Jump to content
Българският форум за музиканти

Тест на 5 китари


edgecrusher

Тест  

46 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

^Софтуера може доста, може би аз не знам достатъчно, че да ти хареса или най-вероятно имаме различни вкусове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2-ката ми се чини някой пасивен, примерно BDSM адаптер...

 

(и аз да вляза на слабо време...)

Редактирано от liquid_death
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) продължавам да си държа на 3-ката.Само мога да кажа че е свирена на bridge позиция на адаптерите.За другото не съм ясновидец... Редактирано от sardaesox
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Е, това нямаше как да не го познаеш. Всички семпли са в бридж позиция по подразбиране.

В петък вечер ще разкрия самоличноста на китарите и адаптерите.

Редактирано от edgecrusher
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Moment of truth:

 

<01> - Charvel Randy Rhoads Model (Made in Japan) - Дърво: Елша+Клен, Болт-он, Адаптери: Незнайна марка пасивни корейски такива

<02> - Ibanez Xipos XPT700 - Махагон Нектру, DiMarcio DeActivator's,

<03> - Jackson RX10 Rhoads - Елша + Клен - EMG81(Bridge)

<04> - Schecter C7 Hellraiser Diamond Series - Махагон сет-нек - EMG 707 (Еквивалент на EMG85)

<05> - Vintage (Customised) Razer - Махагон Сет-нек - Stock B.C.Rich Passive B.D.S.M.

 

Отново както и в предишната тема, най-непетенциозната китара с най-евтин хардуер изби рибата от към звук.

Съвет към подрастващите металурзи с китари, ако се колебаете м/у Айбънез Престиж или Джаксън Солист, купете си Vintage - Избора на новото поколение! :)

 

п.п. Това последното да не се приема прекалено сериозно :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лелеее , да се чуди човек ... после голяма разлика имали адаптерите ...

 

:cheers2::):hysterical: :hysterical:

 

Замислям хитър план ... ще поръчам 100 броя BC Rich Vintage , ще сложа ковър на адаптерите и ще изпринтя EMG логото ... после ще ги продавам на цената на EMG-тата и без това май никой няма да забележи

:greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина ми беше интересно, да видя развитието и резултатите.

 

Изводи за мен си -

след тази тема и темата ми за усилвателите , установих, че това което се харесва на мен, не е обезателно

да се харесва на другите (добър извод и поучителен).

все пак ще продължа да се доверявам на учите си !

защото казах 1 и 2, сега като виждам кои са 1 и 2, напълно откровено си казвам, че тези двете бих си ги купил.

Charvel Randy Rhoads Model - е доста подобен на японски Джексън Кинг Ви 3(която харесвам), така че е ясно защо ми е харесал.

( и така ми звучи добре, може да се пробва и с Сеймър Дънкан адаптери)

Ibanez Xipos XPT700 - също бих си го купил. теста го потвърждава.

Изненадан съм, че не харесах Schecter C7 Hellraiser Diamond Series - Махагон сет-нек - EMG 707.

Аз бих сменил адаптерите. Говоря за моят си вкус и тогава бих решил дали да си я задържа.

За момента моята нектру къстъм китарка ми звучи доста по-добре.

 

Другите две така или иначе бих ги подминал.

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бах.... как обърках 2 с 5... а толкова ги мислих, кое да избера.Чвно ДАктиватора е доста близо до БДСМ-то, само че с малко повече среди.

Денчо, ти как би ги описал като разлики и поведение?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бих казал, че са много близо, но все пак имат сходен звук при сходен тип дървесина и нек конструкция. Не знам как биха прозвучали на друга китара. Преди време правих подобен тест на 2 различни БС Рич-а с еднакви адаптери и имаше разлика в полза на махагоновия такъв. Иначе аз от доста време разправям колко учудващо добре работят за мен BDSM-ите без да са нищо особено. Пробвах преди да сложа 2 пасивни ЕМГ-та на единя ми БС Рич и след пробите, пак му върнах оригиналните адаптери. :greenangel:

ДеАктиваторите имат по-изчистен звук според мен и не замазват при повече гейн, нещо което се забелязва при пасивните ЕМГ и някои Сеймър Дънкани.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.