Jump to content
Българският форум за музиканти

Фукня


fracture

Recommended Posts

Радвам се, че всичко е приключило благополучно. Явно си попаднал на свестни хора.

 

Новият член на семейството с американски паспорт ли е или с мексикански?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1.7k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Радвам се, че всичко е приключило благополучно. Явно си попаднал на свестни хора.

 

Новият член на семейството с американски паспорт ли е или с мексикански?

 

Американче, Z3-ка с S1 switch, но определено тази му функция не струва - скопява/изтънява/убива саунда. Хубвото е, че го взех от един познат от Берлин, на който му виси в студиото от 2004 и сигурно е свирено не повече от 50-60 часа - вече се отказах да купувам инструменти от случайни хора в нета :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито, Марински. Qtron, или друго яче казано mutron3 е ефект който също бих сложил в чейна на баса. Определено уа ефектите ми допадат ;)

 

Отностно прекъсвачите. Изглежда имаш лош късмет с тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, Ники, Q-trona определено е много забавна играчка - всички в репетиционната го харесват, трябва да го пазя да не ми го откраднат :) Хубаво е, че има опция за смесване на чист сигнал с филтрирания, не знам дали легендарния оригинал го е можел това.

 

А за ключовете - 7568мия епизод от сериала е, че EBS ми пратиха платка номер 3 да си я тествам аз и резултата е същия - и трите платки, които минаха през ръцете ми пукат по един и същ начин, а на разбойника ефекта - не! Човека от EBS предполага наличието на постояннотокови съставки в сигнала, обаче на мен не ми се вярва, при положение, че правя примерно тест със замасен вход и получавам същия резултат с новите платки, а при ефекта на разбойника си остава смущаващо тих комутатора :) Мисля си, че ако имаше dc offsets, както се е изразил човека от поддръжката, при тестовете с една и съща "опитна постановка" би трябвало да се предават през всички ефекти, не само през моя, да го вземат мътните. И така - филма продължава, проблема, е че вече ми доскуча :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Май ще трябва да си решиш проблема на местна почва. В тези случаи май се добавяше резистор, но да не се правя на разбирач, имаме такива във форума, да кажат те! При мен го има при превключване от пасивен на активен режим на ел-ката, но не ме притеснява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Хора, не знам това което ще ви покажа дали е за хвалба или е да реване :D Намерих в мазето някакъв стар четириструнен бас. На нег няма нито надпис, нито нищо, не мога да индетифицирам марката даже. Пускам го тука, пък може някой да знае какво представлява тази антика ;d

 

http://prikachi.com/images/612/3789612l.jpg

 

http://prikachi.com/images/614/3789614C.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Басът е български от 70-те мисля. Орфей или Кремона, първият ми бас беше такъв, само че с фендерска глава. Не е Хофнер, ако това беше надеждата ти...

 

My link

 

 

Редактирано от johniebgood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич как ще е за реване,това е много интересен бас имам го същия,обаче моя е с 3 адаптера и федерска глава.

P.SАко продаваш грифа пиши ми лс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както казах, днес го изрових от едно мазе ;d Всъщност много ми се иска да го върна към живот, но и двата адаптера не работят, а пък си нямам хал хабер от това как да свържа нови ако си купя. Имам стар усилвател и мисля, че ще мога да го свържа към него, но тая работа с електрониката (там тия врътките :D) не мисля, че ще се справя с нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарение на Денчо edgecrusher да е жив и здрав и добре че има такива точни хора по земята.Голямо Благодаря

MAG-c115300EVOII.jpg

Само че варианта 250 W made in England

Пуснахме го за 5 мин. че нямаше време но е къртач.С bright switch и sub oscilator.И е доста мошно,ще се къртят ЛЕКИ мазилки(щото има и по-мощни предстоящи за купуване)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Басът е български от 70-те мисля. Орфей или Кремона, първият ми бас беше такъв, само че с фендерска глава. Не е Хофнер, ако това беше надеждата ти...

 

My link

 

Това е комбинация от два модела на "Орфей". Тялото е от по-ранен модел, произвеждан в средата на 60-те (с такъв свирих цяла година по офицерските вечеринки в Плевен като школник в ШЗО). Линкът на johniebgood го показва в оригинален вид. Произвеждаше се с различен брой адаптери, от един до три. Грифът е от малко по-късен модел, някъде след 1969 г., с полуакустично тяло от здрав шперплат, обикновено с два адаптера. Със същото тяло имаше и серии ел. китари, със същата глава на грифа. Това може би беше най-приличната форма на наши китари за времето си. Сега съжалявам, че когато се местих в къщата преди шест години изхвърлих една камара стари тояги на Орфей и Кремона. Не съм предполагал, че някой може да се интересува от тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Ето и една нова моя придобивка :

 

025163811.jpg?r=0

025163813.jpg?r=0

 

Късметлийски мексиканец! Басът е купен от Томан. Поех риск, който се оправда.

Съжалявам за лошото качество на снимките.

 

По-здрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се похваля и аз с какво се сдоби резервният ми бас преди известно време (благодарение на bgmttt)

 

sdp3.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Seymor Duncan SPB-3 (Quarter Pounder).

 

В съчетание с гладки струни става...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.