Jump to content
Българският форум за музиканти

Още една група от Финландия


sw1tched

Recommended Posts

За моя радост хората доста са се накефили на звука на The Jasser Arafats и сега миксирам другата група на барабаниста им с не по-малко звучното име Butan Death.

 

Доволен съм как се получава, въпреки че микса все още не е финален, но както винаги ще се радвам да прочета и вашите мнения. Надявам се този път баса да ви хареса повече.

 

Линк

 

пп. все още няма вокали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здрасти:P

Като цяло е баланса е перфектен, браво.

 

Имам само няколко забележки. То не са забележки,

а неща, които аз бих направил, според моите разбирания;)

А именно:

1. Бих намалил малко панорамните китари като сила на звука

2. Бих засилил малко солобарабанчето

3. Бих "удебелил" малко чинелите - много са ми тънки, особено краша и фуса

и

4. Солото също бих вдигнал малко.

Някак си инструментите, които са в средата - соло, каса, солбарабанче,

са някак запушени, а тези, които са в панорамите (китари томове) са доста по-изявени

и се получава все едно парчето е вдлъбнато.

Може би ако сложиш вокали, това ще се оправи...

Така че прати после и с вокали да видим/чуем.

:thumbdown:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност отдавна не бях получавал толкова полезни критики :) Благодаря, за което :)

 

Сега като го слушам, ритъм китарите са малко силни, но и имат в повече високи, заради което звучат още по напред, докато соло барабанчето дори и да не е много слабо като сила има малко по-далечен звук, което прави контраста още по-голям. Останалите неща мисля, че като цяло са си балансирани, но потъват малко заради китарите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз благодаря!

 

Да, наистина солобарабанчето е

по-скоро далечно, отколкото тихо.

Микса е ок: балансиран е като сила

на иструментите и честотно е добре,

но повече нищо не може да се каже,

докато не го дадеш с вокалите.

 

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С удоволствие бих го дал с вокали, но няма записани такива, даже все още си търсят. Първоначалния план е бил китариста им да пее, но нито е бил особено добър нито произношението му е било на ниво.

 

И все пак, направих набързо нова версия и мисля, че е осезаемо по-добре:

http://switched.muzikant.org/bd%20new%20snare.mp3

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, сега е доста по-добре.

Само фуса и крашовете са още тънки -

на 15000Hz има едно свистене в отворения фус

- може малко да го обереш. (ако искаш де:punk_guitar:

И има нещо мътно в low-mid-a спред мен около 115Hz.

Баса не е много отчетлив и малко маже,

но и така е перфе.

 

Браво!!!

 

п.п.Така даже минава и без вокал!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1

+ касите носят малко усилване, ама съвсем малко.

+ баса може малко да се "изсветли". Разбирай, малко от онова металическо звучене :punk_guitar:

Дано съм бил полезен :)

Иначе КЪРТИ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих се заиграл с барабаните и то с целия сет. Нещо общо ми звучи малко плосък, а пък за чинелите споделям вече написаната корекция за "удебеляването".

Тия дръмове предполагам са тригерирани, така че може би трябва да се помисли за някакъв replacement евентуално. Или пък повече заигравка с някакъв мултибандов компресор на сета. Snare-a още се губи и не е много дефиниран.

 

Китарите са малко дефазирани. Не знам с какво са записвани, но не ми звучи добре. Прилича ми на някакъв не много читав процесорен саунд.

Аз бих ги пуснал през някакъв амп симулатор, дори и да е съвсем леко - само да даде някаква живина. Също така има нещо странно с панорамите им - хем са тесни и звучат близо до центъра, хем никакви ги няма в центъра, хем свистят в крайно ляво и дясно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да св включа-китарите все още ми са прекалено силни,другото не го пипай-само ще изпъкне.Пробвай да намалиш едната китара малко повече от другата,но не дотам че да се разбалансира микса.Това последното е по моя вкус,но китарите още трябва да се намалят

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1

+ касите носят малко усилване, ама съвсем малко.

+ баса може малко да се "изсветли". Разбирай, малко от онова металическо звучене :punk_guitar:

Дано съм бил полезен :)

Иначе КЪРТИ

За касата съм съгласен и я вдигнах, но баса ако не се лъжа е свирен с пръсти и вероятно не особено нови струни съдейки по суровия материал, с който работя. Съответно не мога да издърпам напред нещо, което го няма. Ако звънтеше подобаващо, с удоволствие щях да го направя.

 

Аз бих се заиграл с барабаните и то с целия сет. Нещо общо ми звучи малко плосък, а пък за чинелите споделям вече написаната корекция за "удебеляването".

Тия дръмове предполагам са тригерирани, така че може би трябва да се помисли за някакъв replacement евентуално. Или пък повече заигравка с някакъв мултибандов компресор на сета. Snare-a още се губи и не е много дефиниран.

 

Китарите са малко дефазирани. Не знам с какво са записвани, но не ми звучи добре. Прилича ми на някакъв не много читав процесорен саунд.

Аз бих ги пуснал през някакъв амп симулатор, дори и да е съвсем леко - само да даде някаква живина. Също така има нещо странно с панорамите им - хем са тесни и звучат близо до центъра, хем никакви ги няма в центъра, хем свистят в крайно ляво и дясно.

 

Разбирам какво би те накарало да мислиш така, но нека поставим нещата в подходящ контекст. Модерното метъл звучене, с известни изключения, е ориентирано към директния in-your-face и larger-than-life звук. Често, за да се постигне ефекта, който групите и техните слушатели търсят, се прибягва до похвати, даващи резултат, който не се харесва на хората слушащи или занимаващи се с музика изискваща максимално приятен натурален звук с доволно количество ambiance. Не твърдя, че трябва да мислиш по друг начин за микса ми или че трябва да промениш чувството си за естетика, просто обосновавам, защо не съм съгласен с препоръките.

 

И аз да св включа-китарите все още ми са прекалено силни,другото не го пипай-само ще изпъкне.Пробвай да намалиш едната китара малко повече от другата,но не дотам че да се разбалансира микса.Това последното е по моя вкус,но китарите още трябва да се намалят

Тук също не съм съгласен, стила изисква силни китари. Ако намаля само едната китара, така че да не се усеща, няма да има полза, ако пък се усеща, ще се наруши баланса.

 

Благодаря на всички за мненията

 

Ето го и новия микс: http://dl.getdropbox.com/u/1891957/bd%20new%20snare-02.mp3

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Станало е бонбон!

Браво!

Само ми се струва, че солото е мааалко силно,

а пък ритъм китарите отдолу доста си ги намалил.

А бих оставил ритъм китарите на същото ново както

в предните части на парчето, после бих намалил малко солото,

за да се "омеси" малко с тях, и ако тогава има нужда,

бих ги намалил (ритъм китарите) но съвсем малко.

Просто се усеща как на 2.57 потъват и това дразни.

Но пък тогава може би ще изгубиш ударното влизане на 3'21.

Трябва да се намери баланса.

Но за другото нямам забележки!

Браво!

 

п.п. то може и така да остане солото

не е необходимо всичко да е балансирано на 100%,

трябва да има и дразнещ елемент:)

все пак тва е рок енд рол мамка му.

пп.п може да го напомпаш още, според мен ще понесе :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

sw1tched - нямах предвид доволно количество ambience - явно не съм се изразил добре. Наясно съм, че в тази стилистика всичко е in-the-face, просто в предните миксове не се получаваше точно каквото трябва, но сега, в последния вариант ми се струва доста по-добре саунда като цяло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря! Нещата вече навлизат в етап "доизкусуряване". Най-лесното нещо е да се нагласят нивата, когато останалото е наред. Все пак важно е групата да каже предпочитанията си. За моя радост те са доволни. Остава да запишат вокали и да наглася някои дребни неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има някакво постоянно стоене в ниските и вместо да ми пулсират прес повечето време ми бучи, тътне, ако щеш. Все едно от началото до края си сложил някъв дъ-ъ-ълъг дроп-семпъл. Леко "пренавиване" за ниски е станало, но това е нормално в този жанр, но и е опасно... така да се каже.

Соло-барабанчето е далечко и глухо. Китарите са без грешка. Баса носи още едно записване, но щом е такъв началния матр'ял...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.