Jump to content
Българският форум за музиканти

Обръщане на десничарска китара?


stratevcaster2

Recommended Posts

Така , възнамерявам да си закупя нова китара , но проблема е ,че съм левичар. Китарата с която свиря е левичарска , но тази която искам да си купя е десничарска. Тъъъ, въпроса ми е има ли проблем с адаптрите ако се обърнат струните ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм пробвал и е страшно неудобно заради контролите (суич, потове). Не само е кофти да се борави с тях, ами и пречат на пикващата ръка. Отделно ако имаш тремоло става още по-весело... :greenangel:

 

Плюсове са по-лесното евентуално препродаване после, както и (някой път) по-ниската цена...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменяш нъта сетваш си бриджа и ще бъдеш като един истински Джими Хендрикс.

Евентуално може да имаш проблем с посоката на бриджа ако е ТОМ

Моят съвет е - Купи си лефт хенд китара и не се гърчи.

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз това бих направил , но лошото е , че не всички модели ги правят лефтхенд и че 100 % трябва да е от чужбина :greenangel: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и трети вариант -Диката или Bass Trafik-http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=62005&st=240&start=240 .....купуваш даваш им и те зимат триВон длето и Чук....и после си имаш китарка Уникато срещу не много пари

и на орИкинална леф свира и мастори с чук са ми доправали .....важнотоо е да се ТФори!:greenangel:

успех...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е чак толкова неудобно да свириш на дясна китара. Аз съм свирил на много десни китари и нямам проблеми.

Разгледай профила на тоя пич. Предполагам с този си пост съм пуснал лайното във вентилатора и сега ще се появят спорове относно интонацията, удобството, проблеми с прагчетата и още куп неща. Редактирано от Harvester Of Sorrow
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има нелоши реплики на Гибсън-ски форми от Токай за лява ръка. Не е толкова сложно да се поръча от чужнина. Повечето магазини вече шипват до България, а ако не има и други начини.

Click

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tokai са стара японска компания. Старите им модели и до ден днешен са доста скъпи и много сполучливи. Новите им серии са произведени в Китай или Кореа и са по-достъпни като цени. Като качество на изработката мисля, че да на ниво Винтидж и Корт от същия ценови клас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ММмммммм не бих експерементирал точно с тая китара дето я имаш.... По-добре я дай на лютиер да ти я обърне ако толкова искаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ Wanted.

Братко, моля те...пиши по-нормално... нито един пост не ти разбирам.

 

Поздрави!

Дан

 

добре де ще го кажа в нормален словоред.Момчето да се обади на някой лютиер /визирах или диката или колегата от КД зона с ник Басс трафик/и те да му направят тези интервенции които има нужда , аако не знае те ще му дадът най вярно мнение какво може или не може да се направи по тази китара.

нищо сложно не исках да кажа , просто някакъв каламбурен словоред май съм използувал .:(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.