Jump to content
Българският форум за музиканти

Jackson ИЛИ Esp ?


rocker_vn

Recommended Posts

Относно Джаксъните - мисля, че китара от елша, болт-он конструкция И кленов фингърборд(Dk2m) просто ще е прекалено светло-звучаща.

 

ESP-то повежда по точки заради Neck-through-то(поне по моите предпочитания), но губи двойно по точки, заради дървото и адаптерите. 1 - 2 = -1

 

Jackson DK2 идва с адаптерите, които така или иначе бих сложил на тази китара, както и е от дървото, което предпочитам. Ама е bolt-on. 2 - 1 = 1

 

ESP -1

Jackson +1

 

Вече въпроса се свежда до - "Нектру ли искам или няма чак толкова голямо значение, сравнено с другите показатели?"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе не ми е кахър че е болт он джаксъна. аз лично съм се спрял на ДК2.влекат ме двата сингъла някак си.

няма да свиря дет метъл или трашарии. по скоро хард&хеви . но ме влече тая форма и не искам друга...

 

някой има ли някоя от изброените китари???

 

в бургас в магазините има ли ги??? утря смятам да си направя една разходка до там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взимай DK2 бате, няма да съжаляваш, с такава съм от началото на юли, китарата кърти. Идеална е за всякакви стилове. Хъмбъкър за бичкия, вади много здрав метълски саунд, безшумнии единични адаптери, нек адаптерът го използвам за соло, за клиийн основно бридж и мидъл, за по-лек рок, блус, такива неща нек и мидъл заедно. Много е удобна. Няма да сбъркаш. Освен това е и с куфар. В Бургас има DK2M, аз имам DK2, но няма да съм тук два дни, а и моята китара е за лява ръка. Между другото има още една тема за джаксън срещу есп, пусната от мене миналата година някъде по това време, там са сравнени доста китари, не само от тези две марки.

Редактирано от Harvester Of Sorrow
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако наистина ЕСП то е с ЕМГ адаптери моето мнение е твърдо за ЕСП. Но това все пак е лично мнение. Имам ЛТД от което съм доволен засега, Джаксъни само съм пробвал. Успех с правилния избор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито, в бургаския РФ имаше една черна ДК2М, а май спомена, че ще гледаш китари в Бургас. Да не би да си взел нея?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито, в бургаския РФ имаше една черна ДК2М, а май спомена, че ще гледаш китари в Бургас. Да не би да си взел нея?

 

точно нея взех с мен към варна :crying:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Честито ! И аз ползвам Jackson, но RR3 EDS и съм страшно доволен, свиря предимно с Метъл Зона МТ-2

 

Свирил съм и на LTD, след време ми се иска да притежавам ESP + EMG по-скъпите си заслужават.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.