Jump to content
Българският форум за музиканти

Предложете (евтино) комбо с добър* пауър амп


Fenix

Recommended Posts

^

Мерси, но в моя случай 270 евро ми е от тука чисто ново (безплатна доставка). Аз тия ако ги търся на старо, търся около 150 евро. Моя Бандит за толкова го взех :) (нов е 300)

интересно ми е как звучи, ще го пробвам определено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тей или инак днес записвах и пробвах, спретнах нещо и за всеобща употреба и във връзка с темата. Не знам дали ще е полезно, но реших да оспамя. Ето го ЛИНК-а. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Тъй тъй, след около 3 часа прекарани в MusicStore и около 2 от тях в единия от тест стаичките, мога да споделя впечатления. Не можах да пробвам моя преамп, та впечатленията ми са като цяло за амповете.

 

Peavey Windsor Studio (350€) - Хора, бягайте надалеч! Това докарва звука на пържене на яйца много близко, но не е толкова вкусно. Успях да докарам всякакви звуци на "човещинка" или "душицата", както викат хората, като си я "изпуснеш". От тънка и съвсем леко намекваща за аромата си душица, до full blown, "след кацата с боб" душица. И това наричали крънч... Явно хората са прави в ревютата в нета. Ако смениш говорителя и още не знам си кое си и зазвучавал. Повер Спънджа, както се нарича опцията биваше. Ревърба беше от същия клас на Пиви Бандит, който струва същите пари. От 300 евро, предполагам за ривърба са отишли я 5 я не. Аз давам 10 за да го махнат...

Абе с две думи тотално разочарован.

 

пробвах и други неща.

 

Hughes&Kettner някакъв модел 25 tube или 25 anniversary или нещо такова (485€) - много приятен амп с много хубав чист канал и дърти звук. Малко повече ми се искаше от него, но това е защото свиря определен тип музика. Учуден бях, че няма Лууп за ефекти.

 

Orange Tiny Terror (680€) - китариста на групата ни има големия му събрат (1680 евра) и е един от перфектните ампове. Нормално, за тия пари вече опира само до вкус, все звука е страхотен. Реших да пробвам по-малкия му събрат (има само един канал, няма лууп и еквалайзера му е едноканален). Страхотен звук! И мйетъл и рочец и чисти звуци. Баца си на 7 и на 15 вата без проблеми. Би ставал за вкъщи. Ма много пари брях...

 

Fame 5W мъник (88 €)- туй малкото просто ми легна на сърцето. Някак си сладък дизайн, и много готин звук. Разбира се чист само. интересно ми е с моя предусилвател какво ще изкара? 6 инча, но някак си всички тия за "трябват ти минимум 1х12" заглъхват. Сериозно се замислям, страхотен практис амп. Чудя се не може ли да му се вкара и един ефектс лууп :greenball:

 

Пробвах още 2-3, но сега трябва да изчезвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.