е голяма разликата от предшественика му .

Но си мисля че ще е идеален вариант голям зор е с тези дискети .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наврях се в някакъв музикантски форум в английски сайт. Там имаше много странен спор, който в крайна сметка беше прекратен от модератора. Защо беше прекратен? Някой беше пуснал тема за тия две свирки и задаваше въпроса "Кое от двете е по- добро?". Интересно стана, че повечето дадоха предпочитания за КORG, а това си беше чиста ерес, защото форумът е... на Yamaha. Това доста разгневи модератора там и още преди да се развие спора около тези два клавира, темата беше заключена. Мен обаче ми стана доста любопитно. Покрай моето търсене на подходящ синтезатор станах малка енциклопедия на марки, серии и цени. Та веднага се запитах "Как може да се сравняват?! На цена са в два различни лагера - KORG-a за около 2500лв, а Yamaha-та за около 3500лв. Да обаче погледнах спецификациите и останах леко изненадан, доста сходни!

=========

Yamaha

Features:

891 voices

-------------

128-note polyphony

305 styles

-----------

WAV to USB Record

Vocal Harmony

Colour LCD

Video Out

12w x 2 amplification with upgraded speaker system...

===========

 

KORG

 

880 Voices

----------------------------------------

320 preloaded Styles

-------------------------

Performance/STS 256 Realtime Performance locations - STS: Memorize Realtime tracks settings, up to 4 x 512 Styles, up to 4 x SongBook entries - All programmable....

 

http://music.yamaha.com/products/specifica...021_20023_16277

 

http://www.korgpa.com/pa_root/en/products/pa500_spec.html?en

 

Разликата си е 1000 лв!

 

 

Аз съм малко предубеден вече, защото се ориентирах преди още две седмици към KORG-a ( и заради цената и защото ме посъветваха, че има по- зрав саунд). Вие как мислите:

Yamaha PSR S900 vs Korg Pa 500?

Кой? :thumbs_up::whistle::huh:

проблеми и недостатъци на KORG PA 800 някой може ли да каже?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

проблеми и недостатъци на KORG PA 800 някой може ли да каже? Само предимства! Ето един линк тук може да си провериш спецификации, демо, сравнение с други модели от ПА серията и т.н.! Това е един прекрасен клавир :beer::Piano:http://www.korgpa.com/pa_root/en/products/pa800.html?en

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Един индиански въпрос. :greenangel: Реших да седна повечко на KORG-a и да го разцъкам по обстойно. Не бях виждал по скоро индианец, но тая вечер се разбра кой е в семйството. Опитвам се да направя две неща с това "чудо на техниката", но май съм повече от миналия век, отколкото от сегашния. Сбъсквам се с два левашки проблема и като типичен новобранец не знам какво да правя. Първо: Опитвам се да свиря на орган да речем. Както с лявата, така и с дясната ръка. За целта минавам на режим "войс", за да си избера органа. Да, но ми трябват и барабани за ритъм. Но само барабани! А когато искам да ги получа ми се натрисат с някакви кошмарни акомпанименти и всичко се осир@. Не искам акомпанимент, имам си лява ръка. Мога да си пусна и барабани, но забелязвам, че първите две октави ми се "отрязват", а искам пълен диапазон на органа от петте му октави на фона на барабанчетата. (Боже как ли се смеете... :greenball: ) Или ми тръгва някакво готово сватбарско самосвирене или се отрязвам от ритъмсекцията, та ми се убива всякакво желание да продължа. А съм сигурен, че тоя синтезатор може и двете, само е нужно "вождът на апачите" да спре да го мъчи. И втория проблем: Опитвам се да смеся ...например орган с някой стринг. От къде миксира звуци тая пущина?!?!? :music336: Вече буквално натискам безразборно копчета пък дано разбера от къде. Моля, който има KORG PA 500 да прояви добрина и ми съкрати мъките. Успея ли да преодолея тия фундаментални пречки, може и да стана човек един ден. Благодаря предварително! :)

Редактирано от SOLO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи за 1вия проблем: Не съм сигурен при па 500 как беше,мисля че Accomp изключваше разпознаването на акорди,ако не,трябва да видиш по менютата къде пише Chord scanning,и да го изключиш. При па-50,80,800 това нещо става чрез бутони - full upper,lower и upper. При Full upper разпознава акорди по цялата клавиатура,при lower разпознава акорди само в долния регистър,при upper само в горния,в зависимост как си разделил клавиатурата.Ако не става така,от "Split" менюто можеш да си избереш къде точно да ти се разделя клавиатурата,в случая най-ниския тон (ДО)и да използваш цялата клавиатура за свирене,без да ти сменя акордите на акомпанимента.

За второто - можеш да миксираш до 3 звука,в дясната половина на дисплея (като си на Style play)си избираш кои да са ти блендите като натискаш по touch screen-a,от дясно на всяка бленда си пише дали е активна , или Mute.А пък под тях си усилваш и намаляваш която искаш.

Редактирано от Killerbee
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да изключиш акомпаниментите си има бутони. Горе в дясно има надпис CHORD SCANING. Там определяш от лява или дясна ръка да взема инфо за акомпанимента. Когато и двата са изключени няма акомпанимент.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи за 1вия проблем: Не съм сигурен при па 500 как беше,мисля че Accomp изключваше разпознаването на акорди,ако не,трябва да видиш по менютата къде пише Chord scanning,и да го изключиш. При па-50,80,800 това нещо става чрез бутони - full upper,lower и upper. При Full upper разпознава акорди по цялата клавиатура,при lower разпознава акорди само в долния регистър,при upper само в горния,в зависимост как си разделил клавиатурата.Ако не става така,от "Split" менюто можеш да си избереш къде точно да ти се разделя клавиатурата,в случая най-ниския тон (ДО)и да използваш цялата клавиатура за свирене,без да ти сменя акордите на акомпанимента.

За второто - можеш да миксираш до 3 звука,в дясната половина на дисплея (като си на Style play)си избираш кои да са ти блендите като натискаш по touch screen-a,от дясно на всяка бленда си пише дали е активна , или Mute.А пък под тях си усилваш и намаляваш която искаш.

 

:)

 

Сплита се ползва за други цели!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.