Jump to content
Българският форум за музиканти

Boss Ds 1 Distortion или Digitech Distortion Factory


Wandering Spirit

Recommended Posts

аналoга винаги е по-добър дигиталното е цифорово не е ,,истинско''

Редактирано от Dball
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 47
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

аналoга винаги е по-добър дигиталното е цифорово не е ,,истинско''

 

мерси много но точно разликата в извличането на звука не знам каква е---

но иначе се ориентирах ще си търса камиончета тирове самосвали

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе момче, спри да препоръчваш разни неща наляво и надясно. Не съм видял някой така катеогорично да фаворизира едни предложения, а други да отхвърля напълно...а едва ли ти си най-големия китарист в тоя форум.

 

Махни, че ми писна да ти гледам безумните препоръки, ами себе си излагаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по принцип има ли разлика дали ще изкарам звука на метъл зоната от камиона или от процесора било то и от гт10

Еми от камион е по добър защото е аналогов а процесора е дигитален но има повече възможности

 

A сигурен ли си, че всички педалчета са с аналаогов драйв, а всички процесори - с цифров, та толкова сигурно се изказваш по тия въпроси? Гледа ли схемите на всички процесори, преди да отсечеш, че драйва им е цифров?

Защото аз съм ремонтирал някои процесори, при които драйвовете са аналогови и се намират пред цифровата част,

която пък се ползва за дилей/хорус/други ефекти.

 

Аз ловя бас, че макар и цифровите(както и аналоговите) симулации на лампови ампове все още да не са върха на сладоледа, между аналогово транзисторно педалче и негова добра цифрова симулация, няма да чуеш разликата...

 

Плюс това какво точно препоръчваш, май и ти не знаеш...

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси много на сички пичове,

след като сравнихте дисторжъните между бос и диджитех, сега има ли някой който да каже и да е чул здравите резачки между метъл зона и метал мастер

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dball, не знам ама да го разкараш това ламповото кубе че не си отива с другите неща :)

 

GEAR-Fender Hot Rod Deluxe Limited-(full tube),Boss MT-2 MetalZone,Fender Squire Start
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси много на сички пичове,

след като сравнихте дисторжъните между бос и диджитех, сега има ли някой който да каже и да е чул здравите резачки между метъл зона и метал мастер

Ако сравня симулациите им в Digitech DF7 - Metal Zone определено е по добре - просто врътвам една врътка на две различни положения , където са въпосните ефекти и лесно се прави сравнение. Ясно ,че говоря за дигитални симулации, но за добри симулации.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хора днеска си купих метъл зоната--кво да ви кажа дисторжъните на диджитеха ми не звучат по зле но се още не съм си поиграл достатъчно с бос-а, да ви питам за адаптерите на камиончетата как седят нещата има ли нещо по специално или всеки обикновен адаптер на 9в. ще стане, защото струва ми се че най обикновения ще породи бръмчене...имали нещо вярно и какъв трябва да си взема :cheers2:

мерси предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Писали сме поне 84 пъти за това нещо. Включително преди 3 седимици пуснах тема как да си направим стабилизиран и филтриран 9 волта адаптер за китарни ефекти. Айде четете малко... :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

извинявай брато ама не намирам нищо по въпроса може грешката да е в мен но не знам къде да намеря подобен въпрос ако дадеш линк към него ще ти буда благодарен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо по темата което би ми било интересно (предполага не само на мен) :

 

Някой притежател на ДФ7 и някой с Бос ДС1 да се оговорят и да запишат един и същи риф - нещо кратко :)

 

За да не е прецакан Бос-а нека ДиджиТек-а не ползва симулирания изход - за тфа най-добре записа да е с един и същи импулс например :cheers2:

 

 

.... и автора на темата да прецени (другите колеги също) кое е по-доброто педалче

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.