Jump to content
Българският форум за музиканти

Микс - Прог - нова песен


Recommended Posts

Смятам да презапиша доста неща.

1вото ще е акустичната китара!

Дайте съвете с един конденз мик КАД, как да постигна ултимат саунд?

 

За снера, въпрост на вкус.

 

Поздрави и благодаря!

 

Митко

:greenangel:

Предполагам че си наясно с част от нещата, които ще кажа, а може би с всички, но ще се опитам да помогна.

Зависи от китарата, микрофона и стаята. Бих препоръчал да започнеш от стаята. Не зная доколко е третирана и с какво, но ако не е добре третирана и влиза много "стая" в звука или естеството на звука на стаята е неприятен бих ти препоръчал да експериментираш с подръчни средства. Преди време ми се наложи да записвам акустична китара в стая от апартамент и опънах дебели одеала около китариста с помощта на микрофонни стойки. Изглежда ghetto, но върши работа. Струните естествено са много важни при запис, и като качество и като възраст. За местоположението на микрофона добра отправна точка е между 12-то прагче и дупката на китарата, отдалечена на около педя. След това пробваш наляво, надясно, назад напред и според изводите си ще можеш да намериш най-подходящата точка.

 

Snare-а наистина е въпрос на вкус в повечето случаи. На мен този ми харесва.

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Митак,

в началото на темата на солото (с подложка от акустичните, чисти китарки) подочувам изключително тънки гайдарски пинизи в свиренето ти на китара. Изключително добра артикулация, направо се пренасяш в Родипите и без да има гайда в самото парче... както някои хора биха сложили само щото така се прави етно. :)

 

Ето за такова фолклорно намекване говорих преди. :angry:

Развивай го този стил, изключителен почерк имаш в него!

Редактирано от audiofreak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

audiofreak , благодаря! :angry:

Мисля да го развия в тази насока...а гайдарските украшения са доста трудни...

Нашия съфорумец Ачо, ги владее ...:)

Редактирано от Black Bird
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.