Jump to content
Българският форум за музиканти

fxPansion BFD


the_gorer

Recommended Posts

с двете ръце гласувам за addictive drums - не ги ползвам щото на концепцията ми за звук по пасва Ез дръмъра но ги пробвах и мога да кажа , че са доста по добри и като саунд и най вече като софт с големина 2 гига от BFD които са 6 диска по 3-4 гига .... Цеко :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 73
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

За БФД подкрепям Цеко - касите звучат ужасно, а и няма какво толкова да им направиш, че да станат по хубави. Само че за един кръчмар са идеални ( ебати дебелата каса!) , макар да звучат като на репетиция, записвана с веф. Не знам какво търси juliander, може пък да му харесат. Моята класация е - Адиктив, Ез, БФД. Свиря метал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един глас за Адактив, откакто Митака Налбантов ме светна, тва за мен е дръмс симулацията, /ако е наречем така примерно/

Страшно юзърски интерфейс, невероятна възможнос при това и от лаици, да си корегират звукът, дори се замислям, за електронни барабани

да си взема и да ги прекарвам през Адактива, просто за мен е №1 :)

 

ЛИЧНО МНЕНИЕ !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

За всички почитатели на домашното свирене-идва новата версия на fxpansion-BFD2.

Ето и линкче където можете да видите видео и чуете семпли:

 

http://www.fxpansion.com/index.php?page=53&tab=148

 

:icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..... да приятелю , надхвърли ги ама както се казва много гигабайти за нищо - Bfd 1 е определено най слабо звучащия симулатор от всички основни на пазара - въпреки че идеята му сама по себе си да е на нивото на другите , явно обаче че концепцията за саунд , защото проблема е в качеството на записаните файлове които въпризвежда звука , или по скоро концепцията спрямо която те са направени , щото не се съмнявам че студиото в което са записвани е много добро и може би точно поради тази причина са и най малко използвани , но пък може и на някой да му харесва в което няма нищо лошо разбира се . дано новия вариант да са по добри . живи и здрави . Цеко :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще си позволя да изкажа почти защитно мнение относно БФД.

 

Според мен нещата при този дръм-симулатор са на първично, начално ниво и какво имам предвид.

Малко съм го поразцъквал, но мисля че добих представа:

 

1. Нещата са в суров вид, абсолютно дирктен майкинг (микрофоните-предусилвателя-конвертора)

2. Останалото е борбата на звуковия-инженер да докара звука, който му трябва (което обаче означава солидна компютърна мощ)

3. При останалите подобни симулатори съм забелязвал че звука е в полуготов вид (компресии, ембиънт, руум и т.н. само е въпрос на оцветяване и чат-пат ефекти)

4. При БФД-то всичко е в суров и непакетиран вид.

 

Не знам как са го правили Куийн и Пинк Флойд, но в онези начални години звука им е убийствен, а писита е имало само в зоомагазините

и между краката на женичките (поздрав за дядо Стефчо, лека му пръст) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
Ще си позволя да изкажа почти защитно мнение относно БФД.

 

Според мен нещата при този дръм-симулатор са на първично, начално ниво и какво имам предвид.

Малко съм го поразцъквал, но мисля че добих представа:

 

1. Нещата са в суров вид, абсолютно дирктен майкинг (микрофоните-предусилвателя-конвертора)

2. Останалото е борбата на звуковия-инженер да докара звука, който му трябва (което обаче означава солидна компютърна мощ)

3. При останалите подобни симулатори съм забелязвал че звука е в полуготов вид (компресии, ембиънт, руум и т.н. само е въпрос на оцветяване и чат-пат ефекти)

4. При БФД-то всичко е в суров и непакетиран вид.

 

Не знам как са го правили Куийн и Пинк Флойд, но в онези начални години звука им е убийствен, а писита е имало само в зоомагазините

и между краката на женичките (поздрав за дядо Стефчо, лека му пръст) ;)

 

Мда, бфд-то ди дава почти непипнати звуци и можеш да си миксираш на воля, докато други подобни са... пипнати. :metalist:

 

Абе чудя се дали тва бвд2 ще е всъщност заместител за първото бфд- основната програма. Не мога да си отговоря сам, четах, четах...

 

Т.е. Мога ли да тръкна първите китове и всъщност бфд2 да ми дава същите ама отново записани? (по-добре, предполагам)?

 

Щото те гигабайтите не ги копаме у двора :bravo:. Въпреки, че хардисковете падат яко, аз съм го турил мойто на един външен - по-малко от 200 лв. за 500 Гб.

 

А дали ще го кракнат? :bravo:

 

Реторичен въпрос.

 

Дядо Стефчо починал ли е бре? :thumbs_up:

Редактирано от karapetkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Някой пробвал ли е FXPansion BFD 2 и ако е, по-добре ли е от EZdrrumer, addictive drums, ToonTrack Superior Drummer 2 или е поредната играчка!

 

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.