Jump to content
Българският форум за музиканти

Имам много странен проблем..


LooneyToon

Recommended Posts

Всеки моделира и изгражда начина си на свирене сам с течение на времето, обърни специално внимание как държиш перото, отпусни китката, използвай само нужната сила за да свириш и да държиш перцето, не трябва да има напрежение никъде, слей се с инструмента си един вид. Наистина има много уроци в нета, но просто докато не пробваш и не провериш сам на какво се дължи-никой няма как да ти помогне ... Успех ти желая! Поздрави! Юли :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен перцето трябва по друг начин да го държиш...Аз гледах Paul Gilbert с екзактни обяснения как да се държи перцето и защо по тоя начин(визирам ако ако искаш да ставаш бърз...) иначе това е съвсем вярно,че всеки изгражда за себе си най-удобната постановка с времето....Но не бих подминал с лека ръка безплатния съвет на Paul Gilbert(естествено не само той обяснява постановката на дясната ръка)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, не знам дали мога да ти помогна нито дали мнението ми е особено професионално каот на другите колеги тук, не съм била на уроци никога и бъкел си не разбирам от правилна постановка на ръката и тям подобни, държа перото и свиря както ми е удобно, нямам такъв порблем и мисля че твоят се дължи изцяло на това че дъжиш перото както не ти е удобно. Като видях позата ти ми се стори супер странна и супер неудобня аз така бих изсвирила сигурно нищо, пак казвам не знам може и да греша и тпва да е правилна поза има по-вещи от мен , но на мен ми се стори много неудобна. Знаеш ли аз преди време как си избрах позат ана свирене, първо гледах жидео концерти с любимата ми группа (Металика) и видях как Джеймс си дъжи перото и после го хванах в ръка и го наместих между пръстите си така както ми е най удобно и после нямах проблем със свиренето относно позата удобството и така нататък, останалото идва с упражнения , но според мен е много важно да се чувсташ комфортно когато свириш и да си сигурен че си избрал най- добрата за теб поза, може и да греша а може и да съм ти полезна. ;)

 

ПП:Не трябва да има напрежение, не трябва да го стискаш прекалено, но не трябва и да отпускаш захвата твърде много, трябва да го чувсташ като продължение на ръката и да ти е толкова удобно че да забравиш,че имаш нещо в ръка. Пробвай да се упражняваш на една струна нагоре-надолу в един равномерен такт дълго време и да се отпускаш все повече на ритъма без да свириш някаква мелодия с лявата ръка, за да не се разсейваш и постепенно забързвай това темпо като се отпуснеш и чувстваш готов и това може да ти помогне. Айде че много приказки изписах, дано да ти помогнат :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много стискаш според мен,поне при мен така беше-много стисках и освен това забивах перцето на една посока. Старай се да е перпендикулярно на струните и да го държиш колкото да не се изплъзне. Не задълбавай много надълбоко. Аз лично свиря с Jazz III за да може пръстите ми да са възможно най близко до струните но за голямо перце естествено ръката ти трябва да е по далече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз забирах така...Но от обясненията на Paul Gilbert разбрах едно - ъгъла между перцето и струната не трябва да е прав(перцето да образува остър ъгъл със тремолото или флойда ти).....Така се забира много по-малко по струните,а получаваш и скорост!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.