Jump to content
Българският форум за музиканти

Кои адаптери..?


jorko123

Recommended Posts

Та, здравейте отново :)

 

Правя темата, защото мнението ми в друга тема беше изтрито, най-вероятно заради някакво мое нарушение.. Исках там да се посъветвам с по-знаещите от вас, тъй като темата беше абсолютно същата(та дори автора има същата китара като моята..) и не намерих смисъл от нова тема..

 

Та..

 

Притежавам Ibanez RG 350 EX, смятам да му сменя адаптерите с някакви DiMarzio..

 

За нек си харесах Breed Neck DP 165 и за бридж - Super Distortion.

 

Но разглеждайки сайта на DiMarzio, видях и DualSound хъмбъкъра, който можел да работи добре заедно със среден единичен, както аз свиря на чист канал, пък и видях, има нещо общо със Super Distortion, но не успях да разбера заради термините ииии така нататък.

Добра комбинация ли съм замислил ии кой от двата (DualSound, Super Distortion) си пасва повече с това, което искам да правя?

А и за чист канал среден единичен какъв (DiMarzio) би си паснал повече да работи с хъмбъкър?

 

Съвети, предложения..? :angry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си писал,какво ще свириш,за да може някой да ти отговори,а и ще започнат поредните същи отговори и няма да разбереш нищо в крайна сметка.За това са ти изтрили и мнението в другата тема.

Единствено ушите ти могат да ти дадат верен отговор-има много семпли на сайта на ДиМарзио,а и можеш да потърсиш инфо за адаптерите,с които свирят любимите ти китаристи-така ще имаш някаква представа приблизително как звучат (макар и през качествени ампове,кабинети,микрофони,в хубави студия,обработка...и качествени китари ;)

И да не ти харесат тези,които ще си вземеш-винаги можеш да ги продадеш и да ги смениш с други.

 

Поздрави

Рахата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата е попитал правилно за това какво ще свириш.

 

Но в най-общи линии, според моето скромно мнение и опит, т.нар. High Output pick-ups са един много грешен подход за "въоръжаване" на инструмента, освен ако не се свири само и единствено CHUG, CHUG и OMPH, OMPH. :greenangel: Дори и за това не бих си взел такъв тип адаптери.

 

Инструментът трябва да диша, струните да вибрират спокойно и естествено. Това с High Output , т.е. с напомпано до неузнаваемост ниво не става. Тези адаптери на каквато и китара да ги сложиш си звучат по един определен начин и толкоз, оттам няма мърдане.

 

Извод:

> с High Output адаптери звука ти го прави адаптера, може и на Кремона да го сложиш, ако искаш. Все тая!

> Low Output адаптери възпроизвеждат адекватно естествения звук на китарата.

 

Успех!

 

П.С. Не съм сигурен, че не си загубих няколко минути от времето с този пост. Ти така или иначе, ще си вземеш някой SUEPR, MEGA, Triple, Hyper Distortion. :)

Редактирано от Vynyl Sky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ууу, верно, голям пропуск от моя страна за стила..

 

В стилово отношение няма да се ограничавам в точно един стил - в момента търся моя си звук, тоест търся нещо, което звучи топло, плътно с дисторшън, да може да се свират и маалко по-джангър неща като Metallica или дори Norther или Arch Enemy, но и да може да си звучи меко, приятно като не е 'напомпано до неузнаваемост' Пък и чистия канал да е приятен, когато работи със средния адаптер.

Бях се спрял на Dual Sound защото си мислих, че може да покрие изискванията ми.. а като говорим за тях, мисля, че е ясно, че един адаптер не мжое да покрие всичко това, но поне да звучи добре в дадена насока..

 

Vynyl Sky, май не си си изгубил времето, защото писах за да получа съвети и препоръки (в които се вслушвам). Ако бях сигурен в себе си, изобщо нямаше да пускам тема.

 

Та тъй.. благодаря предварително

Редактирано от jorko123
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Vynyl Sky, май не си си изгубил времето, защото писах за да получа съвети и препоръки (в които се вслушвам). Ако бях сигурен в себе си, изобщо нямаше да пускам тема.

...

 

Не ми остава нищо друго освен да се радвам, че е така. :)

Щом търсиш топъл звук, а не дерящ, режещ, чегъртащ, кавито имат Tonе Zone, Evolution и Breed, например, иди в сайта на Димарзио и от хъмбъкерите избери подсекция Vintage output. Разгледай характеристиките на всеки един от адаптерите в тази категория и си избери този, който най-ти отива на вкуса. Има доста семпли.

А на този, който ти каже, че с такива адаптери не може да се свири метъл, му прати най-сърдечни поздрави.

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dimarzio: PAF pro (neck) , D-sonic (bridge)

Средният адаптор може да си го оставиш оригиналния - за мен звучи задоволително!

(в комбинация с PAF pro звучи супер яко за "clean" или по стратокастерски звук... )

Аз няколко години се чудех какви адаптори да си сложа и след много слушане в Youtube и по разни подобни :headbang:

това си избрах - и ми харесва.. :hysterical:

-Лично мнение , не задължавам никой с него!

Пс. Просто имам същата китара с посочените адаптори.. Успех! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че се спрях на Air Classic neck и bridge..

 

Почти не намерих семпли на въпросните адаптери, но ми хареса звученето на бридж адаптера в сайта на DiMarzio, пък семпъла на нек адаптера също ми допадна, хем че се надявах да намеря по-рок дема ии така нататък. Ако това е свирено на предния адаптер, мисля, че май си намерих адаптерите :D

 

Та..вие как мислите? Двата заедно биват ли за това, което искам да свиря?

Редактирано от jorko123
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, аз свиря с такива адаптери на едната ми китара.

Един бърз въпрос - каква ти е апаратурата?

 

Така

 

Кубе - Fender Frontman 65R 65 вата, '12 говорител (или там как му се вика онова..)

Китара(както съм казал) - Ibanez rg 350 ex, нищо сменяно по нея

 

Свиря с ефектите от кубето, въпреки, че имам mega distortion на бос.

Общо взето това е, поне за друго не се сещам :thumbdown:

 

Мерси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, да, имайки впредвид, че това кубе е доста остро звучащо и RG серията на Ibanez също са с прилично среднист, отворен тон, мисля че ще останеш доволен от тези адаптери. А пък, някой ден като ъпгрейднеш апаратурката, нещата ще се изчистят още повече и ще изпъкнат повече детайли.

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, да, имайки впредвид, че това кубе е доста остро звучащо и RG серията на Ibanez също са с прилично среднист, отворен тон, мисля че ще останеш доволен от тези адаптери. А пък, някой ден като ъпгрейднеш апаратурката, нещата ще се изчистят още повече и ще изпъкнат повече детайли.

 

Успех!

 

Ясно..

Е, като за първо кубе мисля, че моето е добре. По-нататък естествено ще подобрявам апаратури, звуци.. но лека полека.

Значи остават тези адаптери. Единствения проблем сега е да намеря откъде да се сдобия с тях..

 

 

Благодаря много :recourse::) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.