Jump to content
Българският форум за музиканти

Има ли Смисъл?


Katsko

Recommended Posts

според мен-ДА,по много причини.първо-репетиция:blink:второ-един тест за характер,ако мога така да се изразя,трето,дори няколкото души които са си платитли да ви гледат,заслужават да свирите а не да симулирате(оргазъм? :blink: )има и други,ма не ми се изброява,вие го направете вместо мен...аз лично съм го правил неведнъж и съм "стискал зъби"-след това рядко съм съжалявал,а знам кво е когато публиката е по-малко от групата:no:

 

в тая връзка току що се връщам от озвучаване на група Daily Noise Club и съвсем искрено искам да ги похваля за начина по който се раздадоха свирейки пред 10-на фена(в това число се включват гаджета и персонал:no:)

Редактирано от Katsko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 73
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Веднъж свирих в един клуб,който мои приятели бяха запазили(повечето маси) за да празнуват рожден ден. Дойде и един общ познат,който седна на малка маса(може би-единична) пред нас ! След като рожденническата компания многократно го подканя да се присъедини към тях,той им каза : "Благодаря,но аз съм дошъл да слушам музика!" :no: Мисля,че тогава не само аз,а и цялата група свирихме само за него ! Аз лично винаги искам на участията си да има дори само един човек,но като този :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм потресен колко много групи очакват публиката да направи купона за да се раздадат. Никой не си дава сметка, че хората са дали пари за да ги гледат. На групата за това и се плаща за да направи купона на хората! За съжаление спрях да посещавам доста уважавани от мен банди поради тази причина. И един човек да си е платил - ще свириш за него... това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз като публика мога да кажа колко лошо впечатление ми е правило, когато групата очевидно има нужда от повече хора, за да се кефи. в края на краищата, не винаги ми е харесвало това, което става на сцената, ама всячески се старая да подкрепям бандите. така че хич не е гот да не си достатъчен :greenangel: от друга страна пък неведнъж ми се е случвало бандата след последния си сет да идва при нашата бясна компанийка и да ни благодари, че сме направили купона.

 

със сигурност ги има ползите, които Katsko е изброил. това, че е перфектна репетиция, за мен като че ли е най-важното. ама аз мисля като човек от група, която тепърва може би ще излиза на сцена. при това някои от свирачите съвсем за пръв път, мани-мани :wall:

 

ако някой ден аз взимам решенията за моята група, на дебюта ни ще искам да имаме общ списък с поканени приятели, при това не повече от 15 души. не всеки да изнуди всичките си познати в българия да дойдат, да станат свидетели на безумен провал (щото няма как да е другояче на дебют) и после никога повече да не щат да чуят за музика на живо :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато си музикант(дори и да свириш за 10лв в Маската щот и тва бая съм правил)ти си музикант(голяма мисъл)....не бе искам да кажа, че музиканта трябва да уважава професията си, а това означава да свири еднакво добре и пред 10 и 10 000 души. Това е просто...ти отиваш да свириш, отношението ти към този акт трябва да е еднакво без значение от мястото и хората, щом си се съгласил да го направиш просто го правиш. Естествено когато има повече хора и те се кефят е много по-лесно постижимо доброто настроение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато си музикант(дори и да свириш за 10лв в Маската щот и тва бая съм правил)ти си музикант(голяма мисъл)....не бе искам да кажа, че музиканта трябва да уважава професията си, а това означава да свири еднакво добре и пред 10 и 10 000 души. Това е просто...ти отиваш да свириш, отношението ти към този акт трябва да е еднакво без значение от мястото и хората, щом си се съгласил да го направиш просто го правиш. Естествено когато има повече хора и те се кефят е много по-лесно постижимо доброто настроение.

а ако нямя и 10? :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

веднъж ми се наложи да свиря на едно пънк парти в един долнопробен клуб в София..като стил ние свирим нещо като ембиънт американ стайл..обаче публиката некви татуирани неонацистчета, чакащи да чуят брутал ой пънк от сорта на саундтрака на Ромпер Стомпер! и некви озъбени, надрусани, тропат с кубинажа! а очите им..баси - пощръклели пичове! ее, не ми стана много яко, щото не обичам крайния ъндърграунд и носителите на неговата култура! обаче требеше да се свири! и свирихме! мнооооого яко забихме и знаете ли що? щото тия нещастници така ме изнервиха, че вложих няма толкова агресия в по начало по лекия ни репертоар и в крайна сметка се получи ой!

хахаха ето пример, че публиката може да повлияе неблагоприятно на групата и именно това да е търсеният стимул!!

извинявам се за спама!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен има смисъл.

То не може да се каже че сме свирили официално - беше в репетиционната и си изкарахме "репертуара" без прекъвания. Публиката беше към 10-тина човека. Та дотогава, все още не бях се изпречквал лице в лице с хора - дошли да послушат малко музика (аве разбирайте, не съм се качвал на сцена с бандата, нито като правещ се на музикант) та си беше за мене нещо като бойно кръщене. Па и друго си е да чуваш критики от хора, слушатели, които не са дошли в клуба колкото да пийнат някоя бирка или са се чудели де да си позагубят времето.

Па веднъж в едно заведения - бяхме 7 или 8 човека посетители, ама бандата дето беше на сцената си караше яко, без да се смущава или да я карат през просото. Та им се кефихме на хората и те си караха с хъс и съвсем професионално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, което го правиш, го правиш за себе си и заради себе си. А излезнеш ли пред хора си ДЛЪЖЕН да си сериозен и убедителен в това, което правиш и това, заради което те са дошли. Дори на репетиция нямам право да маркирам, защото губя времето на колегите си и убивам в тях чувството, което ни е събрало... Това чувство е ТЯ - музиката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом публиката е повече хора от групата, нема проблеми :)

а ако групата е повече от публиката?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори на репетиция нямам право да маркирам, защото губя времето на колегите си и убивам в тях чувството, което ни е събрало... Това чувство е ТЯ - музиката.

Ех, това е толкова добре казано! Евала за отношението! :happy:

 

а ако групата е повече от публиката?

Виж, това сигурно е изключително демотивиращо... :) Ще почна да си мисля, че не трябва да излизаме на сцената :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
И аз съм потресен колко много групи очакват публиката да направи купона за да се раздадат. Никой не си дава сметка, че хората са дали пари за да ги гледат. На групата за това и се плаща за да направи купона на хората! За съжаление спрях да посещавам доста уважавани от мен банди поради тази причина. И един човек да си е платил - ще свириш за него... това е.

Подкрепям това напълно! Както бях казал в една друга тема:

Още повече те са там да гледат вас - хората горе - и искат да им се даде нещо; ако не са музкикантите да влеят енергия в публиката, няма кой друг.
Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
И аз съм потресен колко много групи очакват публиката да направи купона за да се раздадат. Никой не си дава сметка, че хората са дали пари за да ги гледат. На групата за това и се плаща за да направи купона на хората! За съжаление спрях да посещавам доста уважавани от мен банди поради тази причина. И един човек да си е платил - ще свириш за него... това е.

Подкрепям това напълно! Както бях казал в една друга тема:

Още повече те са там да гледат вас - хората горе - и искат да им се даде нещо; ако не са музкикантите да влеят енергия в публиката, няма кой друг.

Направо по темата ще говоря.Винаги има смисъл да се свири дори ипред малко публика.Стига само музикантите да не се депресират че тогава става интересно.Според мен трябва да се свири еднакво пред малко и пред много публика,защото в един момент малкото ще почнат да разправят на приятелите си *абе бях на една банда на концерт,имаше малко хора ама се размазахме* или реплики от сорта и публиката идва.не е вайно колко са в момента трябва да се мисли в перспектива и да се свири така че все повече хора да идват

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.