Jump to content
Българският форум за музиканти

Има ли Смисъл?


Katsko

Recommended Posts

абе не че искам да съм краен ама и тва са глупости...попрочетете изказвамия на хора свирили пред 20 000 души по-добре,а?тука във форума я има 5-10 такива я нема....понякога емоцията да свириш в претъпкан с 200 души клуб е по-голяма отколкото на стадион,всичко е много по-"лично" дет се вика...

зависи на колко ракии си...но донякъде и ти си прав....

 

 

 

 

все пак темата е друга а ние много се отклонихме(маи :);) )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 73
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

абе не че искам да съм краен ама и тва са глупости...попрочетете изказвамия на хора свирили пред 20 000 души по-добре,а?тука във форума я има 5-10 такива я нема....понякога емоцията да свириш в претъпкан с 200 души клуб е по-голяма отколкото на стадион,всичко е много по-"лично" дет се вика...

на голяма сцена е доста по-яко!!!спор няма,но в клуб има по-добър контакт с публиката.аз предпочитам голямата сцена обаче...има саунд,мониторен саунд,доста повече осветление и доста повече хора...лошото е,че да свириш на голяма сцена е рядкост пък и си представете ако имаше един голям клуб,който събира 2000 човека с голяма сцена за какво щехме да си говорим;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ооох,бате,мечти,мечти....ако и да имаше дали щеше да се пълни?ама честно?аз мисля май че не :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На тия дето свирят в "Библиотеката" (не се сещам името на групата) често им се случва - в неделя свирят буквално за 5-6 човека, а в четвъртък-петък-събота публиката са стотици. Но свирят хората, и се кефят.

 

Аз съм бил на един "концерт" на Дио в една калифорнийска кръчма - пя пред не повече от 100-150 човека (толкова горе-долу събираше кръчмата), и пак се раздаде максимално - усещаше се как си му е кеф да пее, че и няколко биса накрая изкара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе и Джон Фрушианте като излиза пред публика за соловите си проекти свири само в малки клубчета с не повече от 50-60 човека вътре,независимо длаи в US или Европа.

аз съм свидетел!

човекът е гений,немога да отрека.и както той сам каза за интервю в списанието Roling Stone - " допирът с хората пред теб е най-важен"

за човек който е свирил пред стотици хиляди,накуп! мисля че той е един от многото хора които най-добре разбират.

т'ва доказва само едно...

по тая тема има много да се говори и спори ама в крайна сметка всичко зависи от хората който са на сцената и за какво, те ,са там...

лично менние... :bravo:

Редактирано от Svet
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снощи бях на концерт на Wickeda в мальк клуб . И мога да кажа че се получи много много добре . Друго си е когато имаш контакт с групата и можеш да си рамениш 2 думи. Да не разказвам когато тромпетиста слезе от сцената и започна да свири в публитака ............. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм бил на един "концерт" на Дио в една калифорнийска кръчма - пя пред не повече от 100-150 човека (толкова горе-долу събираше кръчмата), и пак се раздаде максимално - усещаше се как си му е кеф да пее, че и няколко биса накрая изкара.

Дио си е Дио...и пред 10 човека ще пее както пее пред 10000..на него просто му е в кръвта. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Може и само един човек да е дошъл на концерта ти, но я си представете, че точно този човек е импресарио, който търси таланти, а вие сте се издънили точно тази вечер.

И освен това - всеки музикант първо би трябвало да свири за себе си, но ако няма публика - той вече няма барометър, по който да се води. А и да си го кажем, всички музиканти отчаяно имат нужда от признание, така че, нека свирим като богове дори и пред един човек, но по-добре пред толкова публика, колкото трябва за изпълнение на богове ;).

Кацко, пък точно ти ли се оплакваш, че публиката ти била малко ;)))))) А какво стана на концерта, когато излезе Баровски - Фенса просто се пукаше по шевовете. Казаха, че имало около 400 души!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и само един човек да е дошъл на концерта ти, но я си представете, че точно този човек е импресарио, който търси таланти, а вие сте се издънили точно тази вечер.

това само на сън може да ти се случи,няма ми го и в наи смелите мечти все пак разбирам ти идеята :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето мнение е, че и пред 1 човек да свириш, трябва да се раздаваш както пред 2000 (да речем)!

така е ама тва го казваме музикантите.хората които са отсреща си казват: Бати и глупака(глупаците)мислят си че свирят пред 20000 души(или поне такива коментари чух за една банда)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи какво са правили. Номера е да се раздаваш на мах на сцената, а не поведението ти да е едно и също. Колкото по-малко - толкова по е удобен диалога публика-изпълнител.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така е ама тва го казваме музикантите.хората които са отсреща си казват: Бати и глупака(глупаците)мислят си че свирят пред 20000 души(или поне такива коментари чух за една банда)

Вариант 1:въпросната банда да са преиграли нещо!

Вариант 2:ако вариант 1 отпада, значи си направи сметка каква е музикалната (и не само) култура на въпросните хора!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вариант 1:въпросната банда да са преиграли нещо!

Вариант 2:ако вариант 1 отпада, значи си направи сметка каква е музикалната (и не само) култура на въпросните хора!

не не са преиграли познавам момчетата свирят си както винаги и се държат както винаги.По скоро е до вариан 2-културата....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.