Към съдържанието

Снимка

8-струнния Ibanez

• Please log in to reply
77 отговора на тази тема

#31 Yves

Yves

Тежко пристрастен

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1970 Мнения:
  • Инструмент:Full Metal Jacket

Публикувано 16 септември 2009 - 22:24

Определено е много интересно тва с многострунните китари и е изцяло въпрос на личен избор. В музиката много пъти са били разбиване клишета - нищо лошо да стане и в контекста на броя струни.

Обаче на мен ми се поражда въпроса дали това образува една 6-струнна китара с допълнителна струна или изцяло нов инструмент? Ако е първото чудесно, защото не се губи възможността да се свирят болшинството неща в нормален строй с 6 струни пък и се добавя нова опция. Но дори и при това положение не е ли малко некомфортно в гореспоменатия случай, свирейки "6-струнни неща", да свириш през една излишна в случая струна, която пречи?

Warwick Corvette Bubinga 5 // Warwick RB Corvette $$ 5 // Dunlop Cry Baby 105Q Bass Wah // MXR M87 Bass Comp // MXR M80 D.I.+ // Sansamp Bass Driver DI // TC Electronic Polytune // N-audio PowerBox Mk2 // Ampeg SVT III PRO // 2 X Hartke 210 TP

#32 MiroLambov

MiroLambov

.

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1185 Мнения:

Публикувано 16 септември 2009 - 22:58

8 струнните китари са хубава работа, особено ако се свири с пръсти. Макар че мое лично мнение е, че ако ще се жули с перцето по една струна, просто няма смисъл, направо си купете бас...

#33 Aquarelle

Aquarelle

Мис Духовна Скитница на 1948 г.

• Members
  • PipPipPip
  • 260 Мнения:
  • Инструмент:Китара, Пиано

Публикувано 16 септември 2009 - 23:01

Аз мисля да се включа само с някои факти, по хронология:

Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение

Оттам наобратно с броя на струните. А който смята, че многото струни са тъпотия, нека погледне това.

#34 guitard

guitard

Редовно навъртащ се

• newbies
  • PipPipPip
  • 108 Мнения:

Публикувано 16 септември 2009 - 23:07

8 струнните китари са хубава работа, особено ако се свири с пръсти. Макар че мое лично мнение е, че ако ще се жули с перцето по една струна, просто няма смисъл, направо си купете бас...

Ами ние не жулим на една струна нека да не ти давам примери! :coolp:

#35 Baby Thomas

Baby Thomas

Professional Hater

• Mods
  • 10453 Мнения:
  • Инструмент:AllTube AppleMac

Публикувано 17 септември 2009 - 08:50

...всеки средно интелигентен човек би се сетил че на седем струнната китара може да се изсвири абсолютно всичко което би могло да бъде изсвирено на шест струнната китара...

Не могат да се хващат акорди с палец на 6-та струна, както твърде често свирят Джими Хендрикс, Стив Морз и още 1000 човека сигурно. :)

#36 kolio_k

kolio_k

Неспасяем

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4032 Мнения:

Публикувано 17 септември 2009 - 09:02

Колкото повече струни има китарата, толкова по широк и съответно неудобен става грифът и. В края на краищата, не е важно само колко тонове можем да изсвирим, но и как ги свирим.

По лично мое мнение, китарата в нормалния си вид си е съвсем ОК
Николай Карагеоргиев http://nikolaik.ch

#37 Slacoth

Slacoth

Неспасяем

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2421 Мнения:
  • Инструмент:Китара

Публикувано 17 септември 2009 - 11:55

:offtopic-001:

Max Cavalera пък предпочита другата крайност - 4 струни: :metalist:

Публикувано изображение

В златните години със Sepultura даже сваляше първите два ключа от главата на грифа.

Аз се нуждая от 6 струни, 5 или 7 не ме устройват.В крайна сметка се предполага, че известен % китаристите, които си купуват китари с повече от 6 струни, наистина се нуждаят от тях. :whistle:

Този пост е редактиран от Slacoth: 17 септември 2009 - 11:56

Като си чета коментарите се изумявам колко глупости съм изпонаписал и с колко хора съм се дрънкал ...

SIGNATURE_zps9aa5fefa.jpg

#38 killer

killer

Фанатичен фен на IBANEZ

• Members
  • PipPipPipPip
  • 710 Мнения:
  • Инструмент:Universe

Публикувано 17 септември 2009 - 13:08

Внимание, лично мнение, не карам никой да се съгласява с мен, това е мое лично възприятие на нещата!

В такива теми винаги опираме до личен музикален вкус, възприятие и усещане за музиката.
Достатъчно музиканти са доказали, че човешката мисъл граници няма. Абсолютно ненужно е да се зараждат спорове по темата. Едни харесват и свирят на 6, други 7 , трети 8 струнни китари (например Charlie Hunter, инфо). Не съм свирил на 8 струнна китара, при възможност някой ден задължително ще го направя. Много колеги изказаха мнения и в двата полюса, истината е, че и двете групи са прави! Да, и грифът е по-широк, постановката на лявата и дясната ръка се променя в известна степен, евентуално промяна на височината на китарата при свирене изправен, често и смяна на част от гиъра (не всичко, което се разбира с 6 се разбира и с 7 струнни), трябва сериозна самодисциплина за да изградиш нови навици (представете си да свирите 10 години на 6 стр. и след това минете на 7, малко е стряскащо в началото), но веднъж човек свикнал с гореизброените фактори, с лекота добавя още малко възможности към себе си и инструмента, на който свири. НО , има едно голямо НО , съвсем друг е въпроса дали музикално, по пътя на развитие по който сте поели имате нужда от използване на нови възможности. Има стилове, в които нови струни са абсолютно ненужни. Да не говорим за самото звукоизвличане на инструмента. Не напразно има толкова много различни конструкции китари, всички знаем че универсална китара няма!!! Почти всеки стил си иска своето. Да, (теоретично) можете с 7 или 8 струнна китара да изсвирите всичко, което се свири на 6 стр., но и да се съдерем не можем да накараме тези китари да докарат нюансите на 6стр. Факторите са адски много, като почнеш от самата конструкция, материал, поведение, говорители, усилвател, звукоизвличане ....... и т.н.

...... моите 2 стотинки :metalist:

:whistle: Марио :offtopic-001:

Този пост е редактиран от killer: 17 септември 2009 - 13:21

Lyrics. Wasted time between solos!

#39 Yo The Real

Yo The Real

Не ми четете постовете.

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1582 Мнения:
  • Инструмент:Китара.

Публикувано 17 септември 2009 - 13:11

Оттам наобратно с броя на струните. А който смята, че многото струни са тъпотия, нека погледне това.

Желая ти успех с баретата на това чудо...

#40 Dball

Dball

Blues/Funk/Rock/Metal

• Members
  • PipPipPip
  • 448 Мнения:
  • Инструмент:Kitara,Pevec

Публикувано 17 септември 2009 - 14:06

Публикувано изображение

мен 6 струни ми е досадно да сменям пък камоли на това :)

GEAR-Marshall JCM 602 Celestion Loaded EL34 powered amplifier-Boss GX-700 Epiphone Les Paul Standard 1959 Limitied-Custom Shop-With Gibson Hardware,Fender American Standard Stratocaster-2004-Boss SD-1 Super Overdrive-Japan-Вoss CE-2 Japan
Roland Microcube
Favorite guitarists-Steve Ray Vaughn,Jimi Hendrix,Jimmy Page,Slash,Syu,Gentaro,Takayoshi Ohmura,Robert Marcello,Roope Latvala,Alexi Laiho,Steve Vai,Joe Satriani,Phil X.

#41 Harvester Of Sorrow

Harvester Of Sorrow

Левак

• Members
  • PipPipPipPip
  • 574 Мнения:
  • Инструмент:Guitars, Vocals

Публикувано 17 септември 2009 - 18:40

^

http://www.rondomusic.com/7string.html

http://www.rondomusi...ingGuitars.html

Понеже досаждах на Kurt по e-mail достатъчно - Agile Guitars вече се пращат до България. Май забравих да спомена... :) Имат солидно количество левичарки.

А какви пари е доставката долу-горе?

Jackson DK2L Pro/Schecter Diamond Omen Extreme 6 LH --> Laney LX12
Check out my band at Facebook: http://www.facebook....116472191702865

#42 serengeti

serengeti

Тежко пристрастен

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1199 Мнения:

Публикувано 17 септември 2009 - 19:10

^135,19 USD

#43 preIbanez

preIbanez

preIbanez

• Members
  • PipPipPipPip
  • 889 Мнения:
  • Инструмент:Ibanez

Публикувано 17 септември 2009 - 22:40

Не могат да се хващат акорди с палец на 6-та струна, както твърде често свирят Джими Хендрикс, Стив Морз и още 1000 човека сигурно. :)

...хайде...хайде...все едно абсолютно същите акорди да не могат да се хванат с показалец...
www.eufobia.com
Публикувано изображение
1. IBANEZ RGА 427Z DSH Prestige 2. SCHECTER HellRaiser C-7fr BCH 3. MESA Dual Rectifier
4. Marshall 1960 AV 5. T.C.electronic G-Major2 6. AKG WMS 40 PRO flexx 7. Behringer FCB 1010

#44 KeRRANGKid

KeRRANGKid

неуравноделен

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1242 Мнения:
  • Инструмент:7-струнен изтребител

Публикувано 17 септември 2009 - 23:57

Не е само до акордите. За надарените с големи китки (най-вече) съществуват пинизи като едновременно държене на ритъм и солиране. Аз, като обсебен с евентуално купуване на 7 струнна, следя мненията ви под лупа, зат'ва бъдете честни плииийз.
Публикувано изображение

Слушай Cynic и ще поумнееш.

Made in BG: http://www.wartime.bg | http://www.garlandamps.com

#45 Crimson

Crimson

каскадьор

• Members
  • PipPipPipPip
  • 691 Мнения:
  • Инструмент:китара, глас(гърло)

Публикувано 18 септември 2009 - 09:20

@KeRRANGKid: отиваш, пробваш и купуваш! Аз така направих и се сдобих с това.
Ако те интересува кое, колко и как - Nevermore е човекът.

Light the Torch

-------------------------------------------------

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни