Jump to content
Българският форум за музиканти

Фукня


fracture

Recommended Posts

Честито @npace за Орфендера, това си е класика.

Честито @Steff за колоната, пожелавам ти и да си намериш супер свестен усилвател.

@Разбойник - я раздуй ся, нещо за дървесината ... та къде казваш че живееш и кога те нямало у вас :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1.7k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ха сега аз да се похваля:

Имам си нова балалайка - фретлес:

Честито!!! :dance: Този бас ми е познат отнякъде :)

btw интересно място за locking жака :dance:

Разстоянието м/у струните май е малко по-малко от първоначално предвиденото (може би заради струнника) ?

Инак изглежда страхотно, оригинална форма и глава :dance:

П.П. Има ли в крайна сметка ефект от single-cut-натото тяло (като звук), и удобно ли е за свирене на по-високите позиции?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Разбойник - я раздуй ся, нещо за дървесината ... та къде казваш че живееш и кога те нямало у вас

 

Аа, гледам да си седя на топло напоследък, че нещо времето не е за разходки :)

 

Горната плоча е риглен клен или както е по-популярен flamed maple. Донесох си я от чужбинско преди година и реших да я вложа в този проект. Останалите видове са изцяло по решение на майстора - някаква бая твърда африканска дървесина за фингърборд, круша и череша за гриф (направо ме е пратил в овощната градина :) Нищо де, за фретлес бива - яко среди!) и някакво др. неясно дРъво за телце. Тялото е копано тук-таме - за тон (уж! :) ) и за лекота при употреба.

 

Разстоянието м/у струните май е малко по-малко от първоначално предвиденото (може би заради струнника) ?

Инак изглежда страхотно, оригинална форма и глава

П.П. Има ли в крайна сметка ефект от single-cut-натото тяло (като звук), и удобно ли е за свирене на по-високите позиции?

 

Да, заради струнника е, но грифа ми е удобен - не е прекалено малко. По-голям проблем ще ми е да свикна със струните - малко са меки, но пък тона им си струва. Колкото до формата - нямам забележки като удобство. Мн. ми допада позицията в която застава баса на колан. От много време планирах бас, при който колана от страната на тялото да се закача в максимално ниска точка. Като се видим ще го пробваш и ти. Колкото до разликата в звука - не се наемам да коментирам, прекалено различни са използваните материали спрямо другите ми не-single-cut инструменти.

 

Известно време свирих с тези адаптери на друг бас и ще ми е интересно как ще звукнат на този. Скоро ще видим :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха да ти е честит баса:ph34r:

Яворе... нещо прагчетата Пламен ти е забравил. ?? :D:D

Както и да е... Надявам се, че и така ще можеш да свириш :ph34r:

 

Скоро очаквайте и моят фретлес ала Джако Пасториус (поне на одрасквания и олющване на боя го е доарал)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-сетне и аз да се разпиша:

 

наскоро се сдобих с новия S-amp на компанията N-Audio :) и съм изключително доволен от придобивката!

Успях най-сетне да докарам желания звук от баса си, а и за китара се е утрепало!

Надявам се в близко бъдеще да мога да пусна и семпли...

 

 

Хвала на Nikifena! :bravo:

Редактирано от Burton
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-сетне и аз да се разпиша:

 

наскоро се сдобих с новия S-amp на компанията N-Audio :bravo: и съм изключително доволен от придобивката!

Успях най-сетне да докарам желания звук от баса си, а и за китара се е утрепало!

Надявам се в близко бъдеще да мога да пусна и семпли...

 

 

Хвала на Nikifena! :)

Честито!!! Със здраве да го ползуваш!

 

ПП. Даа, искаме семпли! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се похваля и аз :) От вчера съм собственик на Washburn T-15

:):):bravo:

Моят е 5 струнен вариант на Т-14 и е черен.

Редактирано от berserker
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз пак да се фукна... Сдобих се с едно интересно стъпало на Roland - VTS240, не знам дали някой ще се сети какво е, ама аз не намерих нищо в нета... Както и да е, идеално пасва на моята ;) отскоро колона Genz Benz 210T, свири зверски вярно и въобще... красота :) Сега ми остава само да си купя Gallien-Krueger - a, който съм си набелязал, с вграден хорус, компресор-лимитер и други екстри , който ще ползвам засега само за пре-амп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз малко да се обадя на слабо време при басмените :)

Вчера се сдобих с това:

DeArmond%20Pilot%20V%2002.JPG

 

DeArmond%20Pilot%20V%2003.JPG

 

DEARMOND PILOT V

 

Добре изглежда басчето ,а и много добре обажда. Само да не беше този огромно-профилен гриф! :cheers: Имам бая да се уча на него сега! :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде да ми е честитоооо :metalist: ! Днес взех Gallien-Krueger-а, пуснах го и след първия изсвирен тон знаех, че ще го купя :) Сега ми остава само да го изплатя. Направо е невероятен!!!

Редактирано от Steff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здрав бас => добър усилвател => добра колона

 

Мисията завършена, а? :godbless:

Честито, само с яки банди да ги ползваш!!!

 

 

П.П. А с Gallien Krueger станахме двама, моят е този - GK 400 RB IV

Редактирано от разбойник
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.