Jump to content
Българският форум за музиканти

BabySLO, Blackheart 5W, Peavey Classic 30


Baby Thomas

Recommended Posts

Покрай темата на Fenix (понеже тъй или инак записвах днес) реших да направя малко семпли на ламповите ми играчки, но при директен запис в компа. Записвани са с Ibanez JS1000BP, през Behringer Ultra GI-100, в Mac Mini вградената саунд карта и с Logic Pro 9. Моно МР3 файлове единствено с изравнени нива. EQ, гейн, волюм контроли на всичко е на 12 часа. В началото клийна е само изчистен от волюма на китарата, настройките и всичко си е пак така.

  • BabySlo - само BabySlo преампа;
  • BabySlo+BH5 - BabySlo преампа в крайното стъпало на Блекхарт-а;
  • BabySlo+Peavey - BabySlo в крайното стъпало на Пийви комбо-то;
  • Peavey - Peavey преампа и крайното;
  • BabySlo-Impulse - само BabySlo с импулс;
  • BabySlo+Peavey-Impulse - BabySlo в крайното стъпало на Пийви комбо-то с импулс.

 

Разликите не са драстични, може би заради ДИ Бокс-а, но все пак си се чуват на що-годе кадърна апаратура. Главната цел беше, че определено са използваеми така направени записи. Скоро ще опитам в микс. :hysterical:

 

Edit: Добавих Още два семпъла с абсолютно същите настройки, но с изключена спийкър симулация на Бери Ди Бокс-а и с добавен импулс "Marshall amp with a Mesa Boogie cabinet recorded by a C414 off axis, and in a great room." :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликите не са драстични, направо са минимални.

Behringer Ultra GI-100, -върши добра работа за директен запис, но както и да се смуче и върти,

ако изцепиш на макс и с мик, трябва да е по-добре. Знам какво следва после - разправии...

Затова ултра джито си е необходимост.

Въпреки малките разлики, най-ми хареса BabySlo+Peavey .

Най-малко самото Пиви. Значи Бейби слото върши работа.

 

Хайде, действай и да чуем в контекста на микс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен най-много ми хареса комбинацията с Блекхарта. Едва ли е нарочно, но напомня на "пироманските" китари на Фил Колън и Стив Кларк от Деф Лепърд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гот, гот! И мен ме кефи блекхарта, ама аз съм пристрастен :cheers2:

Стават записите, и за домашно свирене, и за разни записчета. Не е проблем :D Другият вариант е да се правят записи без спийкър симулацията и после с импулс лоадър да довършиш нещата софтуерно. Пък и ще има доста мегдан за експериментиране тогава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои палавници ме закрастиха да опитам с импулс, че досега не бях пробвал. Добре, че лоджика си има всичко, че хич нямам нерви да инсталирам 100 бъгави софта... :thumbs_up:

Та добавих още два семпъла, в първия пост съм описал кое как...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви ти бъгави софтове, безплатни импулс лоадъри на вст валяло, както и импулси, че и не са бъгави на всичкото отгоре :punk_guitar:

Иначе бива бива, и с импулса - повече ми харесва варианта без Пийвито.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.