Jump to content
Българският форум за музиканти

Фукня


fracture

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Отговори 1.7k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

...А аз продължавам да експериментирам в търсене на най-добриот дзвук с моиот дзвер... От преди малко вече е с ей такива "реактори":

 

EMG 40DCX

40x.jpg

Резултатът за момента е... меко казано покъртителен, дори със старите (почти 1-годишни) струни-евтинджоси!

 

temerut е "виновен", че ми пусна (макар и полугласно) мухата на последната басистка среща... :pray::cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Честито !

Аз имам от старите - 40Hz (Шпектера дойде с тях) и не бях много доволен, та ги смених със Сеймор Дънкан. Искаш ли да ти дам 40Hz да ги пробваш, и да напишеш как са твоите новите спрямо тях ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Данке за предложението, Христо, но и моя "Шпектор" (;-)) също дойде именно с 40HZ, та още не съм ги разкарал и се мотат някъде вкъщи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок, тогава би ли описал разликата с новите ? 

  На мен старите ми се сториха силно небалансирани - яки гърлени ниски и плющящи високи... и между тях - нищо !   За рок или нещо, дето се свири на 1-2 струни са Ок, но ако свириш нещо с разходки по струните (примерно Death) - половината тонове се губят !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Направо дай ухо на току що записаните непретенциозни семпли тук: http://forum.muzikant.org/topic/122598-spector-rebop-5-dlx-bass/ , че оспамихме темата... :-\

Редактирано от yordaniy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Мерси, адапетерите (ако не се лъжа) са MEC PU5, a тази плочка намалява разстоянието между струните и тялото. В момента вече я няма

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

DSC_0222.jpg

 

 

DSC_0223.jpg

 

 

DSC_0224.jpg

 

 

Нова придобивка за пътувания ... Проектирана и начертана от мен..Кутията е изпълнена от МЕГАВОЙС.. Сглобен кабинета от Краси Янчев.

5 пластов тополов шперплат, говорител 12' , дрйвер 1'. Филтър на 5.5 kHz.

 

Щом я поствм тук , освен всичко, и  свири много добре.

Редактирано от rudibass
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.