Jump to content
Българският форум за музиканти

Балада микс


Recommended Posts

Все още в очакване на вокала да се накани да изпее старите ни "парчета" се лутам в търсене на "идеалния" микс.Ще се радвам на градивна критика,особено в областта на "чистите" китари ,защото там ми е най-трудно :icon_shithappens: .Все не мога да го докарам да звучи хем обемно-хем да се чуват и другите инструменти,а няма и бас все още миш-маш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би на първо време е добре да ги усилиш, почти не чувам чисти китари. Има също така един кофти "фъз" на резачките, пробвай с hi i lo-pass филтри

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Раздвоих трака на две/чистите китари/, едната е малко драйвната и ремонтирах малко солото с озон-КОРЕКЦИЯ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ади баа,засилих чистите китари и пооправих резачките,кажете как се чува от към вашия баир...Иначе раздела си губи сми-то,ако ще постваме за да си ги слушаме сами.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Солото е прекалено силно и прекалено "сухо". Требе му ривърб. На чистите китари и барабаните - също.

 

Пробвай да го дръпнеш малко назад и с леки корекции на EQ-тата да го оставиш да си намери място в микса. Например чистите китари да хълтат леко между 1к и 4к, а солото там да има лек буст.

 

Иначе на мен резачките ми харесват.

 

За чистите не мога да помогна много... Аз бих ги презаписал с ефект с повече ниски и по-малко presence и след това ако има нужда - да обработвам с EQ. Освен това във втория микс ми звучат по-тихо, отколкото в първия :mellow:

Редактирано от Valserp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си,сега като слушам,наистина на първия микс чист китарата е по-силна,странно-явно става като при парфюмите,ако предозираш после не усещаш разлика :cheers: .Така или иначе повече няма да се занимавам,докато не се сложат вокала,баса и клавира-демек всичко наново.На този етап засега търся подходящ клийн саунд за интрото,и за дист китарите.Солото не съм му зорил настройките,защото в по-голямата си част съм импровизирал върху мястото на вокала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.