Jump to content
Българският форум за музиканти

Какъв дисторшън да си купя?


GuitarHero

Recommended Posts

Най-общо и простичко казано:

 

С камиончета приличен звук можеш да изкараш само с мощен усилвател.

 

За упражнения вкъщи, когато усилвателя ти е слабичък и се свири тихичко - процесор. И е важно все пак да не се оливаме с гейна на процесора "защото звучи яко".

 

Дано съм бил полезен.

 

EDIT: но в крайна сметка колегите са прави, най-добре е хубава глава с хубав кабинет и драйва да идва от главата

Редактирано от dark
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 42
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

С камиончета приличен звук можеш да изкараш само с мощен усилвател.

 

^Ама пълни глупости са тв'а.

 

Приличен звук се изкарва с прилично свирене, с прилична китара и с прилични настройки на каквото и да е, и изобщо не зависи от мощността.

Някои хора изкарват приличен звук дори без усилвател и без камионче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност в къщи цепя с един Сансамп by Ники фена ръгнат в един Randall G3 100 ватов /на Рандаля резачката също е хубава, но е малко noisy /и с едни най-различни китари и си звучи баси и добрата ясна чиста, просто чудесна резачка.  :)

 

И аз свиря със същото и много ми харесва. На С-ампа драйва повече ми допада отколкото драйва на Рандала, а пък за сравнение с процесори не може да става дума (освен ако не са от последните комбайни :hysterical: )

 

И все пак задължително в скоро време ще си намеря един Metal Muff, щото поне това, което чувам в ютюб ме просълзява от умиление :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ всичко е въпрос на личен вкус.

Аз пък не харесвам транзисторният рандал звук.

Говоря за транзисторните комба, които съм срещал по репетиционните.

( а не за Даймбег и Скот Ян транзисторните(хибрид) глави)

 

Предпочитам да е някой Маршалски велвстейт

или свиря с неговият си драйв или последният път като ходих на репетиционна,

бях с бос ефекти в сто ватова велвстейт глава с 2х12.

Дистърите бяха ДС2(бос турбо дисторжън) и ХМ(хеви метъл).

Единият сетнат за ритъм, другият за соло. Посредством ПСМ5 - байпасвам за клийн.

Получих комплименти за звука от останалите и най-вече от басиста - Бисер Батов, който

е човек с много опит и свирил с много хора (демек чул е доста звук от китаристи).

И звучеше добре, като същото това нещо в лампов Маршал е още по-добре.

така че , бос са си БОС ( и така си се чустваш, като свириш с тях, пък като сложиш и

хорус, дилей- ехе).

Метъл зоната си е добър метъл дистер, доста подобен на маршал джек хемъра.

Един може да хареса боса, друг маршалският дист. Но са близки,

звук на диодно клипване.

А и жуженето може да се махне след модване. Следващата зона, която взема ще я модна.

А за ЕХ метал маф - екстра е.

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

Абе всичко си е въпрос и на можене. Сигурно и преди Даймбег са се намирали разбиращи дето са казвали, че тоя амп и за дъска за рязане не става, а пък сега му се кланят доста хора. Сега ако някой свири с Берингер и му изгрее звездата дали няма след 20 години децата да се избиват да му купуват сигначър нещата? А не са ли станали такива каквито са в момента едни от най-големите фирми в бранша точно по този начин?

 

Хората в това отношение са големи овце. Някой с авторитет каже "тва е супер, а тва е боклук" и всички се втурват да повтарят/правят същото ако ще и въобще да си нямат понятие за какво става въпрос :cheers2:

 

Както каза наистина до голяма степен е въпрос на вкус...но и въпрос на можене :)

Редактирано от Yves
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм на мнение,че човек неможе веднага да получи това което иска като тон,затова се мимава през много китари,ефекти и усилватели.Все пак никой не е казал,че това ще ти е първото или последното ефектче.Например днес звукът му ти харесва,но утре като чуеш други може вече да не е толкова добър.В крайна сметка всичко е до време и личен опит.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....а и да не забравяме, че вкусът не е константа, той се променя и тренира с времето, също както и свиренето

 

 

абсолютно вярно.

както и това за модните тенденции.

помня времето когато метъл зоната беше номер едно и всичко живо купуваше зони на поразия.

сега пък стана черна овца, защото някои хора попрекалиха с оплюването.

както е казал китайският мъдрец - истината е някъде по средата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка Metal Zone не е лош дисторшън за бичкии, кой каквото ще да си говори. Наистина има склонността да "жужи" ако не го нагласиш както трябва, но с малко повече опит(и) проблемът се оправя и можеш да постигнеш съвсем приличен звук с него (ако свириш метъл, естествено, за блус не става :greenangel: ). Вярно е, че един як амп може и да извади по-як звук (ако знаеш как да си го направиш, естествено), но първо - не е по джоба на всеки и второ - ако нямаш собствена репетиционна надали можеш да разнасяш за всяка репетиция някой 100 ватов кютук :metalist: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си купих метал зона точно зареди това жужене.Просто много ми кеф като го слушам.Правя настройки максимално да излиза.Просто въпрос на вкус.

 

пп.Don`t kill me pls

Btw това жужене да не е от така наречения диоден клиплинг или нещо от сорта че не разбирам :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък ползвам Digitech DF7 - distortion factory включен във Fender Frontman (212R - 120W). В къщи.

Tова симулира 7 вида известни дисторшъни (на Digitech Metal master , Ibanez , Boss , ...), от които аз ползвам една единствена симулация - Boss Metal Zone ! :) Въпреки че е симулация - за мен звучи много здраво. Отидох в една репетиционна и там хората от бяха определено очаровани от звука

Звукът е много подходящ за метъл. Тази джаджа освен това си има малко повече корекции и в комбинация с тези на комбото наистина излиза причлично.

Но не бих се ограничил само с нея - по-натаък ще добавя и друг distortion педал - просто това са различен тип звуци.

 

Който и педал да си купиш от по-горе предложените ти сигурно няма да сбъркаш, защото след време ще искаш да добавиш и друг и друг ..

Моето предложение като за първи е Boss Metal Core - следващият който някога ще си купя.

 

А ти просто грабвай един и почвай да свириш - това е по-важното !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С камиончета приличен звук можеш да изкараш само с мощен усилвател.

Приличен звук се изкарва с прилично свирене, с прилична китара и с прилични настройки на каквото и да е, и изобщо не зависи от мощността.

Някои хора изкарват приличен звук дори без усилвател и без камионче.

 

True, true. (цитат от една реклама на бира :greenangel:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като не се споменава граница на цената , аз бих потърсил нещо такова :

например.

 

А ако трябва да се свири без усилвател директно в компютър или пулт , ето такова:

 

Не съм пробвал лично нито едното де :greenangel:

Но определено по демотата ми се нравят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според един доста известен в метъл средите в Бургас пич Метъл Зоун-а ти помага да звучиш гениално, колкото и дървено да свириш, заради голямата тресня и мазане. Лично аз нямам мнение за Метъл Зоун, но познавам хора с Метъл Кор и съм го чувал няколко пъти. Убийствен е! Сега събирам пари точно за такъв.

Редактирано от Harvester Of Sorrow
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще звучиш гениално пред хора, които се впечатляват от много джангър за нищо :greenangel: Не че това не са болшинството от хората, ама пред гилдията ще се изложиш :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.