Jump to content
Българският форум за музиканти

На каква китара свирите?


kazimbutt

Recommended Posts

  • Отговори 204
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз свиря с една дърта японска китара .Имитация (при това доста добра) на

Гибсън Лес Пол. Марката е Феърмонт. тялото е махагоново и е поне на 15-20 години.

 

П.П.

Ако някой има инфо за тази марка да пише. Пор фавор! :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам Fender, Washburn D10s, 12 струнна Пълдин, 2 Кремони, Орфей от 70-те ?( много приятна за свирене ).

В скоро време мисля да се сдобия с Martin D-28, за мен Martin са ненадминати майстори на акустичните китари, цената при някои модели наистина е неоправдано висока, но явно си заслужава. Само веднъж съм имал възможност да свиря на Martin беше вълнуващо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам много за Fairmont. Произжеждани са от началото на 70-те,не знам точно докога,във фабриката на Fuji Gen Gakki ,мястото където по това време се произвеждат Ibanez на Hoshino/Gakki; Tokai на Tokai/Kasuga/Gakki; Greco на Gakki;Cimar/Hoshino;Ventura на Ventura/Bruno;Fernandes;Antoria;Eagle;Burny..., а по-късно и първите Squier; Fender Japan; Fender Hartfield;Orville/Gibson;Epiphone Elitists;Gretch Japan,и продукти за Casio и Roland.

В началото на 70-те,Японските инструменти започват да се налагат на US пазара вече не като Student's quality инструменти,а като по-прецизни Pro изделия.С най-серизна репутация са моделите на фирмите ползващи услугите на фабрика Gekko.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

оооо твоя JACKSON е мноо як.ас имам DK27 и тро6и крака ама не стаа за сола 6ото нали е баритон тоя модел и само тежки рифове зву4ат яко. :no:

за моята китарка ли казваш че само тежки рифове могат да се свирят . Изобщо не е така :( зависи от много неща с какъв чейн свириш и какъв стил свирисш .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам Fender, Washburn D10s, 12 струнна Пълдин, 2 Кремони, Орфей от 70-те ?( много приятна за свирене ).

В скоро време мисля да се сдобия с Martin D-28, за мен Martin са ненадминати майстори на акустичните китари, цената при някои модели наистина е неоправдано висока, но явно си заслужава. Само веднъж съм имал възможност да свиря на Martin беше вълнуващо...

Е всеки себеуважаващ се китарист би искал един Мартин.. въпросът е че са ненадминати и в цените освен в майсторството.. най простичкия мартин мисля че е около 700 долара. А за най-скъпия няма да коментирам. Така де дано си купиш. :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е моята китарка. Rockson RJ.

 

 

http://katmai.hit.bg/Rockson.jpg :headbang:

 

 

 

Намали снимката и се обади да ти оправя поста

Редактирано от musicman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Навих си 6 -те болчета отзад и сега не ползвам тремело :)

Иначе съм си доволен от нея. Като за 230 лв. на старо :)

Редактирано от katmai
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.