Jump to content
Българският форум за музиканти

fusion

Програмисти

Recommended Posts

Бях се зарибил на питон по едно време и много ме радва. Яко извратения. За съжаление, няма какво и за какво да пиша на него, та си останах само с четенето. Ама иначе си е лудница.

Прибавете още един към сектата! :wallbash:

Професионално се занимавам с ОО РНР с темплейти и MVC фреймуърци, XHTML, CSS.

Преди пишех и на ActionScript 3 (Adobe Flex).

Писал съм и на Паскал ( :) ), Делфи (пак същото), асемблер за i8086 (покрай университета), Java и С#/.NET (pre-3.0).

Любимите ми езици са С и С++, заради бързодействието и многото възможности, които предлагат.

Писането на ниско ниво също ми хареса доста (макар и да беше представено зле в унито), но не бих седнал да пиша нещо голямо там.

Като хоби към самото писане на код е изграждане архитектурата на приложенията, занимавки с design patterns, UML, best practices, ООA/D, анализ и оптимизиране на алгоритми (колкото по-бързо и по-леко, толкова по-добре :greenangel: ).

А някой писал ли е на J?

^ Ооо, Joomla, а? :) Голяма благина, ей!

Btw, имам два тома на една книжка за Java 2, които ПОДАРЯВАМ! Разбира се, вие си покривате куриер или какъвто е там транспорта :girl_cray2:

Аз от половин година съм на HTML по съвета на един човек от форума, само да попитам ( не знам тук ли е мястото, но не намерих тема, а не ми се пуска нова :)) Има ли някой който се занимава от Вас с 3Ds Max Design?? Ако има бих се радвал да се запознаем и да обменим опит, аз се занимавам от година и половина с нея :)

Писал съм съвсем, ама съвсем дребни програмки на Ц и Паскал (от типа "на ти двайсе - трийсе числа, айде сега ги умножавай, дели, събирай, сортирай, търси еди-кво-си и такива ми ти работи"). Миналата година поучих в университета малко асемблерен език за писане на пак такива дреболии за моторолски микроконтролер. Пак там писах и малки програмки за PLC на Bechoff TwinCat. Догодина ще учим Siemens и Unitronics. Сега обаче ми се предлага възможност да науча C# и да поработя като програмист за една фирма, занимаваща се с производство на машини. Честно казано доста ми е напечено, защото до преди седмица ситуацията беше "ако стане - стане", сега обаче, с тия съкращения и намаляване на работното време всичко се промени радикално. Освен това програмирането като цяло ми е ужасно интересно. Та извода от всички тези разсъждения е един - трябва да си напъна задника много здраво и да наваксам за месеци това, което имах години време да науча.

Пожелайте ми успех! :blush:

Edited by Mefistofel82

Едно време в гимназията учихме C++ и се бях зарибил доста, по някакви олимпиадки дребни ходих. Даже си бях намислил, че в тази посока искам да се развивам професионално. Да ама взе да ми доскучава C-то, от уеб програмиране ми се повръщаше, а и като цяло взех да се ориентирам в друга посока и зарязах програмирането. Сега карам курс Electronic Engineering, че ни зачесаха пак със C и си припомних старите години :)

Има ли някой който се занимава от Вас с 3Ds Max Design?? Ако има бих се радвал да се запознаем и да обменим опит, аз се занимавам от година и половина с нея :)

Не само се занимавам, с него си изкарвам заплатата ;)

• Like 1

Амдам, и аз разцъквам 3д макса и отделно предпечат и други подобни неща. :drummer:

Хей, много сте!!! :happy:

Хайде, добавете още един +1 в дружината!

Те такова и аз завърших, но си изкарвам хляба с по-непопулярни програмни езици. WPS, WPSGen, Step7 - STL, WinCC, PCS, CEMAT и други подобни... :wallbash:

Колегите от бандата, в която свиря също са програмисти +3 ! :band2:

Знам за едни пичове - програмисти в Melon Technologies - които са си направили група, репетират в офиса, свирили са във Фенса... Хвала на такъви програмисти-музиканти :godbless:

Аз в офиса имам вече МИДИ-контролер с 88 хамър клавиша :greenball: Има тук китаристи, барабанист, басист, но не знам дали стилово ще успеем да се съвместим. Има ли други програмисти, които са направили фирмена банда?

Даже и шефа ние е бил басист-програмист на младини! То той ни даде кинтите за апаратурата!!! :godbless:

Хвала на такива шефове! :thumbs_up:

Нямаме си само клавир.... CyberGene, ако ти се заблусва си добре дошъл и в бандата, а защо не и във фирмата?! :Piano:

• Like 1

kirilsat, значи ти си един от тях :) Познавам се с барабаниста ви, той ме навиваше да свиря клавир, даже ми беше пратил едно парче на The Cure, ако искам да разцъкам :) С времето съм зле, но някой ден може да се пробвам. В бандата де ;)

За да не стане грешка, нашата банда е от скоро /малко повече от година/. Само от програмисти, работещи в САТ ЕООД и общи интереси. Имаме си нещо като репетиционна в офиса, а стаята ни с колегата bateivo123 е пълна със всякаква музикантска апаратура... плюс едно детско комплектче барабани.... за всеки случай!

Барабанист ни е genkal, но той в момента е в командировка в чужбина. :drummer:

Бас и вокал е Ивайло Рашев. :greenball:

Това, че има и други програмисти с група и репетиционна в офиса, може само, да ме радва!!! :bravo:

Ааа, аз мислех, че ти си от Мелън :)