Jump to content
Българският форум за музиканти

Имам много странен проблем..


LooneyToon

Recommended Posts

Здравейте. Не съм видял някой друг да се е сблъсквал с подобно нещо, та затова питам. Не мога да стръмвам нагоре. Не знам защо. Това ми пречи да се науча на алтърнейт пикинг, а също така, ако трябва да свиря някакво рифче от акорди, което се състои от стръмване нагоре-надолу-нагоре и тн, го оплесквам. Самият проблем е, че като тръгна да стръмвам нагоре, перцето ми се "спъва" в струните, което предизвиква неравномерност. И всеки път се случва по различни време. По някой път ще си стръмна нагоре всичките 6 струни без никакви проблеми, а друг път ще си забия перцето още на втората струна. Не знам на какво се дължи това и супер много ме дразни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами както по пътя надолу държиш перцето под ъгъл спрямо струните, така че да се плъзга, така и нагоре трябва да имаш подобен ъгъл за да не задираш прекалено много :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай с по-твърди перца. Има едни BigStubby те много лесно се плъзгат.

Редактирано от spineless
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам 3 вида перца в мен - Fender Medium, Heavy и едно рекламно на един канадски музикален магазин, което е горе-долу колкото heavy-то дебело. И с трите го правя. Наистина като внимавам с наклона се оправя при акордите, но при алтърнейта все едно че имам тиксо на горната част на перцето.. Ама това сигурно вече е съвсем отделен въпрос. Мерси за помощта. Ще се старая да го накланям и нагоре като стръмвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледал съм го вече няколко пъти.. :punk_guitar: Както и да е. Ще се упражнявам. Надявам се, че ще го схвана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би проблема е в неправилна постановка , неправилен захват на перото или пък самото перо да е много твърдо. Кажи с какво перо свириш btw и как го държиш ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай с някое по-малко като например Jazz III на Dunlop. Предполагам че прекалено много се подава от "върха " на перото изпод пръстите ти и затова се получава спъване при ъп пикинг .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
Отпусни си повечко ръката като свириш и се упражняваи повече хехе

 

Не се чуствай задължен да сипеш мъдрости във всяка тема, няма нужда

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
Здравейте. Не съм видял някой друг да се е сблъсквал с подобно нещо, та затова питам. Не мога да стръмвам нагоре. Не знам защо. Това ми пречи да се науча на алтърнейт пикинг, а също така, ако трябва да свиря някакво рифче от акорди, което се състои от стръмване нагоре-надолу-нагоре и тн, го оплесквам. Самият проблем е, че като тръгна да стръмвам нагоре, перцето ми се "спъва" в струните, което предизвиква неравномерност. И всеки път се случва по различни време. По някой път ще си стръмна нагоре всичките 6 струни без никакви проблеми, а друг път ще си забия перцето още на втората струна. Не знам на какво се дължи това и супер много ме дразни.

Всички китаристи се сблъскват рано или късно с този проблем. Причината е в...... земната гравитация. Обикновено перото се държи между палеца и показалеца, тоест цялата длан с всички останали пръсти се намира под перото. При движение надолу гравитацията работи за теб - тежеста на дланта върши голяма част от работата. При движение нагоре обаче се налага да вдигаме не само перото но и цялата длан под него - работейки против гравитацията.Тоест налага ни се да използваме повече сила и контрол. Идеята е да се отработи баланс между движението надолу и нагоре.

Проблема ти не е не е в перцето а в начина по който държиш перцето. Трябва просто малко по плътно да го държиш - стискай малко повече.

За да оттренираш мускулите на ръката (мишница,предмишница и длан) за проблемното движение нагоре, изолирай проблема и работи върху него - тоест свири само нагоре. Едно много любимо мое упражнение за това е свирене на триоли пиквайки два пъти нагоре и един надолу. После пробвай обратното - два надолу един нагоре.Кое е по лесно? Вече знаееш защо,нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема ти не е не е в перцето а в начина по който държиш перцето. Трябва просто малко по плътно да го държиш - стискай малко повече.

 

Само да не е прекалено! Аз първите няколко години смених бая постановки и постепенно установих, че прекалено много съм го стискал - което води до бърза умора на ръката. С времето би трябвало да се научиш колко здраво да го държиш, за да не ти се изплъзва, но да не се мориш излишно. Поне при мен беше така.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.