Jump to content
Българският форум за музиканти

Помощ при избор на слушалки


EZDrummer

Recommended Posts

значи желанието ми е да си купя слушалките които вадят най-добър звук.. до 300-400лв.въпреки,че не мисе дават повече от 250-300. трябват ми за настолен компютър предимно. но ще ги ползвам навсякъде.. лаптопа ми.. айфона(знам ,че няма да може да го захрани за добър звук),колата..навсякъде дето мога..

 

 

искам просто най-суровия и изчистен звук на който ушите ми са способни да чуят. Не искам да е умекотено звученето! Отдавна си мечтая за това.. помня ,че бях още малък :] както и да е..

 

Беше ми препоръчано като марка Sennheiser и AKG. Вчера ходих в техномаркет на цариградско и ми показаха тези AKG. Като най-добрия им модел там имаше 26 000 hz, друго непомня. некво HD, без wireless. Wireless неща! Не ми се дават излишно кинти.

 

после се насочих да видя какво предлагат от Sennheiser..но магазина затвори..и нямаше време..тръгнах си. Днес щях да ходя пак..ама викам да не бързам и да взема да се консултирамс вас :)

 

Какво според вас ми трябва? и като марка и модел. Аз засега се спрях повече на Sennheiser..но не знам кой модел ще отговори на изискванията ми за това което търся..

 

P.S. чувал съм,че имало някакви слушалки с вградена звукова карта..те какви преимущества имат..покажете ми няколко и ми кажете с подве три думи нещо за тях.

Редактирано от EZDrummer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами SENNHEISER HD-575? гледам 131 лв и 38 000 hz.. ама мн подозрително ми изглеждатс тая цена за тая марка.. и 12 месеца гаранция само ,спрямо другите им продукти които имат към 36.. :)

 

на мен HiFi ли ми трябва или мониторни (про аудио)..не ми трябва да е приятно за ухото, а да е верно. искам истински да чувам нещата, не гримирани. обаче ,тея HiFi слушалки SENNHEISER HD-575 мисе виждат с добри показатели по отношение на 38 000 hz..или можеби не е това критерият.. какво да търся и гледам?

 

както казах искам кристално чист , реален звук!

 

P.S. сравнявах ги тия SENNHEISER HD-575(130лв) с SENNHEISER HD-595(420лв)..и гледам че са почти еднакви.. първите на 38 000 hz, вторите с 1000 повече.

Редактирано от EZDrummer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не гледай цифри, а слушай - честотните характеристики на (почти) всички съвременни слушалки са твърде близки. и послушай съвета на колегата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мониторните са по-реални от Hi-Fi...

Но като ще ги ползваш с iPhone, в кола, вероятно и на публични/шумни места - защо не се насочиш кьм друг тип ухошалки:

Shure - SE530

11p2Ugvzr2L._SL500_AA125_.jpg

Така няма да приличаш на идиот по улиците и ще останеш смаян от качеството на тези дребосьци...

Редактирано от Ивелин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента използвам едни такива за свирене

 

site_img_us_pro_scl5_lg.jpg

 

Според мен саунда им е супер и са с по две говорителчета вътре, До 18500 херца са, но като имам предвид колко съм глух, надали чувам и до 15000, така че за мен май няма значение. Иначе са страшни за слушане на музика, като и за персонален мониторинг на сцена

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мониторните са по-реални от Hi-Fi...

Но като ще ги ползваш с iPhone, в кола, вероятно и на публични/шумни места - защо не се насочиш кьм друг тип ухошалки:

Shure - SE530

11p2Ugvzr2L._SL500_AA125_.jpg

Така няма да приличаш на идиот по улиците и ще останеш смаян от качеството на тези дребосьци...

добре можете ли да ми препоръчате мониторни,ако може тея дето вадят най-добрият реален звук,нищо че разполагам само с около 400лв бюджет, мога да отложа с месец ако ще си струва и ще имам към 1000лв..и нека приличам на идиот! винаги съм искал да съм център на вниманието и вселената хаха

 

както е казал салвадор дали "Чуждото мнение ми е безралично. Единственото нещо, което ме вълнува, е да се говори за Дали. Пък било то и хубави неща." :thumbs_up:

Редактирано от EZDrummer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом си готов да приличаш на идиот, ето с тези гарантирам да си център на внимание (за вселената не съм сигурен).

 

Но ако трябва сериозно, препоръката на Synchu заслужава внимание - дори да са се свършили във въпросния магазин, изпиши си ги онлайн.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре можете ли да ми препоръчате мониторни,ако може тея дето вадят най-добрият реален звук,нищо че разполагам само с около 400лв бюджет, мога да отложа с месец ако ще си струва и ще имам към 1000лв..
добре де никой не ми отговори точно и ясно на това. никой не ми даде някакви алтернативи на тези Beyerdynamic DT770 и не ми обясни нещо повече за тях.Да считам ли ,че те са най-добрите за мен?а ма моляви не ме оставяйте сам да си правя изводите.. не е хубаво така. тъп съм(виждате го),и ще взема да объркам нещо и после да ме е яд,че съм взел нещо което не отговаря на изискванията ми.

 

P.S. на Beyerdynamic DT770 леко ме притеснява материята от която са изработени.вижда ми се сякаш са използвани материи от животински произход ,а съм вегетарианец.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо животинско няма.

Ето ти най-доброто:

http://www.gradolabs.com/frameset_main.htm

 

И тях да вземеш пак можеш да установиш, че си сбъркал. Търсенето продължава вечно. Най-добрият и реален звук от слушалки няма да получиш.

Път към най-добрия звук:

1. Взимаш си студийни колони, всичко над 1000 Евро на колона върши относително добра работа.

2. Инвестираш 10000-20000 Евро в акустично третиране на помещението, в което ще ги слушаш.

3. Около 3'000 Евро за цифрово аналогови конвертори, плюс около 1000-2000 за волюм/монитор контролер и си в бизнеса с най-доброто :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз използвам AKG k271s и съм много доволен. На лаптопа и плеърчетата звучат слабо. Има и голямо значение звуковата карта на компютъра(примерно) дали ще възпроицвежда толкова добър звук. Дали си струва да взимаш добри слушалки, а да няма с какво да ги захраниш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо животинско няма.

Ето ти най-доброто:

http://www.gradolabs.com/frameset_main.htm

 

И тях да вземеш пак можеш да установиш, че си сбъркал. Търсенето продължава вечно. Най-добрият и реален звук от слушалки няма да получиш.

ee най-добрия който мога да получа ставаше дума. Благодаря :cheers2:

 

 

а можели марка с модел? овен тази която си ми предложил вече - Beyerdynamic DT770. по-добри в бг няма ли на др марки?или на същата? ако да, кажи им моделите.

 

благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Taка няма да стане.

Занасяш се до Динакорд - споменаваш какво търсиш и с какви пари разполагаш и започваш да слушаш, каквото ти предложат хората.

 

Градо в България няма поне доколкото знам аз - може в някой от аудиофилските магазини да има. Моделите са RS1 & GS1000 ...между 650 GBP и 1000 GBP.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Братле, още докато си задал въпроса и човека ти е дал отговора. Знам че е доста лаконичен ама това е приеми го :hysterical: Оттука нататък, както се разбра търсиш не хай-фай за слушане на музика, а за референс - мониторинг слушалки с "реален звук". Просто такива няма, но щом не те притеснява и големината за ходене по улиците - вземи си Байердинамик, стига да го има. Колегата Пресли също те е разбрал и посъветвал точно. :music336:

 

АКГ К271 са много добри линейни слушалки, но аз лично в редките случаи, когато се опитвам да си миксирам на слушалки, ( тъй като това е невъзможно) ползвам К240 защото се чува по-добре баса на тях и съм се научил ( силно казано) да ги "разбирам" къде са нелинейни, въпреки, че не са мониторни слушалки, демата които си правя с тях стават по-добре отколкото тия с К271. Просто ниските честоти ( и не само те) - се чуват най-реално от монитори в акустично третирано помещение. Всичко друго е заблуда :nono:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Не съм съгласен, че на слушалки не може да се смесва. Всичко си има и плюсовете и минусите. Както на слушалки се чуват неща които не се чуват на хубави монитори така и обратното. Дори и генелеците от 1-во студио на радиото да вземеш има неща които няма да чуеш там а ще ти избодът ушите на слушалки. Концепцията е различна.

Както всеки вид монитори си имат специфика за смесване така и различните видове слушалки.

Най добрите слушалки които са ми попадали бяха едни Аудиотехника ATH - A100. Даваха им доста добра линейност т 5 Hz do 40 kHz (горното е глупост) с неодимови магнити. 110 дб и 1.6 вата. Толкова детайлен звук. Без изкривявания. Чуваш всичко. Това обаче е понякога лошо защото грешки от 1 - 1.5 децибела не се чуват.

Човек свиква със всякакви слушалки.

Преди години ходих на 5-те кюшета в магазина и ми изкараха всички слушалки от 100 лв нагоре. Имаше и някакви 1200-1400. Всички те имаха неравна характеристика. Кои повдигаха високи, кои ниски, кои средите .. и тези които се водеха мониторни и те не бяха равни. Така, че въпроса със слушалките е доста труден. Преди време ми попаднаха едни слушалки техникс 30 години в европа. По принцип техникс са ги пратили да се подаряват със всичко което се купи от магазина но нашите тарикати от К&К са решили да изкарат някой лев и ги пуснали по 25 лева. Та въпросните слушалки са изключително равни с малкия недостатък, че са слаби като мощост и имат много тясна лента на силата при която може да се работи и да се ползват като референтни.

Аз тогава си купих 3 чифта и си карам още с тях. Ако попадна на нещо по добро с радост ще си купя.

Аудиотехника имат "ясни" слушалки които са към 200-300 долара но те стават само за референтно слушане. За смесване и най вече баланс могат да те подведът.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.